Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 10 marca 2018 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
"Radosna światłości" – płyta została nagrana staraniem klasztoru Ojców Dominikanów w Krakowie w kwietniu 2002 w tymże klasztorze. W nagraniu udział wzięli bracia dominikanie, młodzież śpiewająca na co dzień w dominikańskich scholach działających przy duszpasterstwach prowadzonych przez Ojców Dominikanów oraz zaprzyjaźnieni z krakowskimi dominikanami muzycy.

Utwory te najogólniej zaliczyć można do szeroko pojętej muzyki liturgicznej. Znajdują się tu zarówno pieśni tradycyjne, jak i utwory współczesnych kompozytorów. To co niewątpliwie wyróżnia je spośród innych wykonań, to nowe opracowania chórowe, pozwalające na nowo odkryć głębię, piękno i świeżość często zapomnianych lub „oklepanych” pieśni.

Anouar Brahem to jeden z najciekawszych artystów wywodzących się z kultury arabskiej. Potrafi połączyć europejską tradycję klasyczną, jazz i muzykę orientalną. Oud – przodek dobrze nam znanej lutni – staje się w jego rękach narzędziem improwizacji, odnajdując się znakomicie w obcych arabskim harmoniach.

W piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »