Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza…
2019-01-15, 14:27 Autor: Marek Świercz

Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami

Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami
- Przeżyłem to bardzo osobiście. W niedzielę o tej samej porze robiłem to, co prezydent Gdańska, tylko w innym mieście. Właśnie dziękowałem opolanom za ich hojność - mówił w Loży Radiowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. - Zadałem sobie pytanie: dlaczego akurat Adamowicz a nie ja? Tragiczne, że do zbrodni doszło w trakcie finału Orkiestry, która od 27 lat czyni tyle dobrego. Dla mnie to takie symboliczne zwycięstwo zła - dodał.
Nasz gość stwierdził przy tym, że za rok znowu będzie na finale WOŚP i na pewno nie odgraniczy się od mieszkańców Opola kordonem policjantów.

- Mam nadzieję, że z tej tragedii zostaną wyciągnięte wnioski a osoby odpowiedzialne za szerzenie języka nienawiści zostaną ukarane. Może po prostu ostracyzmem społecznym, może utratą stanowisk a może nawet prokuratorskimi postępowaniami - mówił Wiśniewski. - Bo dziś zdecydowanie za dużo jest przyzwolenia dla brutalnego hejtu. Sam się z nim spotkałem przy okazji zmiany granic Opola. Ale tak już jest, że osoby sprawujące funkcje publiczne muszą czasem podejmować decyzje trudne i niepopularne. Gdybyśmy bali się hejtu, czekałby nas decyzyjny paraliż.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o ruszającej jutro (środa 16 stycznia) modernizacji węzła komunikacyjnego Opole Wschód.

- Łatwo nie będzie - przyznał prezydent. - To największa drogowa inwestycja w dziejach Opola, warta 150 milionów złotych, do tego robiona równolegle z przebudową torów i dworca, za co odpowiada PKP. W samo południe zamkniemy na kilka miesięcy ulicę Rataja.

Prezydent Wiśniewski opowiadał także o sporach ratusza z ekologami, które mocno opóźniają najważniejsze miejskie inwestycje.

- Jest grupa, która konsekwentnie oprotestowuje praktycznie wszystkie nasze działania - stwierdził.

Zobacz także

2021-02-01, godz. 14:09 Rajmund Miller o pomyśle centralizacji szpitali, publikacji wyroku TK ws. aborcji - Już raz mieliśmy centralne zarządzanie szpitalami i było to za komuny - powiedział w Południowej Loży Radiowej Rajmun Miller, poseł Koalicji Obywatelskiej… » więcej 2021-02-01, godz. 09:53 Marcin Ociepa o rozbudowie SOR w szpitalu klinicznym, protestach i wyroku TK ws. aborcji i sytuacji w Porozumieniu - Bardzo nam zależało na tej inwestycji - powiedział w Porannej Loży Radiowej Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej i poseł ziemi Opolskiej. Inwestycja… » więcej 2021-01-29, godz. 20:03 Piotr Mielec, dyrektor Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej o działalności tego stowarzyszenia i rozwoju tras… Opolszczyzna jest wśród regionów o najmniejszym natężeniu ruchu turystycznego w kraju. Natomiast w województwie tym przybywa ścieżek rowerowych budowanych… » więcej 2021-01-29, godz. 19:49 Radosław Roszkowski, prezes Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pradziad o nowych funduszach unijnych wspierających… Unia Europejska wspomaga też finansowo rozwój terenów przygranicznych. Samorządy lokalne z Opolszczyzny należą do dwóch euroregionów, które tworzą ze… » więcej 2021-01-29, godz. 13:41 Młodzieżowa Loża Radiowa o aktualnych sondażach poparcia dla poszczególnych partii Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 30 proc. badanych deklarujących udział w głosowaniu… » więcej 2021-01-29, godz. 09:55 Dr Witold Potwora, ekonomista WSZiA o częściowym luzowaniu obostrzeń oraz pierwszym od 30 lat braku wzrostu PKB w k… - Czekaliśmy na dużo więcej, bo wdawało się, że choć częściowo zostaną uruchomione hotele a gastronomia ma bardzo ogromny problem - powiedział ekonomista… » więcej 2021-01-29, godz. 09:21 Dariusz Byczkowski, dyrektor Muzeum Piastów Śląskich o otwarciu muzeów od 1. lutego i tym, jak wykorzystano czas lock… - Z utęsknieniem czekaliśmy na ten dzień, bo martwe muzeum straszy - powiedział w Porannej Loży Radiowej Dariusz Byczkowski, dyrektor Muzeum Piastów Śląskich… » więcej 2021-01-28, godz. 17:29 Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa. Debata o luzowaniu obostrzeń - Hiszpanie wyciągnęli naukę z wiosennego lock downu, kiedy wszystko było zamknięte. Teraz nie działają tylko od niedawna restauracje i siłownie - powiedział… » więcej 2021-01-28, godz. 11:26 "Prosto z sejmu" w Południowej Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z poseł PiS Violettą Porowska o sytuacji na… - Strajk Kobiet próbował zrobić jakieś zamieszanie, wyszła z tego smutna impreza i smutny happening, bo skromna liczebność pokazuje, że Polacy rozumieją… » więcej 2021-01-28, godz. 09:44 Paweł Kukiz o projekcie sędziów pokoju i konsekwencjach opublikowania wyroku TK. ws aborcji eugenicznej - Z projektem sędziów pokoju chodzę od 6 lat od prezydenta, po prezesa i generalnie walka o ten projekt był jednym z warunków podpisania umowy z PSL. To nie… » więcej
7891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »