Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Młodzieżowa Loża Radiowa: O najnowszą kampanię…
2019-11-15, 14:25 Autor: Marek Świercz

Młodzieżowa Loża Radiowa: O najnowszą kampanię wizerunkową Mniejszości Niemieckiej zapytaliśmy Joannę Hassę i Zuzannę Herud z TSKN.

Z Joanną Hassą i Zuzanną Herud rozmawialiśmy o najnowszej kampanii wizerunkowej Mniejszości Niemieckiej
- Zakładaliśmy, że uda nam się tę kampanię przeprowadzić jeszcze przed wyborami, ale przygotowanie jej, zrobienie dobrych zdjęć, wybranie odpowiednich osób, zadbanie o finansowanie zajmuje dużo czasu. Chcieliśmy wystartować w sierpniu, ale uznaliśmy, że przekaz jest zbyt ważny, żeby go łączyć z kampanią - mówiła w Loży Radiowej Joanna Hassa, rzecznik TSKN i koordynatorka kampanii wizerunkowej Mniejszości Niemieckiej.
W założeniu kampania będzie długoletnia. - Rozpoczęliśmy ją oficjalnie parę dni temu i w przyszłym roku, a pewnie i w następnym będziemy ją prowadzić. Chcemy pokazać w atrakcyjny sposób, że mniejszość funkcjonuje i jakich ma ciekawych i fantastycznych ludzi. Ten pomysł zrodził się przy okazji zeszłorocznej kampanii samorządowej. Widzieliśmy, że jest problem z dotarciem nawet do naszych struktur z pozytywnym przekazem. Ten negatywny przekaz pojawia się częściej i szerzej, częściej się to komentuje i stwierdziliśmy, że naprawdę mamy pozytywne osoby w mniejszości, osoby które prowadzą wiele projektów i inicjatyw - mówiła Hassa.

Twarzami kampanii i hasłami są: Elisabeth Kampa, nauczycielka niemieckiego i opiekunka zespołu Wal-Nak (na jej bilbordzie umieszczono hasło: „Kultura ma wartość”), Barbara Mientus, bibliotekarka i animatorka kultury („Tradycja ma wartość”), Klaus Leschik, wieloletni działacz MN ze Szczedrzyka (Wspólnota ma wartość), Marek Dziony, diakon stały i germanista („Wiara ma wartość”), Jastrzembski, burmistrz gminy Leśnica („Społeczeństwo ma wartość), a także Zuzanna Herud, wokalistka i germanistka („Język ma wartość”).

- Ja na co dzień studiuję, ale pracuję również przy różnych projektach, które tworzy mniejszość, nie tylko dla swoich członków, ale też dla szerszego społeczeństwa. Od małej dziewczynki także śpiewałam, a zaczęło się od śpiewania niemieckiej piosenki i projektu TSKN-u. To, że jesteśmy Niemcami jest dla nas ubogaceniem, nie ma się czego wstydzić – mówiła Zuzanna Herud.

Zobacz także

2021-12-13, godz. 17:22 Jan Tomalik o tym, jak w rozgłośni wyglądały pierwsze godziny wprowadzenia stanu wojennego - Miałem nocny dyżur w radiu, nagle usłyszałem, że przestaliśmy nadawać, zniknął program. W radiu nie może być ciszy, na takie wypadki mieliśmy przygotowane… » więcej 2021-12-13, godz. 13:35 Violetta Porowska o 40 rocznicy stanu wojennego, fundusze kompensacyjnym wizycie ministra zdrowia w Opolu Gościem parlamentarnej odsłony Loży Radiowej była dziś Violetta Porowska, poseł PiS. Rozmawialiśmy o 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i wystawie… » więcej 2021-12-13, godz. 09:22 Bogusław Bardon: Stan wojenny jest traumą, bo Polak do Polaka strzelał. Trzeba powiedzieć wszystkim jak było i jak… - Zabrali mnie z mojego mieszkania, skutego wywieźli na dołek, gdzie spotkałem kolegów wspominał aresztowanie 13 grudnia 1981 roku Bogusław Bardon jeden… » więcej 2021-12-10, godz. 18:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła Niedawno Katolicka Agencja Informacyjna opublikowała głośny "Kościół w Polsce", z którego wynikało, że przez ostatnie ćwierć wieku spadek deklaracji… » więcej 2021-12-10, godz. 13:48 Dr inż. Adam Czubak o projekcie Cyber Eva, który zapewni bezpieczeństwo cybernetyczne Opolscy naukowcy z Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Opolskiego pracują nad stworzeniem aplikacji "Cyber Eva". Ma ona pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa… » więcej 2021-12-10, godz. 09:07 Dr Jarosław Mijas, konsultant ds. pediatrii: bardzo wiele dzieci choruje na covid-19 na Opolszczyźnie, także niemowlęta… - Niestety bardzo dużo dzieci w województwie opolskim choruje na covid-19 i z własnych doświadczeń wiem, że o wielu przypadkach nie wiemy - dr Jarosław… » więcej 2021-12-09, godz. 12:15 Debata "Pracodawcy, związkowcy i eksperci" o naruszeniach praw pracowniczych i pomyśle większych sankcji dla pracod… Gośćmi radowej debaty byli: dr Artur Żurakowski (ekonomista), dr Witold Potwora (ekonomista), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz… » więcej 2021-12-09, godz. 12:14 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem PiS Tomaszem Latosem o głosowanym w sejmie funduszu… Gościem Magdaleny Ogórek był w tym tygodniu Tomasz Latos, poseł PiS i zarazem przewodniczący sejmowej komisji zdrowia. Poseł na gorąco komentował posiedzenie… » więcej 2021-12-09, godz. 09:29 Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa o powodach odrzucenia uwag posła Janusza Kowalskiego do Funduszy Europejskich… - To jest wpisywanie się w politykę PiS-u, która od kilku lat napuszcza obywateli na różne grupy. Dyskryminuje, zwalcza. Pięć samorządów województw… » więcej 2021-12-08, godz. 13:10 Dr Marek Mazurkiewicz o swoich badaniach dotyczących udziału mniejszości narodowych i etnicznych w życiu politycznym… - Komitety mniejszości narodowych i etnicznych są zwolnione z konieczności osiągnięcia 5% progu wyborczego w skali kraju, ale muszą go przekroczyć w okręgu… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »