Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Leszek Wiącek o nocnej prohibicji w Wołczynie…
2018-07-26, 12:56 Autor: Marek Świercz

Leszek Wiącek o nocnej prohibicji w Wołczynie, kondycji finansowej miasta i krajobrazie po aferze dębowej

Leszek Wiącek o nocnej prohibicji w Wołczynie, kondycji finansowej miasta i krajobrazie po aferze dębowej
- Jeszcze nie wiemy, czy ta regulacja pomoże, bo weszła w życie kilka dni temu. Musimy trochę poczekać - mówił w Loży Radiowej Leszek Jan Wiącek, burmistrz Wołczyna, pierwszej gminy na Opolszczyźnie skorzystała z możliwości uchwalenia tzw. nocnej prohibicji, czyli zakazu sprzedaży alkoholu między 22:00 a 6:00 rano.
Jak tłumaczy nasz gość, uchwała wołczyńskich radnych to reakcja na postulaty mieszkańców, którzy od dawna skarżyli się na to, że są w Wołczynie miejsca, gdzie podpici amatorzy mocnych trunków, którzy mają możliwość zakupienia alkoholu po zmroku, urządzają różnego rodzaju burdy.

- Ten problem mieliśmy od dawna. Próbowaliśmy różnych metod, handlowcy wprowadzili nawet dwie ceny, normalną przed 22:00 i wyższą po tej godzinie. Nie zadziałało - mówił Więcek.

Burmistrza Wołczyna zapytaliśmy także o niskie miejsce miasta w rankingu "Wspólnoty" pokazującego stopień zamożności samorządu w przeliczeniu na głowę mieszkańca.

- Wszystko zależy od tego, co się liczy. Poza tym w rankingu GUS-u wypadamy lepiej niż wiele innych opolskich miast, takie rankingi są bardziej wiarygodne niż te prasowe - odpowiedział. - Wołczyn nie jest na końcu listy, jak napisała prasa, poza tym nasza kondycja jest dobra: realizujemy szereg inwestycji, mamy zadłużenie na poziomie 6 mln zł przy 50-milionowym budżecie.

Naszego gościa pytaliśmy także o tzw. aferę dębową. Przypomnijmy: osoby zamieszane w wycinkę drzew i zastraszanie świadków zostały namierzone, aresztowane, osądzone i skazane na wyroki więzienia. Wiącek stwierdził, że było to najcięższe doświadczenie w jego samorządowej karierze, tym bardziej, że miejscy urzędnicy byli - jego zdaniem całkiem niesłusznie - oskarżani o tolerowanie tego przestępczego procederu.

Zobacz także

2020-08-04, godz. 14:33 Antoni Konopka o kondycji opolskiego rolnictwa i i jego reformie - Jest nerwowe zaglądanie w niebo, bo jeszcze sporo jest na polach do zebrania – przyznał wicemarszałek województwa Antoni Konopka. » więcej 2020-08-04, godz. 14:12 Daniel Kliś o funkcjonowaniu opolskich sądów w dobie pandemii - Także wymiar sprawiedliwości nie miał wypracowanych procedur, jak sobie z tym radzić – przyznał sędzia Daniel Kliś, rzecznik prasowy Sądu Okręgow… » więcej 2020-08-03, godz. 18:09 Violetta Porowska o oskarżeniach wobec marszałka województwa, reformie górnictwa i rekonstrukcji rządu - To jest bardzo przykra sprawa, która odbiła się echem ogólnopolskim – powiedziała o aferze w urzędzie marszałkowskim posłanka Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2020-08-03, godz. 15:38 Rajmund Miller o aferze w urzędzie marszałkowskim i o reformie górnictwa - Uważam, że sprawy są do wyjaśnienia, ale nie na moim poziomie – zastrzegł poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-07-31, godz. 15:34 Młodzieżówki o Konwencji Stambulskiej i spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski Przedstawiciele partyjnych młodzieżówek bardzo różnią się w ocenie możliwości wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej » więcej 2020-07-31, godz. 15:32 Maciej Kalski o stopie bezrobocia i pomocy dla przedsiębiorców - Stopa bezrobocia nam rośnie i porównaniu do lutego tego roku wzrosła o jeden punkt procentowy – przyznał Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu… » więcej 2020-07-30, godz. 14:51 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o potencjalnych reformach gospodarki oraz o podwyżce płacy minimalnej » więcej 2020-07-30, godz. 14:43 Prosto z Sejmu: Senatorowie Danuta Jazłowiecka i Jerzy Czerwiński o spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski - Cieszę się ogromnie, że to spotkanie nastąpiło – tak skomentowała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka spotkanie Andrzej Duda - Rafał… » więcej 2020-07-29, godz. 14:50 Daniel Puciato o perspektywach branży turystycznej - Wierzę, że turystyka się odrodzi - podkreślił dr hab. Daniel Puciato – wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej oraz Politechnice Opolskiej. » więcej 2020-07-29, godz. 14:06 Jan Strzeżek o nowej akcji Młodej Prawicy skierowanej do rówieśników - Jeżeli spojrzymy na potężny segregator w naszym biurze w Warszawie, to deklaracji mamy około 500 – powiedział o liczebności swojej organizacji Jan Strzeżek… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***