Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności

2020-10-27, 14:02

Piotr Moc i Piotr Gociek w cyklu "Co tam Panie w polityce"

Piotr Gociek i Piotr Moc "Co tam Panie w polityce?" [Polskie Radio/archiwum / Radio Opole]
Piotr Gociek i Piotr Moc "Co tam Panie w polityce?" [Polskie Radio/archiwum / Radio Opole]
W dzisiejszym ( 27.10.) programie z cyklu " Co tam Panie w polityce" Piotr Gociek (Do Rzeczy, Polskie Radio, TVP Kultura, Telewizja Republika) i Piotr Moc komentowali bieżące wydarzenia w sejmie (Biały protest vs. czarne ubrania z symbolami czerwonej błyskawicy, blokada sejmowej mównicy) oraz konsekwencje orzeczenia TK w sprawie ustawy, która nie zabrania badań prenatalnych, dopuszcza możliwość przerywania ciąży, gdy stanowi ona zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety, a także gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża jest skutkiem czynu zabronionego. Prezes TK Julia Przyłębska podkreśliła też, że orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego nie jest wymierzone w kogokolwiek i nie powinno być przez nikogo wykorzystywane do wywoływania napięć społecznych.
2020-10-27, 13:50

"Magazyn Międzynarodowy" Piotra Cywińskiego i Piotra Semki

Piotr Cywiński i Piotr Semka
Piotr Cywiński i Piotr Semka
Europę dusi spadek liczby ludności, masowa migracja, deindustrializacja, upadek edukacji i kultury, wzrost brutalnej przestępczości i powiększanie się długu publicznego, Unia wydaje się wręcz wzmacniać tę morderczą spiralę zamiast z nią walczyć - uważa belgijski historyk, prof. David Engels. Jego zdaniem Unia Europejska stoi na krawędzi katastrofy własnej produkcji, bez solidnej płaszczyzny porozumienia zostanie rozszarpana na strzępy. "Stanie się bezsilną ofiarą wielkiej gry między globalnymi graczami, takimi jak Chiny, Rosja, Stany Zjednoczone czy Arabia Saudyjska" - twierdzi Engels. Goście prof. Zdzisław Krasnodębski – europoseł PiS, prof. Bogusław Liberadzki – europoseł SLD i prof. dr hab. Tomasz Grzegorz Grosse – socjolog, politolog, historyk, Instytut Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego.
2020-10-26, 15:17

Paweł Kukiz o potrzebnej pomocy dla artystów i branży koncertowej, protestach ws. wyroku TK o aborcji eugenicznej i walce z koronawirusem

Paweł Kukiz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Paweł Kukiz [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Rozmowy toczą się w dwóch obszarach, jedna dotyczy techniki i tej branży estradowej, drugi aspekt to muzycy – mówił w Loży Radiowej Paweł Kukiz, Kukiz’15 – Koalicja Polska, a także muzyk. Naszego gościa pytaliśmy o propozycje pomocy dla branży artystycznej czy rozrywkowej, ale pytaliśmy też o bieżącą politykę czyli wyrok TK ws. aborcji eugenicznej i walkę z koronawirusem.
2020-10-26, 13:12

Violetta Porowska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, ustawie covidowej, procesie TVP kontra poseł KO i odwołanym zjeździe okręgowym partii

Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Ten wyrok jest kontynuacją wyroków z 1997 roku, bo wtedy też takie wyroki były. Przyzwyczailiśmy się do tego, że takie są zapisy, natomiast niewiele osób protestujących jest tego świadomych – mówiła Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie, pytana o wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej. Sędziowie TK orzekli w czwartek, że aborcja eugeniczna niezgodna z Konstytucją.
2020-10-23, 17:57

Młodzieżowa Loża Radiowa o sejmowej debacie na temat koronawirusa

Młodzieżowa Loża Radiowa (23.10.2020)
Zaproszenie do studia Radia Opole przyjęli Kamil Wencel (Konfederacja, KORWiN), Mateusz Pietrycki (Forum Młodych PiS), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska) i Jan Zimoch (Młoda Prawica, Porozumienie). Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o obradach w sejmie na temat koronawirusa, ustawie "covidowej", a także nauczaniu w czasach pandemii.
2020-10-21, 11:54

Maksymilian Polis o II Opolskim Kongresie Młodzieży

Maksymilian Polis [fot. Justyna Krzyżanowska]
Maksymilian Polis [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Mamy bardzo obfity program kongresu online, bo to nie tylko wykłady, ale też warsztaty - mówił w Loży Radiowej Maksymilian Polis, przewodniczący Forum Młodzieży Województwa Opolskiego, który opowiadał o programie II Opolskiego Kongresu Młodzieży, który startuje w piątek.
2020-10-21, 11:52

Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu i Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt Dąbrowy o "wielkiej wodzie", która zalała Brzeg i Dąbrowę i lekcji na przyszłość

Jerzy Wrębiak i Katarzyna Gołębiowska-Jarek,
Jerzy Wrębiak i Katarzyna Gołębiowska-Jarek,
W ostatnich dniach samorządowcy z którymi rozmawialiśmy musieli uporać się z podtopieniami i falami kulminacyjnymi, które przechodziły przez ich miejscowości w wyniku intensywnych opadów deszczu. Naszych gości pytaliśmy o to jak dziś wygląda sytuacja hydrologiczna w Brzegu i Dąbrowie i co można jeszcze zrobić, by lepiej zabezpieczyć się przed potencjalną powodzią.
2020-10-20, 13:58

Piotr Moc i Piotr Gociek w cyklu "Co tam Panie w polityce"

Piotr Gociek i Piotr Moc "Co tam Panie w polityce?" [Polskie Radio/archiwum / Radio Opole]
Piotr Gociek i Piotr Moc "Co tam Panie w polityce?" [Polskie Radio/archiwum / Radio Opole]
W dzisiejszym (20.10) wydaniu cyklu "Co tam Panie w polityce" Piotr Gociek (Do Rzeczy, Polskie Radio, TVP Kultura, Telewizja Republika) i Piotr Moc podsumowali "aferalny" poprzedni tydzień.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***