Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Wach o tym, jak sprawa Misiewiczów i debata…
2016-09-26, 13:02 Autor: Marek Świercz

Piotr Wach o tym, jak sprawa Misiewiczów i debata o aborcji wpłyną na polską scenę polityczną

Piotr Wach o tym, jak sprawa Misiewiczów i debata o aborcji wpłyną na polską scenę polityczną
- Tak zwana sprawa Misiewiczów jest poważna i stanowi pierwszą wyraźną rysę na wizerunku Prawa i Sprawiedliwości - powiedział w Loży Radiowej prof. Piotr Wach, senator Platformy Obywatelskiej. - Dlatego nie dziwi silna reakcja i wysłanie CBA do spółek skarbu państwa. Tylko szybka, szczera i dogłębna reakcja mogłaby odwrócić trend dziś niekorzystny dla PiS - dodał.
Nasz gość stwierdził też, że w sprawie aborcji PO od początku stoi na stanowisku, że należy bronić kompromisu wypracowanego w 1993 roku. Wach zauważył też, że w tej sprawie PiS złamał obietnicę, że Sejm nigdy nie wyrzuci do kosza obywatelskiego projektu ustawy.


Nasz gość stwierdził także, że nowy program PO, który ma zostać zaprezentowany 2 października, będzie w niektórych punktach bardziej radykalny niż rozwiązania wdrażane dziś przez PiS.

- Na pewno nie można wycofać się z programu 500 plus, choć jest bardzo kosztowny - stwierdził. - Należałoby jednak pomyśleć o wsparciu pierwszego potomka. Jeśli chodzi o reformę wymiaru sprawiedliwości, myślimy na przykład o powołaniu sędziów śledczych.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o Dużym Opolu oraz o odejściu z PO Stefana Niesiołowskiego.

- Był moim przyjacielem i będzie mi go brakować, choć wiem, że ostatnio był dla na pewnym obciążeniem - stwierdził prof. Wach.

Zobacz także

2020-03-23, godz. 10:37 Jerzy Czerwiński o Tarczy Antykryzysowej, obradach Senatu i wyborach w czasie epidemii - Rozwiązania zaproponowane w ramach Tarczy Antykryzysowej na ten moment są wystarczające, ale już widzimy, że epidemia niestety będzie się rozwijać. Pojawiają… » więcej 2020-03-23, godz. 10:35 Ryszard Galla o pracy posłów w obliczu epidemii i pomyśle przełożenia wyborów prezydenckich - Wiemy niewiele. To niecodzienna sytuacja. Mieliśmy zaplanowane posiedzenie na 25 marca, ale z tego co nam już wiadomo, to na pewno tego posiedzenia w tym terminie… » więcej 2020-03-20, godz. 14:04 Tobiasz Gajda o zbieraniu podpisów poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i tym, że trzeba przełożyć wybory prezyden… - My mieliśmy bezpośrednie akcje na mieście, spotykaliśmy się z mieszkańcami Opola, ustawiały się do nas kolejki ludzi, którzy chcieli oddać podpis dla Małgorzaty… » więcej 2020-03-20, godz. 13:48 Grzegorz Krukowski o sukcesie w zbiórce podpisów poparcia pod kandydaturą Andrzeja Dudy - To pokazuje, jak dużym poparciem cieszy się prezydent Andrzej Duda na Opolszczyźnie – mówił w Loży Radiowej Grzegorz Krukowski, przewodniczący Forum Młodych… » więcej 2020-03-20, godz. 12:52 Maciej Kochański o możliwości zdalnych obrad Senatu UO i o trwających wyborach rektora - Chcieliśmy, aby posiedzenie Senatu UO odbyło się zdalnie, ale musi być zapis w statucie umożliwiający takie działanie. W tej sytuacji czwartkowe (19.03) posiedzenie… » więcej 2020-03-20, godz. 12:42 Michał Siek o trudnym czasie dla uczniów i koniecznej współpracy nauczycieli z rodzicami - Zależało nam na tym, by uczniowie nie odbierali tego czasu, w którym się znaleźli, jako czasu ferii. Intencja była taka, by go spożytkować na powtórki, zainteresować… » więcej 2020-03-19, godz. 14:00 Dr Rafał Parvi o Tarczy Antykryzysowej, a także o przewalutowaniach i kredytach w dobie kryzysu - Tarcza Antykryzysowa to przede wszystkim zapewnienie ochrony firmom i pracownikom przed skutkami epidemii koronawirusa, czyli bardzo dobry krok. Każdy kraj w… » więcej 2020-03-19, godz. 12:59 Magdalena Ogórek o tym, jak w czasach zarazy funkcjonują media, prewencji, która dziś jest niezwykle ważna i o funkcjonowaniu… - Warszawa wygląda zupełnie inaczej, ale funkcjonuje, bo gdy wjedzie się do samego centrum, to ruch samochodów jest, ale jest o wiele mniejszy. W weekend praktycznie… » więcej 2020-03-18, godz. 15:22 Magdalena Bazan o społecznej pomocy opolskich krawcowych, które szyją maseczki dla szpitali - Szyjemy dla opolskich szpitali i przychodni maseczki i fartuchy chirurgiczne. Wszyscy siedzimy w domach, szyć można z domu, więc myślę, że to roztropne, a jeszcze… » więcej 2020-03-18, godz. 15:09 Ks. Joachim Kobienia o nadzwyczajnej sytuacji, wymagającej nadzwyczajnych środków także w Kościele - Najważniejszym rozporządzeniem bpa Andrzeja Czai jest dyspensa udzielona wszystkim wiernym przebywającym na terenie diecezji opolskiej od obowiązku uczestnictwa… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »