Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 czerwca 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś Lech Janerka i płyta "Piosenki".

Drugi solowy album artysty, który ukazał się z blisko dwuletnim opóźnieniem z powodu między innymi działań cenzury, co sprawiło że nie był dobrze promowany, przyniósł mimo wszystko dwa przeboje "Paragwaj" i "Bez kolacji". Oczywiście twórczość Janerki daleka jest od łatwej przebojowości i prostego piosenkarstwa, co sugerować może tytuł płyty. Być może o ówczesnym odbiorze zdecydował też nieco bardziej chłodny wydźwięk, syntetyczność? Połączona jednak elektroniczna perkusja z "żywą" wiolonczelą daje moim zdaniem niezwykły efekt zbliżając ten album do dokonań grup spod znaku cold wave.

Zaprasza po północy Witold Sułek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Od rana skłony, przysiady i wymachy. To na rozgrzewkę! A mówić będziemy o rozpoczynającym się cyklu spotkań dla seniorów na Wyspie Bolko w Opolu. Sprawdzimy też jaką nazwę będzie nosiła hala "Okrąglak". Państwa propozycje też są oczywiście mile widziane! Znajdziemy także czas na zagadnienia związane z piłką nożną, bo Mundial już za dwa dni!

W audycji dziś także:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Ireneusza Prochery
08:04 W cztery oczy /08:40 Poglądy i osądy – poranne rozmowy Zbigniewa Górniaka
  • Na terenie gminy Dąbrowa zatrzymano nielegalny transport niemieckich śmieci, który miał wylądować na nielegalnym wysypisku. To tylko odprysk tego, co dzieje się w całym kraju z nielegalnym składowaniem odpadów. Rząd planuje ostrą rozprawę z mafią śmieciową - na przykład aż do 2 milionów kary można będzie nałożyć na przedsiębiorcę za brak wpisu w nowej bazie odpadów. O tym problemie porozmawiamy w rozmowie "W cztery oczy" z Manfredem Grabelusem, dyrektorem Departamentu Ochrony Środowiska UMWO. A w "Poglądach i osądach" do sprawy nielegalnego składowiska śmieci w swojej gminie odniesie się wójt Dąbrowy Marek Leja.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Kacper Śnigórski i Justyna Marcińska. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »