Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Krzysztof Drynda o planach partii Porozumienie, działalności…
2019-01-17, 14:22 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Krzysztof Drynda o planach partii Porozumienie, działalności WSSE a także o losach Razem dla Opola

Krzysztof Drynda o planach partii Porozumienie, działalności WSSE a także o losach Razem dla Opola
- Nowa oferta dla Polski i Polaków składa się z trzech głównych komponentów - powiedział w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, członek Porozumienia, ugrupowania Jarosława Gowina. Te trzy komponenty zostały przedstawione podczas niedzielnej konwencji. Pierwszym z nich jest Energia +. - To włączenie tych, którzy wytwarzają prąd na własne potrzeby do systemu, tak aby mogli sprzedawać nadwyżki. Przygotowany będzie pakiet ustaw to umożliwiający - wyjaśnił Krzysztof Drynda.
- Drugi komponent to polityka europejska. Chcemy powołania osobnego ministerstwa do spraw europejskich. Zależy nam także, aby po berxicie Polska przejęła rolę strażnika wolności gospodarczej w Europie. Trzecim komponentem programu Porozumienia jest "energia miast". - Postulujemy deglomerację, czyli przeniesienie siedzib niektórych instytucji państwowych z Warszawy do innych miast - wyjaśnił gość Loży Radiowej.

Krzysztof Drynda jest także prezesem Razem dla Opola. Ugrupowanie po dwóch kadencjach w radzie miasta Opola, nie zdobyło ani jednego mandatu w jesiennych wyborach. - Cieszy nas jednak to, że niektóre z naszych postulatów, jak fundusz chodnikowy, są realizowane - zaznaczył. Udało się nam także zbudować drużynę, którą można nazwać środowiskiem, które chce działać na rzecz Opola.

Gość Loży Radiowej podsumował także 2018 rok jeśli chodzi o działalność Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej, której jest wiceprezesem. - WSEE okazała się bezkonkurencyjna wśród 14 stref w Polsce pod względem nakładów inwestycyjnych - 4 mld zł. Powstało 50 nowych projektów inwestycyjnych, z tego 10 na nowych zasadach (cała Polska strefą ekonomiczną) w tym 6 na terenie województwa opolskiego - wyliczał.

W tej chwili WSSE prowadzi audyt terenów inwestycyjnych. - Szukamy nowych terenów, pospisujemy porozumienia o współpracy z gminami, które mogą nam wskazywać grunty na swoim terenie, na których mogą powstawać inwestycje - wyjaśnił.

Zobacz także

2020-02-05, godz. 11:54 Marek Kawa o przemówieniu Donalda Trumpa, prawyborach w Partii Demokratów i przekonaniu Amerykanów o swojej wyjątkowoś… - Orędzie na pewno przyćmiły didaskalia – mówił w Loży Radiowej dr Marek Kawa, amerykanista, pytany o doroczne orędzie Donalda Trumpa o stanie państwa. » więcej 2020-02-04, godz. 15:15 Dr Grzegorz Borsuk o projekcie LIFE i pomyśle na przyciągnięcie studentów na Wydział Mechaniczny Politechniki Opolskiej Jako jedyne województwo w Polsce, województwo opolskie stara się o pieniądze z unijnego programu LIFE. Program zakłada bardziej skuteczne dbanie o środowisko… » więcej 2020-02-04, godz. 15:14 Violetta Porowska i Grzegorz Krukowski o nowym otwarciu w działalności Forum Młodych PiS Już blisko 60 osób gromadzi Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości w województwie opolskim. – Młodzieżówka PiS jest ogromna – powiedziała w Loży Radiowej poseł… » więcej 2020-02-03, godz. 15:28 Stanisław Szwed o programach wspierających rodziny, seniorów i najmłodszych - W skali kraju na 500 plus wydaliśmy ponad 90 miliardów złotych, w województwie opolskim prawie 2 miliardy – mówił w programie „Loża Radiowa” Stanisław Szwed… » więcej 2020-02-03, godz. 15:27 Jerzy Czerwiński o brexicie, relacjach z Francją i pieniądzach na wsparcie Polonii - Dla Polski brexit nie jest dobry, ale ja mam nadzieję, że sprawy się jeszcze unormują. Teraz jeszcze nic się nie zmienia, bo na razie to formalne wyjście, zaś… » więcej 2020-01-31, godz. 15:24 Młodzieżowa Loża Radiowa o obchodach 75 rocznicy wyzwolenia Auschwitz i akademickim Opolu [FILM] Debata z młodzieżówkami partyjnymi, podczas której nasi goście podsumowują obchody rocznicy wyzwolenia Auschwitz. Poruszamy też temat lokalny dotyczący akademickiego… » więcej 2020-01-31, godz. 14:25 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z poseł Agnieszką Ścigaj z Kukiz'15 oraz posłem Karolem Karskim… Na agendzie tematów pojawiły się kwestie związane z reformą sądownictwa, a także zbliżającą się kampanią prezydencką. » więcej 2020-01-30, godz. 13:21 WSPÓLNA SPRAWA. Debata o niedzielnym handlu i podatku cyfrowym Od początku 2020 r. obowiązują zaostrzone przepisy o zakazie handlu w niedzielę – obowiązuje on we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku. Dodajmy, że… » więcej 2020-01-30, godz. 12:24 Hubert Ibrom o "pomnikach i silnikach", czyli pomyśle na zarządzanie i inwestycje w gminie Ujazd - Inwestujemy w takie projekty, które potem przyniosą nam korzyść w postaci podatków - powiedział w Loży Radiowej Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu. » więcej 2020-01-29, godz. 16:48 Dorota Piechowicz-Witoń o nagrodzie dla społeczników z Opola i postaci Jana Całki - Do 15 lutego 2020 roku można zgłaszać kandydatury do konkursu im. Jana Całki - mówiła w Loży Radiowej Dorota Piechowicz-Witoń, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »