Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 14 marca 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś proponujemy album "Rok" Maryli Rodowicz.

To bardzo dobry przykład płyty, którą warto przypomnieć w całości. Pierwsza strona jest wypełniona przebojami, z których wiele artystka wykonuje do dzisiaj na koncertach, a druga nieco mniej znana, czy też zapomniana, a na niej utwory nie mniej udane, z których szczególną uwagę zwraca "Westerplatte" z wierszem Gałczyńskiego, który daleki jest od kołobrzeskich festiwali. Na pewno godny uwagi i pokazujący kunszt Maryli, jest też otwierający drugą stronę utwór, którego autorem jest Czesław Niemen.

Zaprasza po północy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
12:00 LOŻA RADIOWA
W środowej Loży Radiowej, na progu nowego sezonu żeglugowego po Odrze, porozmawiamy o tym co już udało się zrobić, aby gospodarcze i turystyczne wykorzystanie największej rzeki przepływającej przez nasz region nabrało intensywności. Ile z wcześniejszych zapowiedzi udało się zrealizować? Jakie są plany na najbliższe miesiące? Gościem programu będzie wojewoda opolski Adrian Czubak, który zapowie również w naszym programie konferencję poświęconą zagospodarowaniu Odry, jaka odbędzie się za kilka miesięcy w Opolu.

Jak w każdą środę będziemy również gościli samorządowca. Burmistrza Andrzeja Kasiurę zapytamy o to, jakie korzyści z położenia nad Odrą czerpią Krapkowice. Pojawią się również pytania dotyczące zbliżających się wyborów samorządowych.

Od 12:05 do 14:00 na program zapraszają Agnieszka Stefania i Ireneusz Prochera.
Do autorów można napisać tu:
loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »