Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ewa Florek i Anna Malczewska zapraszają na rekor ...
2017-04-20, 16:22 Autor: Marek Świercz

Ewa Florek i Anna Malczewska zapraszają na rekordową 36. Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych (i nie tylko)

Ewa Florek i Anna Malczewska [fot. Paula Hołubowicz]
Ewa Florek i Anna Malczewska [fot. Paula Hołubowicz]
- W tym roku bijemy kolejny rekord. Do głównej wystawy zgłoszono 2 841 piesków, ale jeśli doliczyć szereg imprez towarzyszących, to w Opolu zobaczymy w sumie 4 223 psy. Przyjadą hodowcy z całej Polski i Europy, będzie nawet trzech ze Stanów Zjednoczonych i jeden pies aż z Filipin - mówiły w Loży Radiowej Ewa Florek i Anna Malczewska, zapraszając Opolan na 36. Międzynarodowa Wystawę Psów Rasowych.
Główna wystawa stratuje w CWK w sobotę, ale już w piątek zaczynają się już w piątek 21 kwietnia. Nowością jest sobotnia wystawa Welsh Corgi i Lancashire Heelerów, która w poprzednich latach organizowana była w parku w Mosznej.

- Psie mody się zmieniają. Kiedyś bardzo modne były jamniki, w jednej wystawie brało udział po 300 sztuk. Na przełomie lat 80. i 90. XX wieku w modzie były dobermany i rottweilery, teraz panuje moda na buldożki francuskie, przyjedzie ich do Opola ponad sto - mówiły członkinie opolskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce.

Organizatorki wystawy zapewniały też, że hodowla psów to raczej hobby niż biznes. Zaznaczyły także, że zgodnie z obowiązującymi przepisami na wystawie nie można psów kupować, trzeba udać się w tym celu do zarejestrowanej hodowli.

- I to dobry sposób, bo tam można zobaczyć nie tego jednego psa, którego kupimy, ale także jego rodziców i rodzeństwo, sprawdzić, w jakich warunkach były wychowywane - tłumaczyły, równocześnie przestrzegając przed ogłaszającymi się w prasie pseudohodowlami.

Zobacz także

2017-04-06, godz. 10:45 Dorota Piechowicz-Witoń o pierwszym budżecie obywatelskim dla tak zwanego "nowego Opola" - Odnosimy wrażenie, że idea budżetu obywatelskiego spodobała się mieszkańcom nowych dzielnic Opola. Świadczą o tym coraz liczniejsze pytania, mamy już także ... » więcej 2017-04-06, godz. 10:36 Kamil Minkner o tym, że imigracja z Ukrainy jest masowa, ale cicha, a przynajmniej dotąd taka była - To, że mamy ostatnio do czynienia z manifestacjami przeciwko emigrantom z Ukrainy, to nowość. Bo do tej pory byli to raczej emigranci przeźroczyści, którzy ... » więcej 2017-04-06, godz. 10:23 Patryk Jaki o pieniądzach na obwodnicę piastowską i kolejnej głodówce przeciwników powiększenia Opola - Jeszcze nigdy Opole jednorazowo nie dostało takiej kwoty na inwestycje. Przez wiele lat było traktowane po macoszemu, ale teraz to się zmieniło - mówił w Lo ... » więcej 2017-04-06, godz. 10:10 Urszula Kaczorowska o projekcie "Nauka emigrantka", portalu "Polak potrafi" i naszych tęgich mózgach za granicą - Zaczynamy się interesować naszymi naukowcami pracującymi za granicą, gdy dokonają jakiegoś odkrycia i jest wielkie wow! A ja chciałabym pokazać proces docho ... » więcej 2017-04-06, godz. 09:59 Grzegorz Peczkis o naszych relacjach z Ukrainą, remoncie linii kolejowej E 30 i batalii o obwodnice - Bardzo uprościliśmy procedury wizowe, żeby ukrócić działania różnych pośredników, którzy zarabiali bardzo duże pieniądze - mówił w Loży Radiowej senator Pra ... » więcej 2017-03-31, godz. 15:35 Wanda Sobiborowicz i Piotr Pakosz o nauczycielskim strajku, gimnazjach i zaufaniu (lub jego braku) do Anny Zalewskiej - Co takiego się wydarzyło, żeby teraz, po prawie 20 latach, likwidować w takim tempie gimnazja? - pytała w Loży Radiowej Wanda Sobiborowicz, prezes opolskich ... » więcej 2017-03-30, godz. 12:30 Krzysztof Drynda o problemach stref ekonomicznych, rozliczeniach z Dobrzeniem Wielkim i opolskich dzielnicach - To jest pewien problem systemowy - przekonywał w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, tłumacząc, dlaczego ... » więcej 2017-03-30, godz. 08:10 Zdzisław Martyna o tym, jak to jest być najdłużej rządzącym samorządowcem w Polsce - Kierowałem gminą Korfantów przez 33 lata bez półtora miesiąca. Dlatego uważam, że wprowadzenie dwukadencyjności to nie jest dobry pomysł, bo to jest takie a ... » więcej 2017-03-28, godz. 14:49 Beata Cyganiuk o konkursie na usługi rehabilitacyjne, stomatologiczne i geriatryczne - Część umów aneksujemy o trzy miesiące albo do czerwca 2018 roku, ale na część usług, tych nieujętych w ustawie, ogłaszamy postępowanie konkursowe. Między in ... » więcej 2017-03-28, godz. 09:08 Witold Zembaczyński o ochronie lasów i walce ze smogiem, Janusz Sanocki o demagogii radykalnych ekologów - Minister Szyszko to rzeźnik drzew, karczownik - stwierdził poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński. - To demagogiczne gadanie Zielonych. A zielony to niedojrz ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »