Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 lutego 2018 roku

23:00 JAZZOFONIA
Tadeusz Studnik - reżyser dźwięku, kompozytor, performer wykorzystujący syntezatory i towarzyszący mu wirtuoz tuby Zdzisław Piernik. Zestawienie dźwięków tuby z generowanymi przez syntezator - nowatorskie spojrzenie na muzykę Komedy. W audycji zapowiadana od jakiegoś czasu płyta Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda) zespołu EABS, pojawiła się w niemal wszystkich serwisach streamingowych. Młodzi muzycy, oprócz mocnego przesłania zawartego na krążku, zaprezentowali na nim swoje własne wersje mniej znanych nagrań legendarnego Krzysztofa Komedy, ale postawili również kolejny krok w pokazaniu swojej wizji jazzu, przepuszczonej przez pryzmat kilku innych gatunków, które przez lata kształtowały ich muzyczną świadomość.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Z samego rana powitamy słuchaczy w świątecznym nastroju. 13 lutego to Światowy Dzień Radia, które - mimo rozwoju internetu - wciąż trzyma się mocno. To będzie poranna rozgrzewka przed głównym świętowaniem, bowiem wszystkie audycje po godz. 09:00 będą dziś prowadzone z plenerowego studia w Kędzierzynie-Koźlu. Poza tym sprawdzimy, kiedy w Polsce będziemy mieli prawo jazdy w... smartfonie, policzymy nietoperze, a na śniadanie zjemy śledzika.

W audycji także stałe punkty:

06:20 Przystanek Niepodległość. Sto dat na sto lat – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Ewy Skrabacz
08:04 W cztery oczy /08:40 Poglądy i osądy – poranne rozmowy Zbigniewa Górniaka
  • Czy nastąpi koniec targowiska "Centrum" w Opolu? Ratusz zamierza zamienić teren, na którym działa targowisko na działki w Grudzicach. Dlaczego? Czy to opłacalna transakcja? Czy kupcy z targowiska mają prawo czuć się zaniepokojeni? O tym dziś w porannych rozmowach: o 8:04 "W cztery oczy" z wiceprezydentem Maciejem Wujcem, a o 8:40 w "Poglądach i osądach" z radnym PiS Sławomirem Batko, który uważa zamianę za kontrowersyjną.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Marzena Śmierciak i Cezary Puzyna. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »