Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Marcelina Zawisza i Paweł Kampa o tym, że nowa lewica…
2019-10-15, 14:05 Autor: Marek Świercz

Marcelina Zawisza i Paweł Kampa o tym, że nowa lewica dopiero się rozpędza i za chwile ruszy po władzę

Marcelina Zawisza i Paweł Kampa o przyszłości patchworkowej lewicy
- To są trzy kroki. Najpierw lewica była poza Sejmem, teraz już jest w Sejmie a w następnym etapie przejmie władzę - odgrażali się w Loży Radiowej politycy nowej lewicy: świeżo upieczona posłanka Marcelina Zawisza (polityczka Lewicy Razem) oraz Paweł Kampa, sekretarz opolskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Na pewno prawicy nie będzie z nami łatwo - przekonywali.
Nasi goście zapewniali, że skrojona pod wybory koalicja (formalnie nie koalicja, bo wtedy musiałaby pokonać 8-procentowy próg wyborczy, a nie chciała ryzykować, bo cztery lata temu lewicy się to nie udało) pozostanie zjednoczona także po wyborach.

- To trzy ugrupowania połączone wspólnym programem, który będziemy starali się w Sejmie realizować, zgłaszając nasze projekty ustaw. Będziemy siłą proeuropejską, która dba o prawa socjalne i prawa człowieka - deklarowała Zawisza.

Nasi goście stwierdzili, że jeszcze się po wyborach nie policzyli, czyli nie są w stanie z głowy powiedzieć, ile mandatów przypadło każdemu z trzech lewicowych ugrupowań. Dawali jednak do zrozumienia, że nie ma to znaczenia. bo przecież zamierzają działać razem.

- Teraz mamy mnóstwo pracy z usuwaniem banerów wyborczych. Chcemy działać zgodnie z prawem i zdążyć w ciągu 30 dni. A tu w grę wchodzi ładnych parę ton - mówili. - Gdzie trafią te materiały? Przede wszystkim do schronisk dla zwierząt, będą otulały psie budy.

Jak silna jest nowa lewica? Kampa mówi, że opolskie SLD przeżywało ostatnio niełatwe chwile, ale po powrocie na Wiejską z pewnością ruszy odbudowywanie struktur. Z kolei Zawisza mówi, że na Opolszczyźnie Lewica Razem funkcjonuje głównie w Opolu, ale po wyborach do partii w całym kraju zgłosiło się już około 100 chętnych, więc budowa struktur z pewnością ruszy. Na temat siły Wiosny nasi niewiele byli w stanie powiedzieć.

Zobacz także

2020-01-07, godz. 14:26 Paweł Ziorko o konflikcie na linii USA-Iran i jak w tej sytuacji powinna zachować się Polska - To na pewno był duży szok – mówił w Loży Radiowej Paweł Ziorko, dyrektor Instytutu Spraw Zagranicznych Collegium Nobilium Opoliense, a także redaktor naczelny… » więcej 2020-01-03, godz. 15:59 Młodzieżowa Loża Radiowa o budżecie państwa na 2020 rok Tym razem z młodzieżówkami partyjnymi rozmawialiśmy o projekcie ustawy budżetowej na rok 2020. Przypomnijmy, zarówno wydatki, jak i dochody budżetu państwa wyniosą… » więcej 2020-01-03, godz. 15:56 Tomasz Maciaś o dokonaniach i planach Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego - Plany, które założyliśmy na rok ubiegły wypaliły, jesteśmy zadowoleni z ich realizacji i dobrze to rokuje na przyszłość. Oddaliśmy dwa nowe osiedla na Kaliskiej… » więcej 2020-01-02, godz. 15:34 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". Podsumowanie 2019 roku w gospodarce, prognozy na 2020 i o tym, jakim… Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o najważniejszych zmianach dla pracodawców i pracowników, jakie wchodzą w życie wraz z Nowym Rokiem. Drugi wątek w rozmowie, który… » więcej 2020-01-02, godz. 15:10 Łukasz Berlik o nieudanej batalii w obronie gogolińskiego Karlika i skutkach sylwestrowych wystrzałów - Dostaliśmy informację, że Karlik właśnie jest wycinany przez PKP PLK. Postanowili dopiąć swego i zrobili to, co zapowiadali pomimo racjonalnych przesłanek, aby… » więcej 2019-12-31, godz. 14:41 Dr Adam Drosik o najważniejszych wydarzeniach politycznych w 2019 i o tym co przyniesie nam rok 2020 - Wybory parlamentarne i utrzymanie władzy przez Prawo i Sprawiedliwość – tak odpowiedział dr Adam Drosik, politolog Uniwersytetu Opolskiego gdy zapytaliśmy o… » więcej 2019-12-31, godz. 14:40 Opole w 2019 roku okiem Arkadiusza Wiśniewskiego i o tym czy prezydent ma chrapkę na kolejne powiększenie miasta - Z perspektywy Opola budżet wzrósł z 700 mln do 1,5 mld złotych. Inwestycje znacząco wzrosły, zrealizowaliśmy wiele zadań w nowych dzielnicach – mówił w Loży… » więcej 2019-12-30, godz. 14:48 Piotr Moc o nowej, interaktywnej ramówce Radia Opole na 2020 rok - Pomyśleliśmy, że trochę odświeżymy zarówno zawartość audycji ale i same tytuły, do których się słuchacze przyzwyczaili. Autorzy programów się raczej nie zmieniają… » więcej 2019-12-30, godz. 14:48 Beniamin Godyla o bieżącej pracy w senacie Z parlamentarzystą rozmawialiśmy m.in. o tzw. ustawie kagańcowej, a także specustawa ws. ASF. » więcej 2019-12-27, godz. 12:42 Młodzieżowa Loża Radiowa podsumowuje 2019 rok w polityce Jakie wydarzenia w 2019 roku były przełomowe? Czy wydarzyło się coś, co ponad podziałami połączyło Polaków? A jaki będzie 2020 rok? O to zapytaliśmy naszych gości:… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »