Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 maja 2017 roku

0:00 RADIO OPOLE DO ŚWITU
W paśmie nocnym Radia Opole dowiemy się:
  • ilu Polaków codziennie pije kawę,
  • na jakie problemy możemy się narazić przewożąc samochodem rowery,
  • dlaczego sprzedaż auta to droga przez mękę,
  • w jaki sposób teatr pomaga w terapii pacjentów szpitala psychiatrycznego,
  • co się dzieje, gdy nagle przed mikrofonem człowiek zapomina co miał powiedzieć,
  • czym jest gentryfikacja.
Poza tym usłyszymy również pierwszy odcinek książki „Wspomnienia niebieskiego mundurka” Wiktora Teofila Gomulickiego. Czas wypełnią także fragmenty wybranych audycji minionego dnia. Nie zabraknie kalendarium historycznego i muzycznego oraz reportażu.

Po północy do 6:00 rano zaprasza Adrian Chimiak. Do autora można napisać na adres: adrian.chimiak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2017
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
7:00 MAMY WEEKEND
Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat ostrzegający przed kleszczami. Resort przypomina, że kleszcze to jedno z najgroźniejszych dla człowieka naturalnych zagrożeń, które występuje w naszym klimacie. Rozpoczęty sezon imprez plenerowych oraz aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, zwiększają ryzyko zetknięcia się z tym zagrożeniem. Co powinniśmy wiedzieć o kleszczach i kłopotach, jakie na nas i nasze zwierzęta domowe ściągają? Uzbrojeni w odpowiednią wiedzę, będziemy również zachęcali do udziału w weekendowych wydarzeniach kulturalnych i rekreacyjnych. Nie zabraknie także stałych sobotnich punktów programu - szczegóły poniżej.

07:20 Podróże młodych – Paweł Konieczny
07:40 Praso-walnia - subiektywny przegląd prasy Tomasz Gduli
08:04 W cztery oczy – Aneta Skomorowska-Kobza
  • W ten weekend trudno będzie się nudzić. W całym regionie odbędzie się mnóstwo wydarzeń, w których można wziąć udział. Jednym z nich jest na przykład Noc Muzeów, w czasie której można za darmo zwiedzać muzea. W tym roku Noc Muzeów zbiegła się z Dniami Opola dlatego o tych dwóch imprezach opowie w porannej rozmowie Magdalena Matyjaszek, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta Opola.
08:20 Obieżyświat – Barbara Tyslik
  • Dziś w Opolu 10. Noc Muzeów. Prekursorami tej imprezy byli berlińscy muzealnicy, którzy w 1997 roku, zaproponowali nocne, bezpłatne zwiedzanie wystaw. Natomiast w Polsce, pierwszą muzealną noc zorganizowano w 2003 roku, w Poznaniu. Z kolei w Opolu, podobnie jak w innych miastach Polski, Noc Muzeów odbywa się już po raz dziesiąty. Jej hasło: „ Na tropie historii Opola” – związane jest z 800-leciem nadania praw miejskich stolicy regionu. M.in. dlatego, oprócz ciekawych wystaw, a nawet projekcji filmu „Dobry wieczór Opole”, będzie możliwość wysłuchania wielu ciekawych prelekcji na temat 800-lecia historii Opola.

Takim historycznym miejscem związanym z historią naszego grodu jest m.in. Opolska Górka, zwana obecnie Wzgórzem Uniwersyteckim. Zainteresowanych poznaniem przeszłości tego miejsca, a także niezwykłych skarbów Ziemi Opolskiej – pracownicy najmłodszej opolskiej placówki muzealnej, czyli Muzeum Uniwersyteckiego, będą oczekiwać dziś w godzinach od 18:00 do 23:00. W magazynie o magii tego miejsca i muzealnych skarbach opowie, zawiadująca tą placówką, dr Wanda Matwiejczuk.

09:20, 10:20 Ludzie z plusem – Krzysztof Dobrowolski
Zaprasza od 7:05 do 11:00 Ireneusz Prochera.
Do autora można napisać tu:
ireneusz.prochera@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2017
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »