Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności

2020-11-24, 14:25

Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (24.11)

Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (24.11)
W polityce nie ma czasu na przerwę, polityka nie znosi próżni, stąd - jak co wtorek - cykl pn. "Co tam Panie w polityce?". Komentują: publicysta i komentator Piotr Gociek (Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura) i Piotr Moc (Radio Opole).
2020-11-24, 13:59

Dr. hab. Daniel Puciato i Piotr Mielec o restrykcjach nałożonych na branżę turystyczną

- Są różne prognozy mówiące o tym, kiedy branża turystyczna na świecie wróci do normalności po pandemii. Optymistyczna prognoza mówi, że branża odrodzi się już w 2021, a najbardziej pesymistyczna mówi nawet o roku 2025 - w ten sposób dr.hab. Daniel Puciato, prof. WSB we Wrocławiu i Politechniki Opolskiej, odniósł się do globalnych kłopotów tej gałęzi przemysłu.
2020-11-23, 15:27

Danuta Jazłowiecka m.in. o polskim wecie ws. budżetu unijnego

Danuta Jazłowiecka m.in. o polskim wecie ws. budżetu unijnego
- Oczywiście mamy prawo do weta, ale pamiętajmy, że to burzy naszą wiarygodność w oczach państw Unii. To weto, które proponuje Polska jest absurdalnym posunięciem, bo podstawą funkcjonowania każdego państwa w UE jest praworządność więc czego rząd PiS się boi? - mówiła w Loży Radiowej Danuta Jazłowiecka, dziś senator Platformy Obywatelskiej, a wcześniej europoseł do Parlamentu Europejskiego.
2020-11-23, 15:13

Katarzyna Czochara o przywróceniu jej praw członka PiS

Katarzyna Czochara w "Loży Radiowej"
- Cieszę się, że przywrócono mi prawa posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Do tej partii należę od samego początku i dlatego tak bardzo ważny jest dla mnie fakt, że pomimo różnic zdań doszliśmy do porozumienia w partii - powiedziała w Loży Radiowej Katarzyna Czochara poseł PiS, którą zawieszono po głosowaniu nad "Piątką dla zwierząt. Niedawno władze partii zdecydowały o jej przywróceniu.
2020-11-20, 15:29

Adrian Czubak o szpitalu w Korfantowie, "Czarnej Księdze PiS" i Funduszu Dróg Samorządowych

Wojewoda opolski Adrian Czubak w "Loży Radiowej" (20.11.20)
- Pan wicemarszałek Kolek trochę niepoważnie się zachowuje mówiąc, że jest zaskoczony, bo albo jest nieodpowiedzialny na swoim stanowisku albo był oszukiwany przez to co się dzieje w Korfantowie. Ja mogę przekazać pisma od prezesa OCR-u i od lekarzy jakie do mnie przychodziły – powiedział w Loży Radiowej Adrian Czubak, wojewoda opolski.
2020-11-19, 15:27

Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" m.i.n o czterodniowym dniu pracy jako sposobie na kryzys gospodarczy

Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" (19.11.2020)
Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy dziś o pomyśle niemieckiego związku zawodowego czyli czterodniowego czasu pracy na czas kryzysu pandemicznego, a także o nowym pomyśle Ministerstwa Finansów, czyli obniżeniu podatków dla emigrantów zarobkowych. Zaproszenie do naszej debaty przyjęli: Grzegorz Adamczyk (NSZZ "Solidarność), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Kulis (BCC) oraz dr Artur Żurakowski (ekonomista).
2020-11-19, 14:34

„Prosto z sejmu” w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą, europoseł PiS o polskim wecie ws. budżetu UE i awanturze w sejmie

Magdalena Ogórek i Beata Kempa [fot. Radio Opole]
Magdalena Ogórek i Beata Kempa [fot. Radio Opole]
- To jest krzyk rozpaczy – tak Beata Kempa, europoseł PiS skomentowała dzisiejsze zachowanie polityków opozycji w sejmie. Przypomnijmy, doszło do ostrej dyskusji kiedy marszałek sejmu Elżbieta Witek przekazywała informacje na temat wczorajszych zdarzeń związane ze strajkiem kobiet, także z udziałem wicemarszałka Włodzimierza Czarzastego. Magdalena Ogórek pytała swojego gościa także o polskie weto w sprawie budżetu unijnego.
2020-11-18, 15:07

Magdalena Sacha o przeprowadzonym badaniu, które miało określić częstotliwość występowania zespołu kruchości związanego z wiekiem

Magdalena Sacha o przeprowadzonym badaniu, które miało określić częstotliwość występowania zespołu kruchości związanego z wiekiem
- Zespół kruchości to utrata rezerw, zarówno tych fizycznych i psychicznych. Z wiekiem tych rezerw mamy ich coraz mniej – mówiła Magdalena Sacha, gerontolog. Nasz gość wraz z zespołem naukowców m.in. z Politechniki Opolskiej przeprowadzili badania na seniorach prowadzących samodzielne życie, aby określić częstość występowania związanego z wiekiem zespołu kruchości.
2020-11-18, 15:04

Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska o sytuacji cudzoziemców na opolskim rynku pracy i konkursie, który ma docenić pracodawców, którzy ich zatrudniają

Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska o sytuacji cudzoziemców na opolskim rynku pracy
- Konkurs „Opolska firma przyjazna cudzoziemcom” organizujemy po raz pierwszy. Czas pandemii to czas, kiedy cudzoziemcy są najbardziej zagrożeni utratą pracy – mówiła dr Sabina Kubiciel-Lodzińska z Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***