Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Rząd sfinansuje budowę dziewięciu opolskich obwo ...
2018-01-12, 16:33 Autor: Tomasz Gdula

Rząd sfinansuje budowę dziewięciu opolskich obwodnic

Katarzyna Czochara o pieniądzach na inwestycje drogowe w regionie
- W budżecie państwa uchwalonym w czwartek zapisano kluczowe inwestycje drogowe, na które nasz region czekał od dziesięcioleci – powiedziała w Loży Radiowej poseł Katarzyna Czochara, szefowa opolskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. – Mowa o obwodnicach Brzegu, Strzelec Opolskich i Prudnika.

Poseł Czochara przypomniała, że już wcześniej w planie centralnych inwestycji drogowych znalazły się obwodnice Myśliny, Kędzierzyna-Koźla, Niemodlina, Olesna i Praszki, natomiast w październiku zakończyła się budowa obwodnicy Nysy.

- Łącznie w ciągu kilku najbliższych lat w naszym województwie rząd zrealizuje inwestycje drogowe w postaci obwodnic za 2,5 miliarda złotych.
Takich nakładów nasze województwo nie otrzymało nigdy wcześniej. – Ale to efekt dziesiątek wizyt w ministerstwach i innych warszawskich urzędach. Nie było praktycznie posiedzenia Sejmu, w trakcie którego ja bądź inni posłowie Prawa i Sprawiedliwości nie lobbowalibyśmy w Warszawie za tymi inwestycjami, wiele razy do stolicy jeździliśmy z wojewodą Adrianem Czubakiem czy też z samorządowcami, np. starostą brzeskim.

W tegorocznym budżecie państwa zapisano też wydatki na renowację licznych zabytków sakralnych na Opolszczyźnie. Wśród obiektów, które otrzymają dofinansowanie jest m.in. katedra opolska, na którą przeznaczono milion złotych.

Zobacz także

2018-01-03, godz. 14:19 Józef Swaczyna o tym, że był już najwyższy czas, by zająć się na serio Pomnikiem Czynu Powstańczego i amfiteatrem na g ... - Szło to trochę krętymi ścieżkami, ale w końcu się udało i zrobimy wszystko, żeby sprawę doprowadzić do końca - tak w Loży Radiowej o renowacji Pomnika Czynu ... » więcej 2018-01-02, godz. 15:13 Krzysztof Drynda o tym, że radni ocenią to, jak Miejski Zarząd Dróg radzi sobie z zarządzaniem zielenią w Opolu - To, że mamy do czynienia z ponadstanardową wycinką drzew, widać gołym okiem, wystarczy przejść się do Parku Nadodrzańskiego czy na Osiedle Dambonia. Ludzie ... » więcej 2018-01-02, godz. 15:11 Prof. Marek Masnyk o tym, kim byli Rodłacy i dlaczego winniśmy wspominać ich z wdzięcznością i szacunkiem - Chciałbym wierzyć, że wątpliwości związane z nadaniem imienia Rodłaków jednemu z rond w Opolu wynikał z wątpliwości proceduralnych, a nie negatywnej opinii ... » więcej 2017-12-29, godz. 16:24 Violetta Rezler-Wasielewska o nowym rozdziale w historii Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych - Z nazwy naszego muzeum zniknie ostatni człon, czyli "w Opolu - Łambinowicach", bo był nieco mylący od nowego roku będziemy po prostu Centralnym Muzeum Jeńcó ... » więcej 2017-12-29, godz. 09:19 Grzegorz Balawajder o demokracji sterowanej, słabości opozycji i nieprzewidywalności polskiej polityki - Im słabsza czuje się opozycja, tym częściej sięga po inicjatywy, które nazwałbym "fajerwerkowymi", takie, które mają pokazać zwolennikom opozycji, że nie od ... » więcej 2017-12-27, godz. 15:31 Katarzyna Idziorek, Leszek Czereba i Jerzy Wrębiak o tym, że zakładu karnego w Brzegu nie ma się co obawiać - W mojej ocenie protesty przeciw ten inwestycji biorą się z niewiedzy, nie mieliśmy czasu poprzekonywać brzeżan do tego pomysłu a pojawiło się wiele bzdurnyc ... » więcej 2017-12-27, godz. 14:12 Karol Brandys: Święta były spokojne, oby taki był Sylwester Opolska policja podsumowała pracę w ciągu ostatnich świątecznych dni. W regionie doszło do 4 wypadków. Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce w powiecie krap ... » więcej 2017-12-21, godz. 14:43 Ks. Waldemar Klinger i ks. Mateusz Buczma o tym, że do dobrego przeżycia świąt Bożego Narodzenia trzeba się trochę prz ... - Dowodem wyższości naszej tradycji nad obyczajami rozwiniętych społeczeństw Zachodu jest widok autostrady A4, która jest przed Bożym Narodzeniem zatłoczona s ... » więcej 2017-12-20, godz. 14:20 Arnold Czech o pieniądzach nie tylko dla firm, czyli o pożyczkach, które mają same plusy - To pieniądze oczekiwane na rynku i potrzebne – tak o podpisanej w środę umowie w sprawie pożyczek z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskieg ... » więcej 2017-12-20, godz. 14:17 Krzysztof Drożdżol o piecach, które same problemu smogu nie załatwią i "marchewce" dla tych, którzy dbają o powietrze - Ciężko, jeśli nie spojrzymy na parametry powietrza, na oko sprawdzić, czy mamy do czynienia ze smogiem, czy ze zwykła mgłą - powiedział dziś w Loży Radiowej ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »