Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 czerwca 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś Lech Janerka i płyta "Piosenki".

Drugi solowy album artysty, który ukazał się z blisko dwuletnim opóźnieniem z powodu między innymi działań cenzury, co sprawiło że nie był dobrze promowany, przyniósł mimo wszystko dwa przeboje "Paragwaj" i "Bez kolacji". Oczywiście twórczość Janerki daleka jest od łatwej przebojowości i prostego piosenkarstwa, co sugerować może tytuł płyty. Być może o ówczesnym odbiorze zdecydował też nieco bardziej chłodny wydźwięk, syntetyczność? Połączona jednak elektroniczna perkusja z "żywą" wiolonczelą daje moim zdaniem niezwykły efekt zbliżając ten album do dokonań grup spod znaku cold wave.

Zaprasza po północy Witold Sułek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
12:00 LOŻA RADIOWA
W środowej Loży Radiowej, w ramach cyklu Nasz Samorząd, porządkujemy sytuację po prawej stronie politycznej w Opolu. Najpierw Małgorzatę Wilkos z Solidarnej Polski zapytamy, czy będzie kandydować z list Zjednoczonej Prawicy, czy ponownie z listy Arkadiusza Wiśniewskiego.

Potem Krzysztofa Dryndę z Porozumienia i Razem Dla Opola zapytamy o to, czy RdO wystawi własnego kandydata na prezydenta stolicy regionu.

A na finał o skomentowanie wypowiedzi przedmówców - a także ocenę kandydata opozycji - poprosimy Violettę Porowską, kandydatkę Zjednoczonej Prawicy.

Od 12:05 do 14:00 zapraszają Ewa Skrabacz i Marek Świercz.

Do autorów można napisać tu:
loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »