Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza…
2019-01-15, 14:27 Autor: Marek Świercz

Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami

Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami
- Przeżyłem to bardzo osobiście. W niedzielę o tej samej porze robiłem to, co prezydent Gdańska, tylko w innym mieście. Właśnie dziękowałem opolanom za ich hojność - mówił w Loży Radiowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. - Zadałem sobie pytanie: dlaczego akurat Adamowicz a nie ja? Tragiczne, że do zbrodni doszło w trakcie finału Orkiestry, która od 27 lat czyni tyle dobrego. Dla mnie to takie symboliczne zwycięstwo zła - dodał.
Nasz gość stwierdził przy tym, że za rok znowu będzie na finale WOŚP i na pewno nie odgraniczy się od mieszkańców Opola kordonem policjantów.

- Mam nadzieję, że z tej tragedii zostaną wyciągnięte wnioski a osoby odpowiedzialne za szerzenie języka nienawiści zostaną ukarane. Może po prostu ostracyzmem społecznym, może utratą stanowisk a może nawet prokuratorskimi postępowaniami - mówił Wiśniewski. - Bo dziś zdecydowanie za dużo jest przyzwolenia dla brutalnego hejtu. Sam się z nim spotkałem przy okazji zmiany granic Opola. Ale tak już jest, że osoby sprawujące funkcje publiczne muszą czasem podejmować decyzje trudne i niepopularne. Gdybyśmy bali się hejtu, czekałby nas decyzyjny paraliż.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o ruszającej jutro (środa 16 stycznia) modernizacji węzła komunikacyjnego Opole Wschód.

- Łatwo nie będzie - przyznał prezydent. - To największa drogowa inwestycja w dziejach Opola, warta 150 milionów złotych, do tego robiona równolegle z przebudową torów i dworca, za co odpowiada PKP. W samo południe zamkniemy na kilka miesięcy ulicę Rataja.

Prezydent Wiśniewski opowiadał także o sporach ratusza z ekologami, które mocno opóźniają najważniejsze miejskie inwestycje.

- Jest grupa, która konsekwentnie oprotestowuje praktycznie wszystkie nasze działania - stwierdził.

Zobacz także

2020-12-22, godz. 14:29 Dr Jerzy Szteliga z OPZZ podsumowuje rok 2020 w gospodarce - Bardzo chciałbym, aby rok 2020 odszedł w zapomnienie. Co prawda zaczął się on bardzo pomyślnie ponieważ rząd zaakceptował nasz wniosek o podwyżkę… » więcej 2020-12-21, godz. 10:51 Piotr Woźniak o programie szczepień na koronawirusa i budżecie państwa na 2021 rok - Wcale bym się nie zdziwił, gdyby w pewnym momencie zaszczepienie stało się obligatoryjne – powiedział w Loży Radiowej Piotr Woźniak, przewodniczący… » więcej 2020-12-21, godz. 10:50 Mateusz Sałek o tym, dlaczego na razie nie zaszczepi się na korowirusa - Uważam, że w pierwszym terminie zaszczepione powinny zostać osoby starsze i służby mundurowe, a młode i zdrowe osoby na samym końcu – powiedział w… » więcej 2020-12-21, godz. 10:50 Jerzy Czerwiński o budżecie państwa na przyszły rok, szczepionce na koronawirusa i ewentualnej zmianie na fotelu prezesa… - Budżet na przyszły rok może nie jest rekordowy, ale jest dobry jak na warunki, m. in. pandemię - ocenił w Loży Radiowej Jerzy Czerwiński, senator PiS. » więcej 2020-12-18, godz. 15:49 Młodzieżowa Loża Radiowa o zmianach w egzaminach maturalnych i ósmoklasisty Matury bez egzaminów ustnych, brak obowiązku przystąpienia do egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym - minister edukacji i nauki… » więcej 2020-12-18, godz. 14:32 Violetta Porowska o budżecie państwa na 2021 rok i szczepieniach na koronawirusa - Budżet na 2021 rok nie tylko się spina, ale najważniejsze, że deficyt będzie niski - mówiła poseł Violetta Porowska z PiS. » więcej 2020-12-18, godz. 14:07 Dr Tomasz Greniuch o masakrze robotników i tragedii grudnia 1970 - Trzeba powiedzieć o tym, że ofiary grudnia '70 nie zostały wydane rodzinom - to jest sytuacja analogiczna do Żołnierzy Wyklętych - ich pochówek odbywał… » więcej 2020-12-17, godz. 14:40 Debata "Wspólna sprawa" o tym jak powinny wyglądać relacje gospodarcze na linii Polska - Wielka Brytania po Brexicie Naszymi gośćmi byli: dr Witold Potwora (ekonomista), Grzegorz Kuliś z BCC, Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo-Handlowej i Grzegorz Adamczyk z "So… » więcej 2020-12-17, godz. 09:48 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Arturem Soboniem, wiceministrem aktywów państwowych Gościem Magdaleny Ogórek był dziś Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Redaktor Ogórek pytała swojego gościa o rocznicę… » więcej 2020-12-16, godz. 14:58 Roman Kolek o tym, że koniecznie trzeba się zaszczepić na koronawirusa i "odmrażaniu" szpitali - Przedsięwzięcie jest olbrzymie i jestem pełen szacunku dla tej ilości szczepionki jaką chce zapewnić nasz Rząd dla polskiej społeczności - powiedział… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »