Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Wach o tym, jak sprawa Misiewiczów i debata…
2016-09-26, 13:02 Autor: Marek Świercz

Piotr Wach o tym, jak sprawa Misiewiczów i debata o aborcji wpłyną na polską scenę polityczną

Piotr Wach o tym, jak sprawa Misiewiczów i debata o aborcji wpłyną na polską scenę polityczną
- Tak zwana sprawa Misiewiczów jest poważna i stanowi pierwszą wyraźną rysę na wizerunku Prawa i Sprawiedliwości - powiedział w Loży Radiowej prof. Piotr Wach, senator Platformy Obywatelskiej. - Dlatego nie dziwi silna reakcja i wysłanie CBA do spółek skarbu państwa. Tylko szybka, szczera i dogłębna reakcja mogłaby odwrócić trend dziś niekorzystny dla PiS - dodał.
Nasz gość stwierdził też, że w sprawie aborcji PO od początku stoi na stanowisku, że należy bronić kompromisu wypracowanego w 1993 roku. Wach zauważył też, że w tej sprawie PiS złamał obietnicę, że Sejm nigdy nie wyrzuci do kosza obywatelskiego projektu ustawy.


Nasz gość stwierdził także, że nowy program PO, który ma zostać zaprezentowany 2 października, będzie w niektórych punktach bardziej radykalny niż rozwiązania wdrażane dziś przez PiS.

- Na pewno nie można wycofać się z programu 500 plus, choć jest bardzo kosztowny - stwierdził. - Należałoby jednak pomyśleć o wsparciu pierwszego potomka. Jeśli chodzi o reformę wymiaru sprawiedliwości, myślimy na przykład o powołaniu sędziów śledczych.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o Dużym Opolu oraz o odejściu z PO Stefana Niesiołowskiego.

- Był moim przyjacielem i będzie mi go brakować, choć wiem, że ostatnio był dla na pewnym obciążeniem - stwierdził prof. Wach.

Zobacz także

2020-03-11, godz. 14:38 Piotr Mielec o spustoszeniu jakie koronawirus sieje w branży turystycznej - Robiliśmy rozpoznanie w regionie pytających wybranych hotelarzy i przewoźników czy biura podróży. Jeśli chodzi o hotele, pensjonaty, bazę noclegową to sytuacja… » więcej 2020-03-11, godz. 14:03 Tomasz Ciecierski o zawieszeniu zajęć na Politechnice Opolskiej i aktualnym funkcjonowaniu uczelni - Jesteśmy w sytuacji dynamicznej, bo w zasadzie nigdy nikt nie ćwiczył "zasad" radzenia sobie z epidemią - mówił w Loży Radiowej Tomasz Ciecierski z Politechniki… » więcej 2020-03-10, godz. 15:24 Tomasz Kwiatek o 10-leciu Fundacji "Dla dziedzictwa" Gość Loży Radiowej opowiadał m.in. o VI Opolskim Teście Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, o tym jak powstał pomysł na jego przeprowadzanie i działalności Fundac… » więcej 2020-03-10, godz. 12:51 Violetta Porowska o pieniądzach przeznaczanych przez rząd na onkologię - Można uznać, że Nysa była przedostatnim punktem na drodze kampanijnej pana prezydenta Andrzeja Dudy, a w Nysie prezydent podpisał też specustawę, która w tej… » więcej 2020-03-09, godz. 15:45 Tomasz Kostuś i Michał Nowak o podpisanej przez prezydenta RP rekompensacie abonamentowej dla mediów publicznych Nasi goście wystąpili równolegle w dwóch rolach: jako przedstawiciele dwóch stron sporu politycznego, ale przede wszystkim jako członkowie Rady Programowej Radia… » więcej 2020-03-09, godz. 15:40 Jerzy Szteliga o łące kwiecistej i tańcu politycznym, czyli wspomnienie pierwszej Rady Miasta Opola z 1990 r. - Byliśmy pionierami, robiliśmy wszystko po raz pierwszy, od początku, nikt nam nie pomagał. Władza nam raczej przeszkadzała. Wbrew pozorom każda władza centralna… » więcej 2020-03-06, godz. 16:19 Katarzyna Czochara i Rajmund Miller o specustawie w sprawie walki z koronawirusem W dniu, w którym nad specustawą w sprawie walki z koronawirusem obradował Senat RP, przedstawicieli niższej izby parlamentu, członków sejmowej komisji zdrowia… » więcej 2020-03-06, godz. 14:49 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym, czy Prawdy Polaków spod znaku Rodła są dziś aktualne, konflikcie na Bliskim Wschodzie i… Zaproszenie do naszego studia przyjęli: Artur Guzik z Konfederacji, Jan Zimoch z Porozumienia, Dawid Nowacki z Młodych Demokratów i Konrad Muller z Mniejszości… » więcej 2020-03-05, godz. 15:36 Debata "Wspólna sprawa" o wpływie koronawirusa na gospodarkę i pomyśle Kongresu Kobiet ograniczającym lukę płacową między… Temat koronawirusa jest już odmieniany przez wszystkie przypadki, naszych gości zapytaliśmy więc o to, jaki ma wpływ na światową i polską gospodarkę. W drugiej… » więcej 2020-03-05, godz. 14:26 Prosto z sejmu. Magdalena Ogórek rozmawia z Januszem Cieszyńskim, wiceministrem zdrowia [FILM] Wczoraj w godzinach porannych Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszym przypadku wystąpienia koronawirusa w Polsce. Jest to pacjent, który przyjechał… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »