Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza…
2019-01-15, 14:27 Autor: Marek Świercz

Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami

Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami
- Przeżyłem to bardzo osobiście. W niedzielę o tej samej porze robiłem to, co prezydent Gdańska, tylko w innym mieście. Właśnie dziękowałem opolanom za ich hojność - mówił w Loży Radiowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. - Zadałem sobie pytanie: dlaczego akurat Adamowicz a nie ja? Tragiczne, że do zbrodni doszło w trakcie finału Orkiestry, która od 27 lat czyni tyle dobrego. Dla mnie to takie symboliczne zwycięstwo zła - dodał.
Nasz gość stwierdził przy tym, że za rok znowu będzie na finale WOŚP i na pewno nie odgraniczy się od mieszkańców Opola kordonem policjantów.

- Mam nadzieję, że z tej tragedii zostaną wyciągnięte wnioski a osoby odpowiedzialne za szerzenie języka nienawiści zostaną ukarane. Może po prostu ostracyzmem społecznym, może utratą stanowisk a może nawet prokuratorskimi postępowaniami - mówił Wiśniewski. - Bo dziś zdecydowanie za dużo jest przyzwolenia dla brutalnego hejtu. Sam się z nim spotkałem przy okazji zmiany granic Opola. Ale tak już jest, że osoby sprawujące funkcje publiczne muszą czasem podejmować decyzje trudne i niepopularne. Gdybyśmy bali się hejtu, czekałby nas decyzyjny paraliż.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o ruszającej jutro (środa 16 stycznia) modernizacji węzła komunikacyjnego Opole Wschód.

- Łatwo nie będzie - przyznał prezydent. - To największa drogowa inwestycja w dziejach Opola, warta 150 milionów złotych, do tego robiona równolegle z przebudową torów i dworca, za co odpowiada PKP. W samo południe zamkniemy na kilka miesięcy ulicę Rataja.

Prezydent Wiśniewski opowiadał także o sporach ratusza z ekologami, które mocno opóźniają najważniejsze miejskie inwestycje.

- Jest grupa, która konsekwentnie oprotestowuje praktycznie wszystkie nasze działania - stwierdził.

Zobacz także

2021-01-29, godz. 09:21 Dariusz Byczkowski, dyrektor Muzeum Piastów Śląskich o otwarciu muzeów od 1. lutego i tym, jak wykorzystano czas lock… - Z utęsknieniem czekaliśmy na ten dzień, bo martwe muzeum straszy - powiedział w Porannej Loży Radiowej Dariusz Byczkowski, dyrektor Muzeum Piastów Śląskich… » więcej 2021-01-28, godz. 17:29 Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa. Debata o luzowaniu obostrzeń - Hiszpanie wyciągnęli naukę z wiosennego lock downu, kiedy wszystko było zamknięte. Teraz nie działają tylko od niedawna restauracje i siłownie - powiedział… » więcej 2021-01-28, godz. 11:26 "Prosto z sejmu" w Południowej Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z poseł PiS Violettą Porowska o sytuacji na… - Strajk Kobiet próbował zrobić jakieś zamieszanie, wyszła z tego smutna impreza i smutny happening, bo skromna liczebność pokazuje, że Polacy rozumieją… » więcej 2021-01-28, godz. 09:44 Paweł Kukiz o projekcie sędziów pokoju i konsekwencjach opublikowania wyroku TK. ws aborcji eugenicznej - Z projektem sędziów pokoju chodzę od 6 lat od prezydenta, po prezesa i generalnie walka o ten projekt był jednym z warunków podpisania umowy z PSL. To nie… » więcej 2021-01-28, godz. 09:22 Roman Kolek, ustępujący wicemarszałek województwa o wieloletniej pracy w służbie zdrowia i swoim odejściu z pełnionej… -Zawsze staram się obierać takie rozwiązania, które byłyby najbezpieczniejsze i to się bierze z wykonywania zawodu lekarza, którego efekty pracy są szybko… » więcej 2021-01-27, godz. 19:42 Andrzej Pulit, wójt Skarbimierza o rozwoju wiejskiej gminy będącej liderem wydatków inwestycyjnych w przeliczeniu na… Skarbimierz jest w krajowej czołówce rankingów najszybciej rozwijających się gmin wiejskich. Zawdzięcza to dogodnemu położeniu nieopodal autostrady A4… » więcej 2021-01-27, godz. 18:29 Małgorzata Tudaj, starosta kędzierzyńsko-kozielski o trzecim miejscu tego powiatu w ogólnopolskim rankingu Medalowe miejsce zajął Kędzierzyn – Koźle wśród powiatów do 120 tysięcy mieszkańców w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów za ubiegły rok. Konkurs… » więcej 2021-01-27, godz. 10:17 Andrzej Buła, marszałek regionu o interpelacjach radnego Gabora a także o przygotowaniach do konsultacji w sprawie unijnych… - Świetnie, że pan radny zwraca uwagę kompetencje, bo możemy podać przykład lekarza pana Szumowskiego, który był ministrem zdrowia i jakoś nie udało… » więcej 2021-01-27, godz. 09:46 Tomasz Gabor, radny sejmiku województwa o interpelacjach jakie skierował do marszałka województwa oraz o wstrzymaniu… - Złożyłem interpelację w sprawie rzecznika ds. wielokulturowości, który pracuje od stycznia 2019 roku, a okazuje się, że Pana Marka Witka, bo tak się… » więcej 2021-01-26, godz. 14:14 Cykl "Co tam Panie w polityce?" - zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc! Co tam Panie w polityce? Nowe wydanie cyklu w Południowej Loży Radiowej z udziałem, jak zawsze, Piotra Goćka (Polskie Radio, TVP Kultura, Do Rzeczy) i Piotra… » więcej
89101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »