Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności

2020-02-24, 09:58

Janusz Kowalski o trwającej kampanii prezydenckiej, współpracy z samorządami, terminalu w Koźlu i "Wagonówce"

Z Januszem Kowalskim rozmawia Joanna Matlak
W Parlamentarnym Poniedziałku naszym gościem był Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych, poseł Zjednoczonej Prawicy. W programie pojawiły się pytania o mocny początek kampanii prezydenckiej, o to jak przebiega współpraca „ponad podziałami” m.in. z opolskimi samorządowcami,a także o wstrzymaną reaktywację portu w Koźlu.
2020-02-21, 14:57

Młodzieżowa Loża Radiowa o niedoszłej reaktywacji portu w Koźlu i początkach kampanii prezydenckiej

Młodzieżowa Loża Radiowa (21.02.2020)
W Młodzieżowej Loży Radiowej z naszymi gośćmi poruszyliśmy kilka tematów: jeden regionalny, czyli reaktywacja portu w Koźlu, a drugi ogólnokrajowy i kampanijny. W kontekście mocnego początku kampanii, w programie pytaliśmy co to znaczy kulturalna kampania wyborcza i czy wysoka stawka obecnych wyborów będzie temu sprzyjać?więcej »
2020-02-20, 16:46

"Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Kamilem Bortniczukiem oraz Dariuszem Standerskim

Dariusz Standerski i Kamil Bortniczuk "Prosto z Sejmu" (20.02.2020)
W tym tygodniu gośćmi redaktor Magdaleny Ogórek byli Dariusz Standerski, dyrektor programowy Nowej Lewicy, a także Kamil Bortniczuk, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, przedstawiciel Porozumienia. W rozmowie pojawiły się wątki dotyczące nowej szefowej kampanii prezydenta Andrzeja Dudy, kwestia klinczu między Marianem Banasiem, szefem NIK-u, a Prokuraturą Krajową. Ponadto rozmawiano o tzw. geście Lichockiej, onkologii, a także o nowych doniesieniach w sprawie marszałka senatu Tomasza Grodzkiego.więcej »
2020-02-20, 15:59

Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” w Loży Radiowej

Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” w Loży Radiowej
Po godzinie 13.00 przejrzeliśmy podsumowanie działalności w 2019 roku oraz priorytety na 2020 rok jakie wyznaczył sobie Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. O komentarz w ramach debaty "Wspólna sprawa" poprosiłam przedstawicieli pracodawców, Grzegorza Kulisia i Lesława Adamczyka z BCC
2020-02-18, 14:38

Michał Ostapiuk, autor wydanej przez IPN książki "Komendant „Bury”. Biografia kpt. Romualda Adama Rajsa „Burego”"

Michał Ostapiuk, autor wydanej przez IPN książki "Komendant „Bury”. Biografia kpt. Romualda Adama Rajsa „Burego”"
Gościem Loży Radiowej był Michał Ostapiuk, autor najpopularniejszej książki IPN w roku 2019 pt." Komendant "Bury" - Biografia kpt. Romualda Adama Rajsa "Burego" 1913-1949". Badacz przyznał, że bez wątpienia bohater jego książki jest obecnie jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci okresu powstania antykomunistycznego.

Z jednej strony bowiem zasłynął jako znakomity dowódca polowy, z drugiej na jego obrazie zaciążyły oskarżenia o zabójstwa popełniane na ludności cywilnej. -Mówiąc o kpt. Rajsie ogromnie krzywdzącym byłoby zamknięcie jego życiorysu do przełomu tych kilku dni, o których rozmawiamy - podkreślał Michał Ostapiuk, wskazując, że ugrupowanie "Burego" często spotykało się z wrogą postawą ludności białoruskiej, której wielu przedstawicieli czynnie wspierało komunistów w przejmowaniu władzy na terenach Polski.

Zwracał również uwagę na to, że udało mu się w książce zbudować pełny i szczegółowy życiorys kpt. Romualda Adama Rajsa "Burego". - Zachęcam do czytania mojej książki też dlatego, że myślę, że aktualnie jest ona najbliższa prawdy - dodał Ostapiuk.
Rozmowę prowadził Ireneusz Prochera.więcej »
2020-02-17, 15:03

Paweł Kampa o świdnickiej konwencji wyborczej Roberta Biedronia

Paweł Kampa o kampanii wyborczej Roberta Biedronia
- Ogłoszenie naszego kandydata mieliśmy już w styczniu, a w tej chwili koncepcja jest taka, żeby przedstawić konkretne zakresy tematyczne, żeby nie zagłuszać przekazu wszystkimi tematami na raz – mówił w Loży Radiowej Paweł Kampa, pytany o konwencję Roberta Biedronia jaka miała miejsce w Świdnicy i plan na kampanię.więcej »
2020-02-17, 14:45

Katarzyna Czochara o inauguracji kampanii prezydenckiej w Warszawie, podatku cukrowym i obwodnicach

Katarzyna Czochara o kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy
- Wspaniała, wyjątkowa atmosfera. Myślę, że również ci który nie byli bezpośrednio na tej konwencji, a śledzili ją za pomocą mediów, czuli ogromną moc i energię jaka w trakcie konwencji nam towarzyszyła – mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł PiS, pytana o inaugurację kampanii prezydenckiej jaka miała miejsce w Warszawie w sobotę.więcej »
2020-02-14, 15:23

Młodzieżowa Loża Radiowa o regułach kampanii wyborczej

Młodzieżowa Loża Radiowa (14.02.2020)
Nad tym czy polska polityka, szczególnie w okresie kampanii wyborczych brutalizuje się zastanawiali się goście Młodzieżowej Loży Radiowej. Podawali też przykłady zachowań, które są dla nich trudne do zaakceptowania. Uczestnicy debaty wskazywali również na zacieranie się, do niedawna widocznej granicy, pomiędzy tym, co jest dopuszczalne w "realu" , a tym na co mozna sobie pozwolić w internecie.

W programie udział wzięli: Konrad Müller (Mniejszość Niemiecka), Simon Harlos (Przedwiośnie/Lewica), Michał Maliński (Ruch Narodowy/Konfederacja), Krzysztof Grudzień (Solidarna Polska), Franciszek Posacki (Młodzi Demokraci/Platforma Obywatelska)więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »