Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Paweł Grabowski o tym, jest w Polsce miejsce dla…
2019-10-18, 15:30 Autor: Marek Świercz

Paweł Grabowski o tym, jest w Polsce miejsce dla racjonalnego centrum, co znaczy, że sojusz ludowców i kukizowców ma przyszłość

Paweł Grabowski o tym, jest w Polsce miejsce dla racjonalnego centrum, co znaczy, że sojusz ludowców i kukizowców ma przyszłość
- Dokąd zmierza ruch Kukiz ’15? To bardzo dobre pytanie, na które jednak nie potrafię w tej chwili odpowiedzieć. Trzeba poczekać aż zbierze się poselski klub Koalicji Polskiej i wtedy zacząć rozmowy o przyszłości – mówił w Loży Radiowej Paweł Grabowski, poseł Kukiz ’15, który w tegorocznych wyborach bez powodzenia ubiegał się o ponowny wybór.
Jak mówi nasz gość, dla niego najważniejsze jest to, że porozumienie programowe, które w sierpniu kukizowcy zawarli z Polskim Stronnictwem Ludowym, jest nadal honorowane.

- To nie jest tak, że ludowcy wzięli nasze demokratyczne hasła na sztandary, żeby wygrać wybory. Z ostatnich wypowiedzi Kosiniaka-Kamysza i innych polityków PSL jasno wynika, że nie robili sobie z gęby cholewy i traktują przyjęte zobowiązania bardzo poważnie – mówi Grabowski. – Dodam, że ten nasz sojusz bardzo im się opłacił, pozyskali szerszy elektorat, weszli do wielkich miast, gdzie wcześniej praktycznie wcale nie mieli wyborców.

Zdaniem Grabowskiego, nowy sejmowy układ, w który do zwyczajowej wojny między PiS-em i antyPiS-em dojdzie ideowa wojna między radykalną lewicą i prawicą, sprawi to, że – w jego ocenie – pojawi się zapotrzebowanie na nowe racjonalne centrum.

- I takim centrum chciała od początku być Koalicja Polska – przekonuje. – Bardzo dobrze w tych wyborach wypadł Kosiniak-Kamysz, uważam, że mógłby być znakomitym kandydatem na prezydenta, wspólnym kandydatem partii opozycyjnych.

Czy Grabowski zostanie w polityce? Jak mówi, na takie decyzje przyjdzie jeszcze czas.

Zobacz także

2019-11-26, godz. 13:34 Szymon Godyla i Franciszek Posacki o sytuacji wewnątrz Koalicji Obywatelskiej i Nowoczesnej po zmianie przewodniczącego… - W 2015 roku byliśmy świeżą partią i ta świeżość pozwoliła nam zdobyć 28 posłów. Jednak teraz tę świeżość skradła lewica. Trzeba jednak pamiętać, że Nowoczesna… » więcej 2019-11-25, godz. 12:21 Marcin Fronia o tym, że nordycki system państwa opiekuńczego sprawdza się nie tylko w sferze socjalnej - Czy Szwecja dalej jest legendarną krainą dobrobytu? To zależy, do czego ją porównamy. Jeśli porównamy ją do Szwecji sprzed kilku dekad, to można dyskutować i… » więcej 2019-11-25, godz. 13:46 Rajmund Miller o zmianach u koalicjanta, zbliżających się wyborach prezydenckich i kandydatach Platformy Obywatelskiej… - My nie mamy zamiaru „schrupania” Nowoczesnej. Naszym celem jest realizacja naszych wspólnych zadań. Nie wiem co się dzieje wewnątrz Nowoczesnej, bo jestem w… » więcej 2019-11-22, godz. 14:53 Marta Kuśnierz i Łukasz Cichy o 14-leciu Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych "Horyzonty" Przy okazji zmiany władz stowarzyszenia, pytaliśmy o jego początki, główne idee, jaki jest jego obecny skład i plany działania "ludzi aktywnych". » więcej 2019-11-22, godz. 14:44 Tobiasz Gajda i Marko Markowski o expose premiera, głosowaniu w sprawie KRS i migracjach - Premier dużo mówił o normalności, bo nasz program oznacza właśnie normalność, troskę o polską rodzinę, trzymanie się z daleka od wszystkich ideologicznych skrajności… » więcej 2019-11-21, godz. 15:34 WSPÓLNA SPRAWA Jak ocenić gospodarcze wątki expose premiera Mateusza Morawieckiego? Ocena gospodarczych wątków expose premiera Mateusza Morawieckiego była tematem kolejnej debaty pracodawców, związkowców i ekspertów "Wspólna sprawa". Jak można… » więcej 2019-11-21, godz. 15:33 Adrian Czubak o swoich czterech latach na stanowisku wojewody opolskiego - Procedura jest następująca: gdy rząd podał się do dymisji, to samo zrobili wojewodowie. Premier ma teraz trzy miesiące na podjęcie decyzji o przyjęciu dymisji… » więcej 2019-11-20, godz. 15:41 Młodzieżowa Loża Radiowa: Joanna Hassa, Denis Madej i Jan Zimoch o migracji zarobkowej wśród młodych Naszych gości zapytaliśmy m.in. o to czy sami mają „doświadczenia migracyjne”. » więcej 2019-11-20, godz. 15:19 WSPÓLNA SPRAWA. Pracodawcy, związkowcy i eksperci o tym, czy PIP powinien mieć większe uprawnienia i kompetencje W środowej Loży Radiowej w debacie "Wspólna sprawa" o pomyśle poszerzenia uprawnień inspekcji pracy porozmawialiśmy z okręgowym inspektorem pracy Arkadiuszem Kapuścikiem… » więcej 2019-11-19, godz. 14:57 Paweł Ziorko o szyfrogramie, który zmienił dzieje świata a i dziś może wiele nas nauczyć - W lutym 1946 roku George Kennan, ówczesny pracownik ambasady USA w Moskwie a potem do roku 1952 ambasador w Związku Sowieckim, wysłał do Waszyngtonu tak zwany… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »