Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 26 lipca 2018 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Francis Poulenc nigdy nie ukończył żadnych studiów muzycznych, uczył się tylko gry na fortepianie u Ricarda Vinesa, wybitnego pianisty, oraz studiował prywatnie kompozycję u Charlesa Koechlina. W 1914 roku Poulenc oglądał balet "Święto wiosny" Igora Strawińskiego.

Wiele lat później powiedział: „Nawet dziś drżę z emocji na myśl o cudzie tej produkcji: harmonijny wszechświat nagle otwarty naprzeciwko mnie. Moja muzyka nigdy nie zapomniała tego pierwszego pocałunku miłości”.

Grover Washington Jr - znakomity saksofonista, artysta pełen animuszu i werwy, balansujący między jazzem a jego odmianą smooth, zdawał się dobijać do światowej czołówki. Jeszcze trochę i pewnie jego nazwisko wymieniane byłoby jednym tchem z największymi gwiazdami. Niestety, nie dane mu było zakosztować wielkiej sławy. Nawet jego jeden z najpiękniejszych albumów "Aria" ujrzał światło dzienne po jego śmierci.

Zaprasza w każdą środę od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek. Do autorki można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »