Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 marca 2018 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Muzyka improwizowana Krzysztofa Knittla.
Kompozytor i reżyser dźwięku. Dorobek Knittla określić można mianem uporządkowanej różnorodności – ten jeden z najbardziej niezależnych w polskim pejzażu muzycznym twórców konsekwentnie wykorzystuje doświadczenia w zakresie kompozycji na instrumenty tradycyjne, muzyki elektroakustycznej i komputerowej, sztuki improwizowanej i intuitywnej oraz performansu. Fuzja inspiracji wysokich z elementami kultury popularnej realizuje manifestowaną przez słuchaczy potrzebę urozmaicenia. Koncertowe nagranie legendarnego free jazowego pianisty z jego międzynarodowym triem.

Vyacheslav Ganelin urodził się w Moskwie w 1944 r. Ukończył w 1968 r. Konserwatorium w Wilnie. W połowie lat 60. pianista założył trio z udziałem perkusisty Vladimira Tarasowa i saksofonisty Vladimira Rizitskiego. W 1968 r. podczas Estonian Jazz Festival zagrali wraz z Keithem Jarrettem i Charlesem Lloydem. W 1971 r. Rizitskiego zastąpił Vladimir Chekasin i powstało wówczas legendarne trio Ganelin/Tarasov/Chekasin - jedna z najciekawszych formacji z Europy Wschodniej, mająca swój wkład do światowego jazzu. W Polsce trio wystąpiło w 1976 r. w Warszawie podczas Jazz Jamboree. Po rozwiązaniu tria w 1987 r., Ganelin opuścił Litwę i wyemigrował do Izraela, gdzie mieszka do dzisiaj.

Zaprasza w każdą środę od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek. Do autorki można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »