Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ryszard Galla o tym czy zasiądzie w prezydium sejmowej…
2019-12-09, 13:53 Autor: Joanna Matlak

Ryszard Galla o tym czy zasiądzie w prezydium sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych, wyborach na burmistrza w Ozimku i starcie w wyborach prezydenckich Szymona Hołowni

Ryszard Galla o tym czy zasiądzie w prezydium sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych, wyborach na burmistrza w Ozimku i starcie w wyborach prezydenckich Szymona Hołowni
- Jesteśmy na etapie konstytuowania się prezydiów poszczególnych komisji i w Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych nadal ten proces trwa – mówił w Loży Radiowej Ryszard Galla pytany o to czy zasiądzie w prezydium tejże komisji. Pojawiły się bowiem informacje w mediach, że nie jest oczywiste czy zostanie wiceprzewodniczącym, a tak było od kilkunastu lat.
Poseł Galla powiedział, że odbyło się już pierwsze posiedzenie komisji zwołane przez Sejm, na tym posiedzeniu dokonano wyboru przewodniczącej, czyli Wandy Nowickiej z Lewicy.

– Powołano także dwóch wiceprzewodniczących z PO i PiS i oczywiście była też inicjatywa zgłoszenia mojej osoby do prezydium, bo patrząc historycznie odkąd mniejszość jest w sejmie to zawsze ma przedstawiciela w prezydium. Doszło chyba do jakiegoś niedomówienia bądź braku decyzji ze strony prezydium sejmu, co do mojej kandydatury. W środę mamy kolejne posiedzenie i mam nadzieję, że wniosek zostanie ponowiony i będzie to miało pozytywny efekt – mówił poseł Mniejszości Niemieckiej.

Naszego gościa pytaliśmy też o kandydata mniejszości na burmistrza Ozimka. Poseł powiedział, że na poziomie struktur gminnych już odbyło się spotkanie i zaproponowano kandydata na burmistrza.

– To nazwisko chodzi po rynku i jeśli ktoś dobrze przyłoży ucho to usłyszy. W najbliższym czasie będzie decyzja o powołaniu komitetu i zatwierdzenie wszystkich spraw przez zarząd wojewódzki TSKN i do roboty – mówił poseł.

Posła Gallę zapytaliśmy też o decyzję prezentera telewizyjnego Szymona Hołowni o starcie w wyborach prezydenckich. – Jakbyśmy przeanalizowali historię ostatnich wyborów na Ukrainie to można powiedzieć, że mamy wzór, ale czy ten wzór da się przenieść na realia polskiej polityki to nad tym bym się zastanawiał – mówił poseł, ale zaznaczył, że żadnego kandydata nie można lekceważyć.

Zobacz także

2020-02-20, godz. 16:46 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Kamilem Bortniczukiem oraz Dariuszem Standerskim W tym tygodniu gośćmi redaktor Magdaleny Ogórek byli Dariusz Standerski, dyrektor programowy Nowej Lewicy, a także Kamil Bortniczuk, wiceminister funduszy i polityki… » więcej 2020-02-20, godz. 15:59 Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” w Loży Radiowej Po godzinie 13.00 przejrzeliśmy podsumowanie działalności w 2019 roku oraz priorytety na 2020 rok jakie wyznaczył sobie Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców… » więcej 2020-02-18, godz. 14:38 Michał Ostapiuk, autor wydanej przez IPN książki "Komendant „Bury”. Biografia kpt. Romualda Adama Rajsa „Burego”" Gościem Loży Radiowej był Michał Ostapiuk, autor najpopularniejszej książki IPN w roku 2019 pt." Komendant "Bury" - Biografia kpt. Romualda Adama Rajsa "Burego"… » więcej 2020-02-17, godz. 15:03 Paweł Kampa o świdnickiej konwencji wyborczej Roberta Biedronia - Ogłoszenie naszego kandydata mieliśmy już w styczniu, a w tej chwili koncepcja jest taka, żeby przedstawić konkretne zakresy tematyczne, żeby nie zagłuszać przekazu… » więcej 2020-02-17, godz. 14:45 Katarzyna Czochara o inauguracji kampanii prezydenckiej w Warszawie, podatku cukrowym i obwodnicach - Wspaniała, wyjątkowa atmosfera. Myślę, że również ci który nie byli bezpośrednio na tej konwencji, a śledzili ją za pomocą mediów, czuli ogromną moc i energię… » więcej 2020-02-14, godz. 15:23 Młodzieżowa Loża Radiowa o regułach kampanii wyborczej Nad tym czy polska polityka, szczególnie w okresie kampanii wyborczych brutalizuje się zastanawiali się goście Młodzieżowej Loży Radiowej. Podawali też przykłady… » więcej 2020-02-14, godz. 15:04 Zbigniew Bommersbach o śladach historii, które ujawniane są w czasie remontów i prac ziemnych Wszelkiego rodzaju odkrycia historyczne w Opolu zdarzają się przy okazji różnych prac i remontów na bieżąco. W momencie pojawienia się informacji o odkryciu do… » więcej 2020-02-13, godz. 15:57 WSPÓLNA SPRAWA. Debata o budowaniu zaufania i lojalności wobec firmy, dodatkowych świadczeniach od firm oraz o tych, które… Podczas czwartkowej debaty z udziałem pracodawców i związkowców zastanawialiśmy się jakimi środkami skutecznie buduje się lojalność pracownika, by przywiązać go… » więcej 2020-02-13, godz. 15:44 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą, minister i szefowa KPRM, poseł Parlamentu E… W tym tygodniu zamiast prosto z Sejmu, red. Magdalena Ogórek prowadziła swój cotygodniowy wywiad ze studia Radia Opole. Jej rozmówczynią była Beata Kempa, europarlamentarzystka… » więcej 2020-02-12, godz. 15:48 Maciej Kalski o wzroście bezrobocia w woj. opolskim Bezrobocie u nas w województwie również wzrosło w styczniu, tak samo jak i w kraju, czyli 0,3% - mówił w Loży Radiowej Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »