Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności

2017-02-24, 12:33

Adam Bodnar o pouczających wyprawach na prowincję, Dużym Opolu w Luksemburgu i politycznej wojnie plemiennej

Adam Bodnar [fot. Agnieszka Lubczańska]
Adam Bodnar [fot. Agnieszka Lubczańska]
- Sprawa powiększenia Opola wydaje się być przesądzona. Czy powinny się nią zająć unijne trybunały? Ponieważ sądy i Trybunał Konstytucyjny nie zajęły się skargami przeciwników tego projektu, w grę mogłaby wchodzić skarga na pozbawienie ich prawa do sądu. Ale to złożona sprawa, muszę ją jeszcze rozważyć - powiedział w Loży Radiowej Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich.więcej »
2017-02-23, 14:15

Roman Kolek o sieci szpitali, czyli o tym, że trzeba będzie dużo zmienić, żeby prawie wszystko zostało po staremu

Roman Kolek o reformie służby zdrowia
- Na spotkaniu nie było ministra Radziwiłła, był tylko wiceminister Gryza, który odpowiada za przygotowanie sieci szpitali. Przyszli za to posłowie, samorządowcy, dyrektorzy szpitali, przedstawiciele organizacji lekarskich. Mieli mnóstwo pytań, nie na wszystkie padła odpowiedź, jest dużo wątpliwości - mówił w Loży Radiowej wicemarszałek Roman Kolek, który właśnie wrócił z posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia, na której omawiano szczegóły reformy systemu opieki zdrowotnej.więcej »
2017-02-22, 14:22

Maria Niedziółka o podlodowych kłusownikach i recydywistach, którzy za nielegalny połów ryb trafili nawet za kraty

Maria Niedziółka o kłusownictwie na opolskich akwenach
- Kłusownicy nie próżnują nigdy - stwierdziła w Loży Radiowej Maria Niedziółka, wojewódzki komendant Państwowej Straży Rybackiej w Opolu. - Od początku roku złapaliśmy dwóch poważnych kłusowników i około 40 osób, które wędkowały niezgodnie z przepisami, czyli w myśl naszego prawa także kłusowały - tłumaczyła.więcej »
2017-02-21, 15:22

Stanisław Szwed o tym, że program Rodzina 500 plus przyniósł znaczący efekt socjalny i zaczyna już przynosić efekty demograficzne [FILM]

Stanisław Szwed o tym, że program Rodzina 500 plus przyniósł znaczący efekt socjalny i zaczyna już przynosić efekty demograficzne
- Przeliczyli się ci, którzy mówili, że pieniądze z tego programu będą przepijane - mówił w Loży Radiowej Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. - Na całej Opolszczyźnie pieniądze z programu Rodzina 500 plus zostały zamienione na materialne świadczenia tylko w przypadku 12 rodzin. Potwierdziło się nasze przekonanie, że rodzice najlepiej wiedzą, na co wydać pieniądze - dodał.więcej »
2017-02-21, 15:09

Arkadiusz Szymański i Grzegorz Zawiślak o tym, że przed upowszechnieniem broni palnej ostrzegają ci, którzy nigdy nie mieli jej w ręku

Arkadiusz Szymański i Grzegorz Zawiślak o tym, że przed upowszechnieniem broni palnej ostrzegają ci, którzy nigdy nie mieli jej w ręku
- Polacy są dziś jednym z najbardziej rozbrojonych społeczeństw w Europie - mówili w Loży Radiowej Arkadiusz Szymański z Prawa i Sprawiedliwości i Grzegorz Zawiślak z formacji Kukiz '15, dyskutując o planie liberalizacji dostępu do broni palnej. - Gorzej jest tylko na Litwie i w Rumunii - dodali.więcej »
2017-02-20, 15:52

Piotr Wach i Sławomir Kłosowski o przyszłości Dużego Opola, reformie edukacji i sytuacji politycznej Donalda Tuska

Sławomir Kłosowski i Piotr Wach [fot. Barbara Więcek]
Sławomir Kłosowski i Piotr Wach [fot. Barbara Więcek]
- Na pewno trzeba by było wtedy porozmawiać o rekompensatach, ale raczej nie wyobrażam sobie odwrócenia tej reformy - stwierdził w Loży Radiowej senator PO prof. Piotr Wach, pytany, czy po wybranych wyborach Platforma cofnie powiększenie Opola. - I za te jasne słowa bardzo panu profesorowi dziękuję - skomentował europoseł PiS Sławomir Kłosowski, krytykując fakt, że przeciwnicy Dużego Opola mimo trwającej mediacji zorganizowali w Opolu kolejną manifestację.więcej »
2017-02-17, 14:23

Zbigniew Bahryj o socjalistycznych filarach, nowej Niemodlińskiej i o tym, co stanie się z usuniętymi dwujęzycznymi tablicami

Zbigniew Bahryj o modernizacji ulicy Niemodlińskiej, planowanych w Opolu inwestycjach
- Myśleliśmy, że filary są w dobrym stanie, tymczasem przy skuwaniu warstwy zewnętrznej okazało się, że to typowa socjalistyczna robota, beton sam się kruszy. Trzeba będzie wylać nowy - mówił w Loży Radiowej Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego zarządu Dróg w Opolu.więcej »
2017-02-17, 09:31

Elżbieta Molak o polskim dziedzictwie na Śląsku Opolskim, średniowiecznych świątyniach, zamku w Kopicach i wiszącym moście w Ozimku

Elżbieta Molak o średniowiecznych świątyniach i polskim dziedzictwie
- Obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości to dobra okazja, by skupić się na dziedzictwie kulturowym związanym z polskością tych ziem, z tradycjami piastowskimi - mówiła w Loży Radiowej Elżbieta Molak, opolski wojewódzki konserwator zabytków. - Dziś wielu mieszkańcom regionu to dziedzictwo kojarzy się tylko z wieżą Piastowską czy Zamkiem Piastów Śląskich w Brzegu - dodaje.więcej »
2017-02-16, 18:32

Krzysztof Łanda o możliwości reaktywacji Aleksandrówki i pracach nad zmianami w koszyku świadczeń gwarantowanych

Krzysztof Łanda o możliwości reaktywacji Aleksandrówki
Krzysztof Łanda, wiceminister zdrowia o IOWISZ-u
- IOWISZ to tarcza, od której odbiją się nietrafione pomysły - powiedział w Loży Radiowej wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda. Jest to system informatyczny, dzięki któremu dyrektorzy placówek medycznych mogą sprawdzić, czy mają szansę na unijne dofinansowanie na zakup sprzętu lub remont czy rozbudowę.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »