Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności

2017-12-18, 14:09

Bartłomiej Stawiarski o opłatku, którym nie wszyscy w sejmie mieli ochotę się dzielić i prawicy, która aby wygrać musi iść do wyborów razem

Bartłomiej Stawiarski o opłatku, którym nie wszyscy w sejmie mieli ochotę się dzielić i prawicy, która aby wygrać musi iść do wyborów razem
- W parlamencie mamy dwa spotkania opłatkowe. Ja uczestniczyłem w tym klubowym, ale nie byłem już na międzypartyjnym. I wiem, że wielu posłów nie było. Tadziu Cymański, który od lat jest w sejmie mówi, że coraz mniej jest tej integracji międzypartyjnej. Ale rok temu było i tak gorzej, mieliśmy wszak okupację sejmu - mówi poseł Bartłomiej Stawiarski, poseł PiS, pytany o przedświąteczną atmosferę przy Wiejskiej w Warszawie.więcej »
2017-12-14, 14:23

Marko Markowski o PiS w Krapkowicach, czyli o tym, że gdzie dwóch się bije, tam prawica korzysta

Marko Markowski o PiS w Krapkowicach, czyli o tym, że gdzie dwóch się bije, tam prawica korzysta
- Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Chcemy pokazać wyborcom z Krapkowic, że istnieje alternatywa dla dwóch zwalczających się obozów władzy: burmistrza Andrzeja Kasiury i starosty Macieja Sonika - mówił w Loży Radiowej Marko Markowski, lider PiS w powiecie Krapkowic. - My pójdziemy do wyborów pod własnym szyldem, oni właściwie legalnie oszukują wyborców, bo startują z własnych komitetów, ukrywając swoje powiązania. Tymczasem Kasiura to działacz Mniejszości Niemieckiej a Sonik Platformy Obywatelskiej.więcej »
2017-12-14, 09:52

Stanisław Rakoczy o tym, że projekt nowej ordynacji jest zbójecki i procedowany w skandaliczny sposób

Stanisław Rakoczy o tym, że projekt nowej ordynacji jest zbójecki i procedowany w skandaliczny sposób
- Ponieważ marszałek Kuchciński nie zgodził się na publiczne wysłuchanie, postanowiliśmy wystąpić do wszystkich marszałków, by zorganizować takie wysłuchanie w sejmikach, żeby samorządowcy i obywatele mogli się wypowiedzieć na temat planów nowej ordynacji - mówił w Loży Radiowej wicemarszałek Stanisław Rakoczy, lider PSL w regionie, który wystąpił z wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej sesji sejmiku i przyjęcie stanowiska w sprawie planowanej nowelizacji kodeksu wyborczego.więcej »
2017-12-14, 09:40

Edmund Nowak o tym, jak wyglądało życie w powojennym dwudziestoleciu w podoleskich Biskupicach

Edmund Nowak o tym, jak wyglądało życie w powojennym dwudziestoleciu w podoleskich Biskupicach
- O osobach obcych pisze się łatwiej niż o sąsiadach, ale z myślą o takiej pracy nosiłem się od dawna, chciałem, żeby pozostało po mnie coś materialnego, taka opowieść o mojej rodzinnej miejscowości - mówił w Loży Radiowej prof. Edmund Nowak, historyk, były długoletni dyrektor Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu - Łambinowicach, który właśnie napisał i wydał monografię na temat dwudziestolecia powojennego w Biskupicach pod Olesnem.więcej »
2017-12-12, 14:14

Grzegorz Sawicki o tym, że Pomologia dostała już unijne pieniądze, teraz swoją robotę muszą wykonać prószkowscy radni

Grzegorz Sawicki o planach zagospodarowania pruszkowskiej Pomologii
- Wczoraj (poniedziałek 11 grudnia) zarząd województwa zatwierdził listę rankingową, czyli przyznał nam pieniądze na Pomologię, bo nasz projekt był jedynym zgłoszonym do tego działania i tym samym jedynym na liście - mówił w Loży Radiowej Grzegorz Sawicki, dyrektor biura projektów strategicznych Uniwersytetu Opolskiego.więcej »
2017-12-11, 12:04

Tomasz Kostuś o jednoczeniu opozycji, powrocie do PRL i "przejściowym premierze" Morawieckim

Tomasz Kostuś o wyborczej mobilizacji Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie
- Jestem zdecydowanym zwolennikiem wspólnej listy opozycji w wyborach samorządowych. Taka lista to warunek sine qua non sukcesu. I odwrotnie, jeśli się nie zjednoczymy, nie pokonamy PiS – mówił w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś.więcej »
2017-12-11, 13:28

Katarzyna Czochara o rządowej sztafecie, nowych członkach partii i przygotowaniach PiS do wyborów samorządowych

Katarzyna Czochara o przygotowaniach PiS do wyborów samorządowych
- Od kiedy zostałam przewodniczącą partii w regionie, do partii zapisało się prawie 400 osób, teraz mamy w regionie około tysiąca członków – mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. – Zakończyliśmy właśnie wybory w strukturach regionalnych, w niedzielę na koniec odbyły się wybory w Prudniku, gdzie ponownie zostałam wybrana przewodniczącą – dodała.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »