Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 22 kwietnia 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Violetta Villas - 1977

Bardzo różnorodny album w pełni ukształtowanej już Artystki, której w kraju nie zawsze sprzyjano, zwłaszcza z powodu ekstrawaganckiego emploi, które i tak zawsze przekraczała, doskonale poruszając się pomiędzy nowoczesnym disco i popem a operetką i takie też utwory znalazły się na prezentowanej płycie, w tym dwa, mocno rozbudowane blisko sześciominutowe jej autorstwa, w których wykazała kunszt nie tylko wykonawczy, ale i kompozytorski.

George McCrae - Rock You Babe

Znakomity wokalista soulowy, który zaczynał jeszcze w latach 60-tych, ale na prawdziwy sukces musiał czekać aż do roku 1974 kiedy nagrał swój największy przebój, który dał tytuł całej płycie, dodajmy dosyć krótkiej, nawet jak na standardy tamtych lat, bo trwającej niespełna pół godziny, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by włączyć ją kolejny raz, a potem jeszcze kolejny.

Philadelphia - 1974

Podobnie jak McCrae, krótki album funkowo soulowej grupy wybitnych instrumentalistów, z karierami producenckimi, oraz sesyjnymi, któremu udało się nagrać album wzorcowy dla filadelfijskiego brzmienia i który może być świetnym początkiem do poznawania artystów tego kręgu.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »