Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 4 marca 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
VOX i Gustav Brom Orchestra

Mniej u nas znana (ma na to wpływ m.in. fakt, że wydana w Czechosłowacji przez wytwórnię Opus) płyta grupy Vox. Już po opuszczeniu jej przez Ryszarda Rynkowskiego, ale absolutnie zasługująca na uwagę i to nie tylko ze względu na repertuar, na który złożyły się głównie standardy "zachodniej" jazzowej i popularnej muzyki. alele i orkiestrę Gustava Broma, najsłynniejszego czechosłowackiego lidera big bandu, który nagrywał z wieloma światowymi sławami i ma w dorobku ponad 500 płyt ze swoim udziałem.

Beck Bogert Appice

Jedyny studyjny album tego tria (absolutnej supergrupy, bo poza Jeffem Beckiem, którego przedstawiać nie trzeba, dwaj pozostali muzycy byli cz łonkami legendarnych Vanilla Fudge i Cactus). Ze względu na różnorodne doświadczenie muzyczne jego cz łonków połączył blues, soul i psychodelię tworząc płytę wyjątkową, która zarazem podsumowuje pewną epokę, jak i zwiastuje nową. Aż szkoda, że nie było tego więcej a lider już niebawem odda się głównie instrumentalnemu fusion i jazz rockowi, gdzie nadal będzie na szczęście zachwycał.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***