Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 marca 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Karin Stanek - SP

Bez wątpienia Karin Stanek była wyjątkowa artystka na polskiej scenie big bitowej i niezwykłe jest, że nie doczekała się w latach 60-tych długogrającej płyty (a stało się tak w USA nakładem Syreny), stąd zaprezentowana zostanie jedna z jej "czwórek" z wielkimi przebojami na stronie A i mniej znanymi na stronie B, która odsłoni także bardziej liryczne oblicze piosenkarki.

Pavlov's Dog - I/II

Kultowy zespół amerykański, zaliczany do rocka progresywnego, ale w istocie wymykający się wszelkim szufladkom. Nagrał tylko dwie, krótkie płyty (stąd obie znajdą się w audycji), ale tak intensywne i niezwykłe, że dostarczają wielu wrażeń, emocji i uczuć, chociaż do głosu jej lidera trzeba się przyzwyczaić, a to on spina całość, bo skład na obu jest różny i to o dziwo na spokojniejszej, mniej progresywnej dwójce pojawiły się gwiazdy taki jak Bill Bruford znany z Yes czy King Crimson, czy Andy Mackay saksofonista Roxy Music.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***