Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) na czwartek, 19 lipca 2018 roku

6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji sprawdzimy sposoby na tanie latanie. Jak podpowiadają eksperci bagaż powinien być tylko podręczny, nie wolno kupować biletów lotniczych w weekend, ani rezerwować mieszkań w piątki. A skoro będziemy w temacie wakacji, to sprawdzimy też co z tą jesienną aurą...

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka

Program Dostępność Plus będzie jedną z największych inwestycji rządu w pomoc osobom niepełnosprawnym, starszym i wymagającym opieki lub pomocy. Spektrum pomoc rozciągnie się od rozwiązań architektonicznych (podjazdy, windy, bramy, wejścia) po sieciowe (strony internetowe dla niewidzących i głuchoniemych). Więcej o tym w rozmowie "W cztery oczy" z dyrektorem Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego - Mieczysławem Wojtaszkiem.

08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka

A w "Poglądach i osądach" Tomasz Turba, szef informatyczny Radia Opole, opowie, jak działają i jak się konstruuje strony Internetowe dla niewidomych. I czy osoba niesłysząca może usłyszeć w sieci muzykę.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Kacper Śnigórski i Justyna Marcińska. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »