Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Michał Wojczyszyn o Światowym Dniu Przedsiębiorczości…
2019-11-19, 13:59 Autor: Joanna Matlak

Michał Wojczyszyn o Światowym Dniu Przedsiębiorczości i biznesie bez barier

Michał Wojczyszyn o Światowym Dniu Przedsiębiorczości i biznesie bez barier
- Jest to wydarzenie o charakterze globalnym i międzynarodowym. W tym roku 160 krajów włączyło się aktywnie w organizację ŚDP, w tym oczywiście Polska. I my jako PNT zaaplikowaliśmy do ogólnopolskiego koordynatora w Warszawie, przedstawiliśmy naszą wizję i agendę tego, co chcielibyśmy w Opolu zrobić i nasza wizja się spodobała – mówił w Loży Radiowej Michał Wojczyszyn z Parku Naukowo – Technologicznego.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to wydarzenia tworzone wraz z partnerami np. Wyższą Szkołą Bankową, która swoje działania prowadzi już od poniedziałku, natomiast dziś od rana w PNT odbywają się warsztaty z przedstawicielami Google'a z Polskiego Funduszu Rozwoju. - Dla nas to duża nobilitacja, bo to fachowcy najwyższych lotów - podkreślał nasz gość.

W ramach Światowego Dnia Przedsiębiorczości odbędą się różne warsztaty m.in. z Eweliną Pakosz, która poprowadzi szkolenie Google Internetowe Rewolucje w Eksporcie "Jak sprzedawać za granicę przez internet", będzie też spotkanie z dr Ireną Kamińską - Radomską na temat etykiety w biznesie a nawet spotkanie z jezuitą o. Grzegorzem Kramerem, który powie czego może nauczyć się biznesmen od rycerza z XVI wieku?

Michał Wojczyszyn podkreślał, że w takiej różnorodności tematów chodzi o otwartą dyskusję, poszerzanie horyzontów i uruchomienie kreatywności wśród uczestników w Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, a jest ich niemało, bo około 350.

Naszego gościa zapytaliśmy czy jego zdaniem Polacy są przedsiębiorczy. – Myślę, że tak, widzimy choćby np. po dużym zainteresowaniu Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości czy po tym, że dużo osób, w tym opolan zakłada swoje biznesy. Z perspektywy pracownika PNT mogę powiedzieć, że tak są przedsiębiorczy. Polak potrafi i widać to po wszelkiego rodzaju raportach. Na początku grudnia ma ukazać się raport dotyczący start-upów, gdzie będą pokazane historie tzw. jednorożców, czyli start-upów, które są wyceniane na miliardy dolarów. Oczywiście, jak w każdym społeczeństwie są ludzie, którzy będą oczekiwali pomocy socjalnej „czy się stoi, czy się leży”, ale na pewno widzimy że coraz więcej osób przedsiębiorczości może się nauczyć i to robi - powiedział Wojczyszyn.

Zobacz także

2019-12-31, godz. 14:41 Dr Adam Drosik o najważniejszych wydarzeniach politycznych w 2019 i o tym co przyniesie nam rok 2020 - Wybory parlamentarne i utrzymanie władzy przez Prawo i Sprawiedliwość – tak odpowiedział dr Adam Drosik, politolog Uniwersytetu Opolskiego gdy zapytaliśmy o… » więcej 2019-12-31, godz. 14:40 Opole w 2019 roku okiem Arkadiusza Wiśniewskiego i o tym czy prezydent ma chrapkę na kolejne powiększenie miasta - Z perspektywy Opola budżet wzrósł z 700 mln do 1,5 mld złotych. Inwestycje znacząco wzrosły, zrealizowaliśmy wiele zadań w nowych dzielnicach – mówił w Loży… » więcej 2019-12-30, godz. 14:48 Piotr Moc o nowej, interaktywnej ramówce Radia Opole na 2020 rok - Pomyśleliśmy, że trochę odświeżymy zarówno zawartość audycji ale i same tytuły, do których się słuchacze przyzwyczaili. Autorzy programów się raczej nie zmieniają… » więcej 2019-12-30, godz. 14:48 Beniamin Godyla o bieżącej pracy w senacie Z parlamentarzystą rozmawialiśmy m.in. o tzw. ustawie kagańcowej, a także specustawa ws. ASF. » więcej 2019-12-27, godz. 12:42 Młodzieżowa Loża Radiowa podsumowuje 2019 rok w polityce Jakie wydarzenia w 2019 roku były przełomowe? Czy wydarzyło się coś, co ponad podziałami połączyło Polaków? A jaki będzie 2020 rok? O to zapytaliśmy naszych gości:… » więcej 2019-12-27, godz. 12:40 Aleksandra Zwarycz podsumowuje działalność i zmiany jakie zaszły w Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu Przeprowadzka z ul. Koraszewskiego do świeżo wyremontowanej kamienicy na ul. Damrota, zmiany w Budżecie Obywatelskim, wystartowanie Inicjatywy Lokalnej, a także… » więcej 2019-12-23, godz. 10:32 Dr Agnieszka Franczyk o tym co zrobić by w święta nie oszaleć, unikać kłótni i cieszyć się chwilą - Święta należy rozpoczynać przede wszystkim z dobrym nastawieniem - mówiła w Loży Radiowej dr Agnieszka Franciszyk, psycholog z Uniwersytetu Opolskiego. » więcej 2019-12-23, godz. 14:35 Jolanta Ilnicka o tym, że święta to doskonały czas na rozpoczęcie przygody z genealogią - Wigilia to spotkanie rodzinne. Spotkamy się w domach z osobami, z którymi nie spotykamy się codziennie. To nawet może być inna okazja, np. urodziny czy imieniny… » więcej 2019-12-20, godz. 15:30 Maria Szuster i Franciszek Posacki o proekologicznej działalności młodzieży i czy czują się słuchani Nasi goście niedawno organizowali spotkanie na Uniwersytecie Opolskim pt. „A co z nami?” Była to debata na temat odrzucenia przez Polskę celu osiągnięcia przez… » więcej 2019-12-20, godz. 15:28 Jan Strzeżek o charytatywnej i politycznej działalności Młodej Prawicy - Wychodzę z założenia, że stowarzyszenie, które ma charakter polityczno-społeczny powinno przy okazji przeprowadzać akcje charytatywne. My takie akcje przeprowadziliśmy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »