Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 6 marca 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Randia - Randia

Wyjątkowy album wyjątkowej artystki, albowiem Randia (prawdziwe nazwisko to Bronisława Korsun) to najsłynniejsza piosenkarka pochodzenia Romskiego w Polsce, która wyszła poza wąskie rozumienie ludowej muzyki swojego narodu, nagrywając między innymi ze słynnymi Chochołami.z którymi wystąpiła na festiwalu w Opolu w 1964 roku. Oczywiście romskie elementy są tu słyszalne zwłaszcza wtekstach w śr ód autorów których jest m.in. Jerzy Ficowski odkrywca słynnej Papuszy.

Carmen - Fandangos in Space

Niezwykle oryginalna grupa z kręgu rocka progresywnego która wykorzystała w swojej twórczości muzykę flamenco, oraz szeroko pojętej kultury cyganów hiszpańskich, co dało niezwykły efekt, zwłaszcza, że zrobione jest nienachalnie, z wyraźną dominacją rockowego brzmienia, a elementy folklorystyczne widoczne były w czasie koncertó podczas których wokaliści tańczyli na specjalnym podeście wykorzystując uzyskiwane dźwięki w utworach.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***