Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności

2018-11-16, 14:47

Mgr Sabina Baraniewicz-Kotasińska, dr Adam Drosik, dr Kamil Minkner i dr Bartosz Maziarz o pobycie w Jordanii

Mgr Sabina Baraniewicz-Kotasińska, dr Adam Drosik, dr Kamil Minkner i dr Bartosz Maziarz o pobycie w Jordanii
- Wyjazd do Jordanii miał na celu rekonesans poznawczy, przygotowujemy się do uruchomienia nowej specjalizacji na politologii Uniwersytetu Opolskiego - mówili goście Loży Radiowej po powrocie z podróży na Bliski Wschód. Mgr Sabina Baraniewicz-Kotasińska, dr Adam Drosik, dr Kamil Minkner i dr Bartosz Maziarz zapowiadają teraz opracowanie podręcznika, który opowiadałby o problemach globalnych współczesnego świata. Jednym z nich jest kwestia uchodźców, stąd odwiedziny opolskich naukowców w obozach, w których mieszkają uchodźcy z Syrii, ogarniętej wojną. Poza tym od kilkudziesięciu lat w Jordanii schronienia szukają Palestyńczycy.więcej »
2018-11-16, 14:11

Maciej Mazur i Hubert Adamek o opolskiej policji, która czeka na chętnych

Maciej Mazur i Hubert Adamek o opolskiej policji, która czeka na chętnych
Opolska policja rozpoczęła akcję promującą służbę w tej formacji mundurowej pod hasłem „Dołącz do nas”. O szczegółach ale i pracy w niebieskim mundurze w Loży Radiowej opowiadali nadkomisarz Hubert Adamek, naczelnik wydziału prewencji KWP Opole i komisarz Maciej Mazur, dowódca samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego policji w Opolu.

- Zawsze chciałem być policjantem. Tak zostałem antyterrorystą. Ta praca to służba. Wymaga bardzo dobrej kondycji fizycznej - mówił już na początku rozmowy komisarz Maciej Mazur, dowódca samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego policji w Opolu.

Wskazywał na testy sprawności fizycznej, które członkowie AT przechodzą każdego roku, więc częściej niż pozostali policjanci.więcej »
2018-11-15, 13:50

Sebastian Szczurek o tym, że e-zwolnienia wchodzą w życie i odwrotu już nie ma

Sebastian Szczurek o tym, że e-zwolnienia wchodzą w życie i odwrotu już nie ma
- Na początku roku może 5 – 6 zwolnień na 100 było wystawianych drogą elektroniczną, na początku listopada już 55 procent. Dlatego uważamy, że reforma się powiedzie – mówił w Loży Radiowej Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. – W skali kraju ZUS zorganizował ogrom szkoleń, na Opolszczyźnie było ich 515, przeszkoliliśmy 1690 lekarzy a ostatnio także 150 asystentów medycznych – dodał.więcej »
2018-11-15, 13:38

Rafał Bartek o miejscu Mniejszości Niemieckiej w nowej (a właściwie starej) koalicji rządzącej Opolszczyzną

Rafał Bartek o miejscu Mniejszości Niemieckiej w nowej (a właściwie starej) koalicji rządzącej Opolszczyzną
- Potwierdzam, że z uzgodnień koalicyjnych wynika, że to nasz klub otrzyma stanowisko przewodniczącego sejmiku i prawdopodobnie to ja będę kandydatem na to stanowisko. Ale oczywiście wybory dokonają radni. Otrzymamy też stanowisko pierwszego wicemarszałka, które zachowa Roman Kolek - stwierdził w Loży Radiowej Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim i jeden z pięciu radnych Mniejszości Niemieckiej w nowym sejmiku.więcej »
2018-11-14, 13:47

Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego od dyrektorskiego gabinetu

Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego od dyrektorskiego gabinetu
- Uznałem, że powinienem się zachować konsekwentnie. Skoro zdecydowałem się na start w wyborach i z czwartego miejsca na liście zdobyłem mandat radnego, to powinienem ten mandat przyjąć, choć wiąże się to z koniecznością rezygnacji ze stanowiska dyrektora szkoły - mówił w Loży Radiowej Aleksander Iszczuk, który od 12 lat kierował II LO w Opolu. - Zostanę w szkole jako nauczyciel wychowania obywatelskiego - dodaje nasz gość.więcej »
2018-11-14, 13:31

Iwona Sobania o tym, że najbliższa kadencja będzie dla Byczyny bardzo trudna

Iwona Sobania o trudnej sytuacji gminy Byczyna
- Byłam radną przez trzy kadencje i widziałam, że źle się dzieje i koniecznie coś trzeba zrobić. Chętnych do kandydowania nie było, więc postanowiłam wystartować sama - mówiła w Loży Radiowej Iwona Sobania, burmistrz-elekt Byczyny. - Zbyt wiele w kampanii wyborczej obiecać nie mogłam, biorąc pod uwagę sytuację finansową gminy. To będzie trudna kadencja, pięć lat naprawdę trudnych decyzji - dodała szczerze.więcej »
2018-11-13, 14:36

Katarzyna Czochara o Marszu Biało-Czerwonym w Warszawie

Katarzyna Czochara o Marszu Biało-Czerwonym
- Tam trzeba było być, żeby poczuć tę atmosferę, naprawdę była niesamowita – mówiła w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara, dzieląc się wrażeniami z niedzielnego Marszu Biało-Czerwonego w Warszawie. – Byłam przeszczęśliwa, że Polacy mogą tak pięknie świętować okrągłą rocznicę odzyskania niepodległości – dodał nasz gość.więcej »
2018-11-09, 15:34

Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej

Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej
- Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiowej Piotr Wach, polityk Nowoczesnej, który został radnym sejmiku z listy Koalicji Obywatelskiej, pytany o to, czy w ramach tworzonej właśnie koalicji Nowoczesna będzie zabiegała o miejsce w Zarządzie Województwa Opolskiego. - Poszliśmy do wyborów jako Koalicja Obywatelska i jako Koalicja Obywatelska będziemy tworzyli koalicję w sejmiku - dodał.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »