Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 września 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Nasza dzisiejsza propozycja to Tomasz Stańko i płyta "Witkacy/Peyotl".

Dosyć nietypowa płyta w dorobku wybitnego trębacza, wydana jako album dwupłytowy (drugiej płyty posłuchamy w kolejnej audycji), złożony jednak z różnych płyt, nagrywanych w różnym czasie (ta, której posłuchamy dzisiaj od 1984 do 1986). Oparta na fragmencie pt. Peyotl książki Witkacego "Narkotyki" z udziałem wybitnego aktora Marka Walczewskiego, który melorecytuje tekst, nie jest jednak typową muzyką ilustracyjną, ale pełnoprawną propozycją artystyczną. Więcej też na niej, w stosunku do drugiej płyty z albumu, zaproszonych muzyków, wśród których doskonale znany słuchaczom Anthimos Apostolis z SBB.

Do słuchania po północy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.


Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji sprawdzimy czy nauka w szkołach rozkręciła się na dobre. Będziemy w Głuchołazach, bo tam powstała już trzecia szkoła podstawowa.

Zapytamy też naszych słuchaczy przy jakiej ulicy chcieliby mieszkać? Może spodoba się ul. Żyrafy. Pomysł jest, kształt się zgadza zatem ruszają konsultacje społeczne. A my czekamy na Państwa już od 6 rano!

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:20 Sportowcy Niepodległej - Piotr Warner (03.09-05.10)
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Rozpoczyna się I Kongres Żeglugi Śródlądowej. Organizowany jest przez Wojewodę Opolskiego, z którym porozmawiamy o celach tego dwudniowego spotkania specjalistów i ekspertów z branży. Tematem kongresu jest połączenie z siecią TEN-T, czyli transeuropejską siecią transportową. Wojewodę Adriana Czubaka poproszę także o skomentowanie wypowiedzi marszałka województwa w sprawie inwestycji w regionie oraz pojawiających się obaw o swobodne poruszanie się po gmachu urzędu wojewódzkiego.
08:40 Poglądy i osądy - Aneta Skomorowska-Kobza
  • W "Poglądach i osądach" gościć będziemy Violettę Porowską, kandydatkę na urząd prezydenta Opola, którą spytamy o jej "drużynę" czyli kandydatów na radnych do rady miasta Opola. Na środę zaplanowana jest bowiem oficjalna prezentacja list kandydatów.

Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »