Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności

2019-04-25, 15:22

Ewa Florek i Anna Malczewska o 38 Międzynarodowej Wystawie Psów w Opolu. Pierwsze wystawy już w piątek

Ewa Florek i Anna Malczewska o 38 Międzynarodowej Wystawie Psów w Opolu. Pierwsze wystawy już w piątek
- Wystawa startuje w sobotę od godziny 10.00 i potrwa do niedzieli do późnych godzin popołudniowych. Mamy 2929 zgłoszonych psów, prawie 2 tys. wystawców i są to reprezentanci 23 krajów poza Polską. Najliczniej przyjeżdżają do nas wystawcy z Niemiec, Czech i Słowacji, ale też z Węgier, Holandii, Litwy, z krajów nadbałtyckich, ale i skandynawskich. Są też ciekawe pojedyncze egzemplarze, bo mamy np. wystawców z USA, Kanady czy Meksyku – mówiły w Loży Radiowej Ewa Florek i Anna Malczewska ze Związku Kynologicznego w Polsce, organizatorki 38 Międzynarodowej Wystawy Psów w Opolu, która odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym.więcej »
2019-04-25, 14:51

WSPÓLNA SPRAWA: Czy Polska jest gotowa do przyjęcia euro?

WSPÓLNA SPRAWA: Czy Polska jest gotowa do przyjęcia euro?
Polska zobowiązała się do przyjęcia euro, ale termin nie został określony. Temat wrócił jednak w debacie przed eurowyborami, prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził, że będziemy gotowi dopiero wtedy, gdy nasza gospodarka dogoni niemiecką. Politycy Koalicji Europejskiej odpowiedzieli, że to zwykłe straszenie Polaków, bo wejście do strefy euro niczym nam i naszej gospodarce nie grozi. O szansach i zagrożeniach związanych z euro dyskutowali uczestnicy kolejnej debaty pracowników, pracodawców i ekspertów z cyklu "Wspólna sprawa".więcej »
2019-04-24, 14:13

Dr Krzysztof Badora o pyle znad Sahary, który przywędrował do Polski

Dr Krzysztof Badora o pyle znad Sahary, który przywędrował do Polski
- To zjawisko jest rzadkie, ale nie jest nietypowe, dlatego, że powietrze zwrotnikowe z północnej Afryki od czasu do czasu jest zaciągane nad naszą część Europy – tak o pyle, który z Sahary przywędrował to Polski mówił w Loży Radiowej dr Krzysztof Badora z Instytutu Ochrony i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Opolskiego.więcej »
2019-04-24, 13:35

EUROWYBORY Arkadiusz Jasiński o tym, że politycy Porozumienia będą przypominali w Europie, kto zakładał obozy zagłady

Arkadiusz Jasiński o tym, że politycy Porozumienia będą przypominali w Europie, kto zakładał obozy zagłady
- Nasi kandydaci do Parlamentu Europejskiego przyjęli deklarację, że zrobią wszystko, by na arenie międzynarodowej bronić dobrego imienia Polski i zwalczać historyczne przekłamania, przede wszystkim te dotyczące okresu drugiej wojny światowej. Dość powtarzania kłamstw na temat "polskich obozów śmierci" - mówił w Loży Radiowej Arkadiusz Jasiński, wykładowca psychologii na UO i członek opolskich struktur Porozumienia.więcej »
2019-04-23, 15:01

Dr Stanisław Niewiński o działalności Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu. W maju pierwsze spotkanie

Dr Stanisław Niewiński o działalności Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu. W maju pierwsze spotkanie
- Staramy się analizować i rozpropagowywać informacje związane z dyplomacją i sprawami międzynarodowymi – powiedział w Loży Radiowej dr Stanisław Niewiński z RDMO. – Mamy różne inicjatywy, np. spotkania z dyplomacją, które polegają na tym, że zapraszamy ambasadorów, konsulów honorowych poszczególnych państw, mających przedstawicielstwa w Polsce.więcej »
2019-04-23, 14:41

Marek Witek o tym, że w pierwszym rzędzie trzeba pomóc rosnącej stale populacji opolskich Ukraińców

Marek Witek o tym, że w pierwszym rzędzie trzeba pomóc rosnącej stale populacji opolskich Ukraińców
- Gdy zastanawiałem się nad objęciem tej funkcji, myślałem, że moje główne zadania skupią się na wspieraniu tych grup, które żyją na Opolszczyźnie od dawna: Mniejszości Niemieckiej, Romów a także Kresowian, którzy trafili tu po wojnie. Szybko przekonałem się jednak, że w tej chwili największej pomocy potrzebują imigranci, przede wszystkim z Ukrainy, którzy przyjechali tu do pracy albo po naukę – mówił w Loży Radiowej Marek Witek, pełnomocnik Zarządu Województwa do spraw wielokulturowości. Przypomnijmy: to pierwszy taki urzędnik w dziejach samorządu województwa, pracuje od 1 stycznia.więcej »
2019-04-19, 14:11

Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15 o jej działalności i planach

Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15 o jej działalności i planach
- Nasza młodzieżówka jest liczna, ciągle zgłaszają się nowe osoby - powiedział w Młodzieżowej Loży Radiowej Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15. Różnimy się jednak od innych partyjnych młodzieżówek. U nas nie ma przynależności partyjnych, legitymacji, wybierania przewodniczących, organizowania wieców. Jesteśmy młodzieżówką zadaniową. Skupiamy się na efekcie, a nie na spotkaniach na kawce - dodał.więcej »
2019-04-19, 15:18

St. aspirant Karol Brandys i nadkomisarz Hubert Adamek o tym, jak nie dać się naciąć na oszustwo "na wnuczka"

Opolscy policjanci o tym, jak nie dać się nabrać na oszustwo "na wnuczka"
- Oszustwa "na wnuczka" to wciąż poważny problem. W zeszłym roku w naszym województwie kilkanaście osób zostało oszukanych w sumie na milion złotych. W pierwszym kwartale tego roku oszuści wyłudzili już około 300 tysięcy złotych - mówili w Loży Radiowej nadkomisarz Hubert Adamek, naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Opolu, a także starszy aspirant Karol Brandys z zespołu prasowego KWP. – Niewykluczone, że jest jeszcze gorzej, bo dla starszych osób to taka trauma, że niektóre z nich nie informują o tym policji. W końcu tracą oszczędności całego życia, pieniądze, które zbierali dla dzieci czy wnuków – dodają.więcej »
2019-04-18, 14:43

WSPÓLNA SPRAWA Czy warto przeprowadzać test przedsiębiorcy, czyli powszechną lustrację samozatrudnionych?

WSPÓLNA SPRAWA Test przedsiębiorcy
Na polskim rynku pracy mamy problem z tzw. samozatrudnieniem i warto byłoby sprawie przyjrzeć się bliżej, ale proponowany przez resort finansów test przedsiębiorcy może się okazać rozwiązaniem nieco ryzykownym. Do takich wniosków doszli uczestnicy kolejnej debaty pracowników, pracodawców i ekspertów z cyklu „Wspólna sprawa”.więcej »
2019-04-18, 14:30

Adrian Czubak, wojewoda opolski o strajku nauczycieli, obwodnicy Brzegu, programie Niepodległa i strajku pracowników socjalnych

Adrian Czubak, wojewoda opolski, o strajku nauczycieli, obwodnicy Brzegu i Niepodległej
- Chciałem bardzo gorąco podziękować panu kuratorowi oświaty, bo wykonał wspaniałą pracę. Dziękuję też serdecznie i gorąco wszystkim osobom, które pomogły przeprowadzić egzaminy - powiedział w Loży Radiowej wojewoda opolski Adrian Czubak. - W skali całego kraju pomocy przy egzaminach udzieliło około 10 tys. osób, w naszym regionie było takich wolontariuszy 250. Wojewoda Czubak powiedział także, że liczy na dobrą wolę nauczycieli przed maturami.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »