Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności

2019-04-19, 14:11

Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15 o jej działalności i planach

Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15 o jej działalności i planach
- Nasza młodzieżówka jest liczna, ciągle zgłaszają się nowe osoby - powiedział w Młodzieżowej Loży Radiowej Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15. Różnimy się jednak od innych partyjnych młodzieżówek. U nas nie ma przynależności partyjnych, legitymacji, wybierania przewodniczących, organizowania wieców. Jesteśmy młodzieżówką zadaniową. Skupiamy się na efekcie, a nie na spotkaniach na kawce - dodał.więcej »
2019-04-19, 15:18

St. aspirant Karol Brandys i nadkomisarz Hubert Adamek o tym, jak nie dać się naciąć na oszustwo "na wnuczka"

Opolscy policjanci o tym, jak nie dać się nabrać na oszustwo "na wnuczka"
- Oszustwa "na wnuczka" to wciąż poważny problem. W zeszłym roku w naszym województwie kilkanaście osób zostało oszukanych w sumie na milion złotych. W pierwszym kwartale tego roku oszuści wyłudzili już około 300 tysięcy złotych - mówili w Loży Radiowej nadkomisarz Hubert Adamek, naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Opolu, a także starszy aspirant Karol Brandys z zespołu prasowego KWP. – Niewykluczone, że jest jeszcze gorzej, bo dla starszych osób to taka trauma, że niektóre z nich nie informują o tym policji. W końcu tracą oszczędności całego życia, pieniądze, które zbierali dla dzieci czy wnuków – dodają.więcej »
2019-04-18, 14:43

WSPÓLNA SPRAWA Czy warto przeprowadzać test przedsiębiorcy, czyli powszechną lustrację samozatrudnionych?

WSPÓLNA SPRAWA Test przedsiębiorcy
Na polskim rynku pracy mamy problem z tzw. samozatrudnieniem i warto byłoby sprawie przyjrzeć się bliżej, ale proponowany przez resort finansów test przedsiębiorcy może się okazać rozwiązaniem nieco ryzykownym. Do takich wniosków doszli uczestnicy kolejnej debaty pracowników, pracodawców i ekspertów z cyklu „Wspólna sprawa”.więcej »
2019-04-18, 14:30

Adrian Czubak, wojewoda opolski o strajku nauczycieli, obwodnicy Brzegu, programie Niepodległa i strajku pracowników socjalnych

Adrian Czubak, wojewoda opolski, o strajku nauczycieli, obwodnicy Brzegu i Niepodległej
- Chciałem bardzo gorąco podziękować panu kuratorowi oświaty, bo wykonał wspaniałą pracę. Dziękuję też serdecznie i gorąco wszystkim osobom, które pomogły przeprowadzić egzaminy - powiedział w Loży Radiowej wojewoda opolski Adrian Czubak. - W skali całego kraju pomocy przy egzaminach udzieliło około 10 tys. osób, w naszym regionie było takich wolontariuszy 250. Wojewoda Czubak powiedział także, że liczy na dobrą wolę nauczycieli przed maturami.więcej »
2019-04-17, 13:59

EUROWYBORY Rafał Tkacz o tym, kto walczy o mandat europosła w naszym okręgu

Rafał Tkacz o tym, kto walczy o mandat europosła w naszym okręgu
- Gdybyśmy rozmawiali we wtorek wieczorem, to powiedziałbym, że mamy w naszym okręgu sześć zarejestrowanych komitetów i 60 kandydatów. Ale wczoraj późnym wieczorem zgłoszono we Wrocławiu, a także innych okręgach w Polsce, kandydatów komitetu Gwiazdowski Fair Play – mówił w Loży Radiowej Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.więcej »
2019-04-16, 15:07

Dr Barbara Radecka o certyfikacie dla Opolskiego Centrum Onkologii, roli pracownika niemedycznego w procesie leczenia i kawiarence onkologicznej

Dr Barbara Radecka o certyfikacie dla Opolskiego Centrum Onkologii, roli pracownika niemedycznego w procesie leczenia i kawiarence onkologicznej
Opolskie Centrum Onkologii otrzymała certyfikat potwierdzający jakość usług w zakresie leczenia chorób piersi, Certyfikat przyznaje niezależna komisja Międzynarodowego Towarzystwa Senologicznego (SIS). Jest ósmą taką placówką w Polsce. .więcej »
2019-04-16, 14:09

Piotr Wach, radny sejmiku o sytuacji na rynku pracy w regionie oraz kondycji opolskiej branży turystycznej

Piotr Wach, radny sejmiku o sytuacji na rynku pracy w regionie oraz kondycji opolskiej branży turystycznej
- Coraz większa grupa przedsiębiorców w województwie opolskim może borykać się z brakiem rąk do pracy - powiedział w Loży Radiowej Piotr Wach, przewodniczący Komisji Polityki Regionalnej, Gospodarki i Turystyki Sejmiku Województwa. Komisji zaprezentowano raport dotyczący rynku pracy. Wynika z niego, że bezrobocie jest rekordowo niskie, wynosi 6,3% ale jest to nieco powyżej średniej krajowej.więcej »
2019-04-15, 14:37

Tomasz Kostuś o grze o tron szefa PO w regionie, strajku nauczycieli i sondażach poparcia przed wyborami

Tomasz Kostuś o grze o tron szefa PO w regionie, strajku nauczycieli i sondażach poparcia przed wyborami
- Prawdziwa gra o tron jest w PiS - powiedział w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, pytany o to, czy w opolskich strukturach partii będzie toczyła się gra o fotel szefa regionu. Obecny lider struktur na Opolszczyźnie, Andrzej Buła kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.więcej »
2019-04-15, 14:34

Katarzyna Czochara, Joanna Czochara i Mieczysław Partyczny o programie tegorocznego Święta Flagi w Moszczance

Katarzyna Czochara, Joanna Czochara i Mieczysław Partyczny o programie tegorocznego Święta Flagi w Moszczance
- Tegoroczne Święto Flagi w Moszczance będzie miało charakter wyjątkowy. Otrzymaliśmy narodowy patronat prezydenta RP Andrzeja Dudy i honorowy patronat premiera Mateusza Morawieckiego - mówili w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara, radna PiS Joanna Czochara (skarbnik Stowarzyszenia Miłośników Wsi Moszczanka) oraz sołtys Mieczysław Partyczny (przewodniczący tegoż stowarzyszenia), którzy od kilkunastu lat obchodzą w rodzinne wiosce, z roku na rok coraz huczniej, Wojewódzkiego Święto Flagi.więcej »
2019-04-12, 14:00

EUROWYBORY Krzysztof Śmiszek o tym, że Wiosna ma się dobrze i chce więcej Europy w Polsce

Krzysztof Śmiszek o tym, że Wiosna ma się dobrze i chce więcej Europy w Polsce
- Pogłoski o śmierci Wiosny są stanowczo przedwczesne. Ostatni sondaż daje nam 12 procent poparcia w wyborach do polskiego parlamentu - mówił w Loży Radiowej Krzysztof Śmiszek, który w okręgu opolsko-dolnośląskim będzie na pierwszym miejscy listy Wiosny Roberta Biedronia. - I nawet jeśli inne sondaże mówią, że w tym okręgu mamy 7 procent poparcia, to naprawdę życzyłbym innym partiom, które powstały raptem kilka tygodni temu, by miały takie poparcie. Uważam, że Polacy mają dość partyjnego duopolu i oczekują na nową ofertę polityczną - dodał.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »