Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 lutego 2018 roku

23:00 JAZZOFONIA
Django Bates to kultowy i kontrowersyjny brytyjski artysta poruszający się w jazzowej konwencji i stylistyce, ale nie stroniący także od fascynacji muzyką rockową, przebojami pop-music oraz eksperymentami muzycznej awangardy.

Eric Allan Dolphy – amerykański jazzowy saksofonista altowy, flecista i klarnecista basowy, często kojarzony z jazzem awangardowym. Jego styl charakteryzuje się użyciem długich odstępów i dwunastostopniowej skali tonu. Określany mianem free jazzu.

Wiara w uzdrawiającą siłę muzyki, przekonanie o jej zdolności przemawiania do głębi ducha i wyrażania piękna; radość jej tworzenia; duchowa misja z nią związana - oto w skrócie filozofia Charles'a Lloyda, jednego z największych amerykańskich saksofonistów tenorowych.

„Tralala” to autorska płyta Mateusza Pospieszalskiego nagrana przez Quintet Mateusza Pospieszalskiego - zespół, w którym jedynie muzycy z sekcji noszą inne nazwiska, aniżeli lider zespołu. Płyta nagrana w stylistyce odpowiadającej twórczości Mateusza, czyli alternatywa jazzu z elementami folku i rocka. Jest utwór klasycznie jazzowy i pop, ale w charakterze Mateusza Pospieszalskiego, muzyka niebywale twórczego i interesującego. Płyta niezwykle energetyczna. Ciekawe teksty samego Pospieszalskiego, ale i Wojciecha Waglewskiego, Jacka Jerzego Bieleńskiego, Bartłomieja Kudasika czy Adama Nowaka.


Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Właśnie pożegnaliśmy lodowisko pod chmurką, które cieszyło się ogromną popularnością, a już za chwilę na ulice Opola wrócą miejskie rowery. Wypożyczalnie startują już od marca, a w porannej audycji zastanowimy się, czy mieszkańcy naszego regionu lubią spędzać czas aktywnie, czy raczej w domowym zaciszu? Zachęcamy do podzielenia się z nami swoim sposobami na wyrwanie się z zimowego nicnierobienia.

W audycji także stałe punkty:

06:20 Przystanek Niepodległość. Sto dat na sto lat – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Ireneusza Prochery
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie wicewojewoda Violetta Porowska, z którą porozmawiamy o sytuacji kadrowej i finansowej w opolskiej służbie zdrowia. Przypomnijmy: półtora tygodnia temu opolscy samorządowcy ogłosili protest w sprawie niedofinansowania opolskich szpitali.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza
  • W "Poglądach i osądach" o dotychczasowe działania protestujących samorządowców zapytamy wicemarszałka Romana Kolka.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Kacper Śnigórski i Justyna Marcińska. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Justyna Marcińska, Kacper Śnigorski
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »