Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 17 kwietnia 2018 roku

23:00 JAZZOFONIA
Dziś w audycji:

O.S.T.R
- muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko. Autor 19 autorskich albumów muzycznych.

Mateusz Gawęda Trio
jest to jeden z kilku zespołów reprezentujących awangardową odsłonę krakowskiej sceny jazzowej. Zespół wykonuje swój autorski program, złożony przede wszystkim z kompozycji Gawędy, inspirowanych wszelkimi gatunkami muzycznymi, głównie jednak jazzem lat 60-tych, europejską muzyką XX wieku oraz muzyką współczesną.

Judyta Pisarczyk jest młodą wokalistką jazzową, laureatką Grand Prix podczas tegorocznej edycji Ladies' Jazz Festival w Gdyni.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Małe, ale bardzo niebezpieczne, bo mogą wywołać u nas poważne choroby. Czają się w trawie, w lasach, ale ich łupem można paść również w ścisłym centrum miasta. We wtorkowym programie opowiemy o kleszczach. Jak się okazuje, coraz więcej osób choruje na boreliozę - chorobę wywołaną bakteriami, które przenoszone są przez kleszcze. Czy możemy w jakiś sposób zabezpieczyć się przed zachorowaniem? Sprawdzimy.

Uniwersytet Opolski stworzył własną linię ubrań. Do wyboru są trzy modele bluz sygnowane logiem uczelni w 11 kolorach, które są dostępne w sklepie internetowym. Kupując tę odzież, będzie można pomóc w rehabilitacji jednej z opolskich studentek.

Więcej na ten temat także we wtorkowym programie porannym.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Ewy Skrabacz
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie starosta strzelecki Józef Swaczyna. Porozmawiamy z nim o ostatnim posiedzeniu Związku Powiatów Polskich, na którym podjęto szereg uchwał, między innymi dotyczących roli powiatów, finansowania służby zdrowia oraz problemów szkół prowadzonych przez powiaty. Zdaniem starostów, są one poszkodowane przy podziale subwencji oświatowej, która - według nich - preferuje małe szkoły gminne.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza
  • W "Poglądach i osądach" o skomentowanie tych zarzutów poprosimy opolskiego kuratora oświaty Michała Sieka. Przy okazji zapytamy go o szkolnictwo branżowe a także o to, jakie zmiany w opolskiej sieci szkół przyniesie nowy rok szkolny.
Od poniedziałku do piątku od 6:00 do 9:00 zaprasza duet ze składu: Marzena Śmierciak i Cezary Puzyna. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »