Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności

2018-07-19, 14:59

Dr Krzysztof Badora o dynamicznych stanach pogodowych i ujemnym bilansie wodnym Polski

Dr Krzysztof Badora o dynamicznych stanach pogodowych i ujemnym bilansie wodnym Polski
- W tej chwili przepowiadanie prognozy pogody z większym wyprzedzeniem niż 2-3 dni to wróżenie z fusów. Tak dynamiczne są stany atmosferyczne, że nie sposób prognozować długookresowo – mówił dr Krzysztof Badora z Katedry Ochrony Powierzchni Ziemi Uniwersytetu Opolskiego.więcej »
2018-07-19, 14:30

Jan Szefer i Andrzej Brzezina o Odrze, gdzie turystyka płynnie przeplata się z gospodarką

Jan Szefer i Andrzej Brzezina o Odrze, gdzie turystyka płynnie przeplata się z gospodarką
Nadchodzący weekend w Krapkowicach i Gogolinie upłynie pod znakiem wielkiej imprezy na Odrze. To Dni Przemysłu i Żeglugi, które za cel stawiają sobie promowanie opolskiej rzeki zarówno wśród turystów, mieszkańców, młodzieży ale i przedsiębiorców. Wydarzenie pilotażowe promujące kulturę przemysłową Opolszczyzny, realizowane jest w ramach projektu InduCult2.0.więcej »
2018-07-18, 13:32

Henryk Lakwa o polityce senioralnej powiatu i rozwoju sieci ścieżek rowerowych - już nie tylko w powiecie

Henryk Lakwa o letnich inwestycjach oraz przeglądzie wysypisk odpadów w powiecie opolskim
Blisko 50 milionów złotych kosztować ma budowa sieci ścieżek pieszo-rowerowych i parkingów bike&ride w 8 gminach należących do aglomeracji opolskiej. W projekt, którego liderem jest powiat opolski zaangażowane są również gminy Chrząstowice, Komprachcice, Lewin Brzeski, Łubniany, Prószków, Tarnów Opolski, Tułowice i Turawa.więcej »
2018-07-17, 15:26

Aleksandra Czerkawska i Kamil Klekowski o czasie na opolską rybę

Aleksandra Czekawska i Kamil Klekowski o czasie na opolską rybę
Cykl szkoleń pod wspólnym tytułem "Czas na rybę" proponuje opolskim restauratorom Rybacka Lokalna Grupa Działania "Opolszczyzna". Szkolenia są realizowane w poszczególnych powiatach, a ich zadanie to przekonanie prowadzących restauracje czy bary do czerpania z zasobów lokalnych.więcej »
2018-07-17, 14:58

Zdzisław Markiewicz o zaletach programu Dostępność Plus i niepokojących skutkach 500 plus

Zdzisław Markiewicz o zaletach programu Dostępność Plus i niepokojących skutkach 500 plus
- Program Dostępność Plus dotyczy przede wszystkim osób niepełnosprawnych, ale także kobiet w ciąży, osób o nietypowym wzroście czy też ze złamaną ręką lub nogą. Proponuje on bardzo dużo zmian w wymiarze prawnym. Odnosi się do najważniejszych sfer życia tych osób, które w jakiś sposób mają ograniczony dostęp do przestrzeni publicznej – mówił Zdzisław Markiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu, przybliżając najnowszy rządowy program.więcej »
2018-07-16, 14:09

Ryszard Wilczyński o braku autoryzacji dla systemu stworzonego przez PiS i o tym, że wicestarosta namysłowski grał na zwłokę

Ryszard Wilczyński o braku autoryzacji dla systemu stworzonego przez PiS i o tym, że wicestarosta namysłowski grał na zwłokę
- Mieliśmy być w tym dniu w Warszawie, by uczcić rocznicę 550 lat polskiego parlamentaryzmu, ale jednocześnie wyrazić naszą niezgodę na to, do jakiego stanu partia rządząca doprowadziła parlamentaryzm w Polsce – mówił Ryszard Wilczyński, poseł Platformy Obywatelskiej.więcej »
2018-07-16, 13:24

Katarzyna Czochara o kolejnych odkrytych kartach PiS w wyborach samorządowych i uroczystościach w stolicy bez udziału opozycji

Katarzyna Czochara o wyborach samorządowych
Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kolejnych kandydatów na fotele wójtów i burmistrzów w nadchodzących wyborach samorządowych. Wójtem gminy Pakosławice chce zostać Wojciech Stachoń, a gminy Kamiennik - Remigiusz Morawski. O fotel burmistrza Otmuchowa powalczy Damian Nowakowski, który w poprzednich wyborach zrobił poparcie 42% wyborców.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »