Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności

2017-01-16, 14:04

Antoni Duda i Tomasz Kostuś o Dużym Opolu, (nie)konstytucyjnym budżecie i Opolskim Zespole Parlamentarnym [FILM]

Antoni Duda i Tomasz Kostuś o budżecie i powiększonym Opolu
- Budżet, najważniejsza ustawa, został przyjęty niezgodnie z konstytucją i regulaminem Sejmu - przekonywał w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś. - Żeby coś uznać za niekonstytucyjne, trzeba mieć orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego - ripostował poseł Prawa i Sprawiedliwości Antoni Duda.więcej »
2017-01-13, 14:07

Ks. Arnold Drechsler i Agnieszka Wiosna o tym, że rywalizacja w czynieniu dobra nie jest niczym złym

Ks. Arnold Drechsler i Agnieszka Wiosna o tym, że rywalizacja w czynieniu dobra nie jest niczym złym
- Nie konkurujemy ze sobą, im więcej takich inicjatyw, tym lepiej - mówili zgodnie w Loży radiowej ks. Arnold Drechsler, dyrektor Caritas diecezji opolskiej, i Agnieszka Wiosna, rzecznik prasowy opolskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zgodnie zachęcili tez do wzięcia udziału w sobotnim pikniku "Bezpieczna Polska". - To jak zbieranie jagód i wiśni - stwierdził ks. Drechsler.więcej »
2017-01-12, 14:50

Edward Gondecki o tym, że walka ze smogiem to priorytet, tymczasem polityka Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska jest niekonsekwentna

Edward Gondecki o niekonsekwentnej walce ze smogiem
- Ze smogiem staramy się walczyć od lat, dlatego nie rozumiem, dlaczego ostatnio Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska zrezygnował z kilku programów walki z niską emisją - mówił w Loży Radiowej Edward Gondecki, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. - Być może teraz, po serii alertów smogowych i doniesieniach mediów, zmieni strategię - dodajewięcej »
2017-01-11, 14:21

Joanna Raźniewska i Krzysztof Dobrowolski o tym, że szkoła może być przygodą i o tym, że zdolna młodzież też bywa zbuntowana [FILM]

Joanna Raźniewska i Krzysztof Dobrowolski o tym, że szkoła może być przygodą i o tym, że zdolna młodzież też bywa zbuntowana
- Typowy kujon by sobie w naszych szkołach nie poradził, mamy u siebie młodzież zdolną i kreatywną. Nawet jeżeli czasem traktują szkołę jako obowiązek, to staramy się zachęcić ich, by zaczęli traktować ją jako przygodę - mówili zgodnie w Loży Radiowej Joanna Raźniewska, dyrektor III LO w Opolu, i Dariusz Dobrowolski, dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu. To dwie szkoły z naszego regionu, które zajęły najwyższe miejsce w rankingu miesięcznika "Perspektywy".więcej »
2017-01-10, 13:27

Adrian Czubak o tym, że najwyższy czas na rozmowy, ale o realizacji rozporządzenia rządu o powiększeniu Opola, a nie o jego cofnięciu

Adrian Czubak o gotowości do mediacji ws. powiększenia Opola
- Jako przedstawiciel rządu w regionie jestem gotów mediować w rozmowach o powiększeniu Opola. W rozmowach zainteresowanych samorządów o realizacji rozporządzenia rządu, a nie rozmowach o jego cofnięciu - stwierdził w "Loży Radiowej" Adrian Czubak, wojewoda opolski, komentując poniedziałkowy komunikat MSWiA i apele głodujących w Dobrzeniu Wielkim o "podjęcie rozmów".więcej »
2017-01-10, 13:06

Wacław Bortnik o tym, że grypa ptaków jest wysoce zjadliwa, ale dla ludzi niegroźna

Wacław Bortnik o grypie ptaków, która nie jest ptasią grypą
- Najważniejsze, żeby nie mylić groźnej dla ludzi ptasiej grypy z grypą ptaków, której dwa ogniska wykryliśmy w regionie. Ona jest wysoce zjadliwa, ale tylko dla ptaków - powiedział w "Loży Radiowej" dr Wacław Bortnik, opolski wojewódzki inspektor weterynarii. - Najbardziej zagrożone są ptaki grzebiące, indyki i kury domowe, bardziej odporne są kaczki i gęsi - dodał.więcej »
2017-01-09, 15:08

Witold Zembaczyński i Paweł Grabowski o sejmowym kryzysie, przedterminowych wyborach i głodówce w Dobrzeniu Wielkim [FILM]

Zobacz rozmowę z Witoldem Zembaczyńskim i Pawłem Grabowskim
- To, że teraz nie chcecie brać udziału w proteście w Sejmie, nie oznacza, że i was nie dotkną w końcu represje PiS - mówił w Loży Radiowej poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński do posła formacji Kukiz '15 Pawła Grabowskiego. - Odleciał pan w kosmos, panie pośle - ripostował Grabowski.więcej »
2017-01-05, 15:22

Jerzy Czerwiński o tym, że to IPN wskaże niemieckie upamiętnienia niezgodne z polskim prawem [FILM]

Jerzy Czerwiński o tym, że to IPN wskaże niemieckie upamiętnienia niezgodne z polskim prawem
- Obawy polityków Mniejszości Niemieckiej są oczywiście przesadzone. O tym, czy pomnik jest zgodny z polskim prawem, będzie decydować Instytut Pamięci Narodowej - stwierdził w Loży Radiowej senator PiS Jerzy Czerwiński, wielki zwolennik senackiego projektu nowelizacji ustawy dekomunizacyjnej. - A za usunięcie pomnika będzie odpowiadał właściciel terenu, na którym stoi - dodaje.więcej »
2017-01-05, 15:08

Rafał Bartek o tym, że uchwalenia senackiego projektu można oznaczać likwidację wszystkich niemieckich pomników [FILM]

Rafał Bartek o tym, że uchwalenia senackiego projektu można oznaczać likwidację wszystkich niemieckich pomników
- Największy niepokój budzi to, że ta nowelizacja nie przewiduje procedury poprawiania pomników a jedynie ich usunięcie - tak o senackim projekcie nowelizacji ustawy dekomunizacyjnej mówił w Loży Radiowej Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »