Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 lutego 2018 roku

23:00 JAZZOFONIA
Tadeusz Studnik - reżyser dźwięku, kompozytor, performer wykorzystujący syntezatory i towarzyszący mu wirtuoz tuby Zdzisław Piernik. Zestawienie dźwięków tuby z generowanymi przez syntezator - nowatorskie spojrzenie na muzykę Komedy. W audycji zapowiadana od jakiegoś czasu płyta Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda) zespołu EABS, pojawiła się w niemal wszystkich serwisach streamingowych. Młodzi muzycy, oprócz mocnego przesłania zawartego na krążku, zaprezentowali na nim swoje własne wersje mniej znanych nagrań legendarnego Krzysztofa Komedy, ale postawili również kolejny krok w pokazaniu swojej wizji jazzu, przepuszczonej przez pryzmat kilku innych gatunków, które przez lata kształtowały ich muzyczną świadomość.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
12:00 LOŻA RADIOWA
Z okazji ustanowienia przez UNESCO 13 lutego Światowym Dniem Radia dziś Loża Radiowa będzie wyjątkowa, gdyż nadamy ją z galerii handlowej "Odrzańskie Ogrody" w Kędzierzynie-Koźlu.

W pierwszej godzinie porozmawiamy o budzącym ogromne społeczne emocje zanieczyszczeniu powietrza. Czy władze miasta robią wszystko, co mogą, by poprawić jakość atmosfery w mieście i obniżyć poziom smogu? Kto odpowiada za skokowe wzrosty stężenia benzenu i dlaczego od lat pozostaje bezkarny? Gośćmi audycji będą Artur Maruszczak, wiceprezydent Kędzierzyna oraz Miłosz Broś-Załęski, przewodniczący społecznego Komitetu Ochrony Powietrza.

W drugiej godzinie z Leszkiem Stańskim, redaktorem naczelnym tygodnika 7DNI w Kędzierzynie-Koźlu, pomówimy o wycince drzew w mieście i budzącej wciąż ogromne kontrowersje inwestycji w kozielskim porcie rzecznym, sprzedanym w ubiegłym roku prywatnej spółce.

Poza tym oczywiście plotki i komentarze na temat bieżących spraw, którymi żyje nie tylko nasz region.

Od 12:05 do 14:00 zapraszają Ewa Skrabacz i Tomasz Gdula.

Do autorów można napisać tu:
loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ewa Skrabacz i Tomasz Gdula
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »