Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 maja 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Tadeusz Nalepa - To mój blues vol.2

Druga płyta z albumu Nalepy i jako, że pewne informacje, siłą rzeczy, znalazły się w poprzednim opisie, tutaj ich uzupełnienie. Ważne i ciekawe jest to, że pomimo iż nagrania zawarte na albumie pochodzą z kilku lat i uczestniczą w nich różni muzycy, oraz specjalni goście jak Sojka, czy Szukalski, czy muzycy grupy Dżem (w kilku kompozycjach pojawia się też wokalnie Grażyna Dramowicz, która urozmaica kompozycje, ale nie staje się wokalistką tak ważną jak swego czasu Mira Kubasińska, która była równorzędną partnerką w zespole), stanowi on zwartą i zdaniem wielu najlepszą propozycję płytową w dorobku muzyka. Na płycie drugiej mamy też wspominane wcześniej utwory z tekstami artysty.

Zaprasza do słuchania po północy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Czy dojeżdżanie rowerem do pracy może się opłacać? Okazuje się, że tak! Dodatkowe 70 zł miesięcznie oferuje Pomorski Urząd Marszałkowski każdemu pracownikowi z jednośladem. Wystarczy, że przez 15 dni w miesiącu będzie dojeżdżać do pracy rowerem. Czy to wystarczająca motywacja? Zapraszamy do słuchania już od 6!

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie marszałek Andrzej Buła, którego zapytamy o zaawansowanie w realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, program "Opolskie dla rodziny" i obawy samorządu województwa związane z konstytucją dla nauki wicepremiera Jarosława Gowina.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza
  • W "Poglądach i osądach" o realizację tak zwanych miękkich unijnych projektów zapytamy Jacka Suskiego, dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Kacper Śnigórski i Justyna Marcińska. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Justyna Marcińska, Kacper Śnigorski
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »