Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności

2018-07-17, 15:26

Aleksandra Czerkawska i Kamil Klekowski o czasie na opolską rybę

Aleksandra Czekawska i Kamil Klekowski o czasie na opolską rybę
Cykl szkoleń pod wspólnym tytułem "Czas na rybę" proponuje opolskim restauratorom Rybacka Lokalna Grupa Działania "Opolszczyzna". Szkolenia są realizowane w poszczególnych powiatach, a ich zadanie to przekonanie prowadzących restauracje czy bary do czerpania z zasobów lokalnych.więcej »
2018-07-17, 14:58

Zdzisław Markiewicz o zaletach programu Dostępność Plus i niepokojących skutkach 500 plus

Zdzisław Markiewicz o zaletach programu Dostępność Plus i niepokojących skutkach 500 plus
- Program Dostępność Plus dotyczy przede wszystkim osób niepełnosprawnych, ale także kobiet w ciąży, osób o nietypowym wzroście czy też ze złamaną ręką lub nogą. Proponuje on bardzo dużo zmian w wymiarze prawnym. Odnosi się do najważniejszych sfer życia tych osób, które w jakiś sposób mają ograniczony dostęp do przestrzeni publicznej – mówił Zdzisław Markiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu, przybliżając najnowszy rządowy program.więcej »
2018-07-16, 14:09

Ryszard Wilczyński o braku autoryzacji dla systemu stworzonego przez PiS i o tym, że wicestarosta namysłowski grał na zwłokę

Ryszard Wilczyński o braku autoryzacji dla systemu stworzonego przez PiS i o tym, że wicestarosta namysłowski grał na zwłokę
- Mieliśmy być w tym dniu w Warszawie, by uczcić rocznicę 550 lat polskiego parlamentaryzmu, ale jednocześnie wyrazić naszą niezgodę na to, do jakiego stanu partia rządząca doprowadziła parlamentaryzm w Polsce – mówił Ryszard Wilczyński, poseł Platformy Obywatelskiej.więcej »
2018-07-16, 13:24

Katarzyna Czochara o kolejnych odkrytych kartach PiS w wyborach samorządowych i uroczystościach w stolicy bez udziału opozycji

Katarzyna Czochara o wyborach samorządowych
Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kolejnych kandydatów na fotele wójtów i burmistrzów w nadchodzących wyborach samorządowych. Wójtem gminy Pakosławice chce zostać Wojciech Stachoń, a gminy Kamiennik - Remigiusz Morawski. O fotel burmistrza Otmuchowa powalczy Damian Nowakowski, który w poprzednich wyborach zrobił poparcie 42% wyborców.więcej »
2018-07-12, 15:12

Piotr Mielec o wciąż nieodkrytej Opolszczyźnie, certyfikatach OROT i promocji regionu

Piotr Mielec o wciąż nieodkrytej Opolszczyźnie, certyfikatach OROT i promocji regionu
- Opolszczyzna wciąż pozostaje regionem nieodkrytym. Może znają nas mieszkańcy aglomeracji śląskiej, części województwa dolnośląskiego, ale poza tym jest to wciąż teren, który można odkrywać, poznawać. Są u nas miejsca z ogromnym potencjałem, jak choćby Stobrawski Park Krajobrazowy, miejsce dzikie, z niesamowitą przyrodą. Doskonały pomysł na spędzenie weekendu – mówił Piotr Mielec, dyrektor Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.więcej »
2018-07-12, 14:32

Marcin Oszańca o młodej krwi w szeregach PSL i niespodziankach jakie stronnictwo szykuje na lato

Marcin Oszańca o przygotowaniach do wyborów samorządowych
- Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani, spokojnie można mówić o utrzymaniu stanu radnych gminnych, powiatowych oraz Wójtów i Burmistrzów sprzed 4 lat - tak o przygotowaniach do wyborów samorządowych napisał do redakcji Radia Opole Marcin Oszańca, powołany właśnie na szefa Wojewódzkiego Sztabu Wyborczego PSL. O szczegółach tego optymistycznego komunikatu rozmawiałyśmy w Loży Radiowej.więcej »
2018-07-11, 15:03

Józef Swaczyna o przetargach, pomniku i obniżonej pensji

Józef Swaczyna o przetargach, pomniku i obniżonej pensji
- Chętni do przetargu na renowację amfiteatru na Górze św. Anny są. Pojawia się jednak wiele zapytań od potencjalnych wykonawców, chcących doprecyzować szczegóły, których zabrakło w przygotowanej dla nas wcześniej dokumentacji i kosztorysie. Wykonawcy przy tak dużej inwestycji dopytują o wszystko, więc proces się przedłuża i stąd kolejne terminy przetargu – wyjaśniał Józef Swaczyna, starosta strzelecki.więcej »
2018-07-11, 14:34

Roland Wrzeciono o pieniądzach na opolski biznes, które wracają i krążą

Roland Wrzeciono o pieniądzach na opolski biznes, które wracają i krążą
Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki podsumowało pół roku działalności. Według wyliczeń na konta firm z woj. opolskiego przelano w tym roku ponad 80 mln zł w ramach rozliczenia realizowanych przez nie projektów z unijnym dofinansowaniem. Podpisano też umowy na kolejne 38,8 mln zł dotacji i udzielono 223 unijnych pożyczek na kwotę prawie 53,7 mln zł.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »