Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności

2017-09-19, 19:14

Dariusz Madera o szpitalnych kadrach i pieniądzach, a także o przemianie WCM w Uniwersytecki Szpital Kliniczny

Dariusz Madera [fot. Justyna Krzyżanowska]
Dariusz Madera [fot. Justyna Krzyżanowska]
Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego informował, że na bieżąco dokonywane jest wyrównywanie wynagrodzeń tych pracowników szpitala, którzy zarabiają poniżej progów finansowych określonych przez ministerstwo. Wyjaśniał, że wiąże się to z ustaleniem minimalnego wynagrodzenia dla zatrudnionych w sektorze ochrony zdrowia i tych wyrównań nie należy traktować jak podwyżek, które obejmowałyby wszystkich pracowników.więcej »
2017-09-19, 07:11

Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński o tym, że opozycja szuka obywatelskiego kandydata na prezydenta Opola

Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński o pierwszym tygodniu w Sejmie i festiwalowych sporach
- Nie zmieniłem zdania, nie zamierzam kandydować na prezydenta Opola, potrzebujemy obywatelskiego ponadpartyjnego kandydata – mówił w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś. – Zgadzam się z kolegą, wokół takiego kandydata trzeba zgromadzić różne środowiska polityczne, także KOD czy dobrzeniaków – wtórował mu poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński.więcej »
2017-09-15, 14:54

Ks. Wojciech Pracki i prof. Mirosław Lenart o wystawie poświęconej dziejom opolskich ewangelików

Ks. Wojciech Pracki i prof. Mirosław Lenart o wystawie poświęconej dziejom opolskich ewangelików
- Chcemy przypomnieć dzieje opolskich ewangelików, okazja jest 500-lecie ogłoszenia tez Marcina Lutra - mówili w Loży Radiowej ks. Wojciech Pracki, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Opolu, oraz prof. Mirosław Lenart, dyrektor Archiwum Państwowego w Opolu, zachęcając do obejrzenia wystawy "Warownym grodem jest nasz Bóg", którą od piątku można oglądać w siedzibie parafii na ulicy Pasiecznej.więcej »
2017-09-15, 14:42

Halina Żyła o tym, że kiedyś Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki (w tej kolejności) był bardziej ludzki i bardziej opolski

Halina Żyła o tym, że kiedyś Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki (w tej kolejności) był bardziej ludzki i bardziej opolski
- Z festiwalem opolskim wiąże mnie wiele pięknych wspomnień, jeszcze z ostatnich lat podstawówki i szkoły średniej. Młodym ludziom trudno było dostać bilet, ale urywałyśmy się z lekcji i chodziłyśmy na próby. Dla młodych dziewcząt to była także okazja do podpatrzenia ciuchów, w których przyjeżdżały gwiazdy - opowiadała w Loży Radiowej Halina Żyła, prezes Towarzystwa Przyjaciół Opola.więcej »
2017-09-14, 14:47

Jerzy Lehmann i Krzysztof Krupa o tym, że filateliści zbierają nie tylko znaczki [FILM]

Jerzy Lehman i Krzysztof Krupa o tym, że filateliści zbierają nie tylko znaczki
- To nie jest tanie hobby, ale w poszukiwaniu cennych wolumenów ważniejsza od pieniędzy jest wiedza - mówili w Loży Radiowej Krzysztof Krupa i Jerzy Lehmann, opolscy filateliści. - Maile nie zastąpiły listów, za to internet otworzył przed filatelistami zupełnie nowe możliwości. W internetowych aukcjach biorą udział tysiące ludzi - przekonywali.więcej »
2017-09-14, 14:31

Katarzyna Kownacka o tym, że zwyczajowe narzekanie na opolski festiwal to głupia moda

Katarzyna Kownacka o tym, że zwyczajowe narzekanie na opolski festiwal to głupia moda
- Festiwal opolski jest zdecydowanie najsilniejszą marka Opola, co potwierdzają badania zlecone przez Opole w ramach prac nad strategią marketingową miasta - stwierdziła w Loży Radiowej Katarzyna Kownacka, opolska dziennikarka, obecnie specjalista od kontaktu z mediami w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki.więcej »
2017-09-14, 11:18

Jerzy Materna o tym, że Polski nie stać na rezygnację z poprawy żeglowności Odry i innych polskich rzek

Jerzy Materna o reaktywacji drogi odrzańskiej
- Jestem zbudowany dzisiejszym spotkanie, ponad 20 różnych podmiotów - samorządowcy, przedsiębiorcy, stowarzyszenia - spotkało się na zaproszenie wojewody, żeby podpisać Deklarację Odrzańską - mówił w Loży Radiowej Jerzy Materna, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej. - Jeśli chodzi o zainteresowanie tą tematyką, wojewoda opolski jest najbardziej aktywnym wojewodą ze wszystkich wojewodów w dorzeczu Odry i Wisły - dodał nasz gość.więcej »
2017-09-13, 09:39

Maciej Jastrzębski o tym, że Rosjan naprawdę da się lubić, gorzej z Rosją

Maciej Jastrzębski o stosunkach Polski i Rosji
- Rosję jako Rosję i samych Rosjan da się lubić, zwłaszcza w tych egzotycznych częściach kraju, gdzieś na Kamczatce, gdzie sympatycznym ludziom towarzyszy urzekająca przyroda. Tam tak - mówił w Loży Radiowej Maciej Jastrzębski, od 20 lat dziennikarz Polskiego Radia w Federacji Rosyjskiej. - Jeśli jednak mówimy o Rosji politycznej, to z perspektywy naszej polskiej duszy, naszego myślenia o historii, to o wiele mniej da się tę Rosję lubić - dodał nasz gość.więcej »
2017-09-13, 10:02

Michał Pytlik i Kamila Jarońska o prawicowych radnych pozbawionych wrażliwości społecznej i o tym, że nie mamy jeszcze rynku pracownika

Michał Pytlik i Kamila Jarońska o warunkach pracy jakie proponują nam zagraniczne firmy
- Nasz projekt kontraktu społecznego został odrzucony po prostu dlatego, że był wyraźnie lewicowy, a opolska Rada Miasta jest zdominowana przez prawicę - tak Michał Pytlik i Kamila Jarońska z opolskich struktur partii Razem tłumaczyli, dlaczego opolscy rajcy nie zgodzili się na przyjęcie uchwały w sprawie tzw. kontraktu społecznego dla pracowniczek i pracowników.więcej »
2017-09-11, 14:38

Sebastian Paroń o swojej roli w opolskim ratuszu i pomyśle na Centrum Wystawienniczo-Kongresowe [FILM]

Sebastian Paroń o swojej roli w opolskim ratuszu i pomyśle na Centrum Wystawienniczo-Kongresowe
- Czy prezydent często pyta o radę? Jesteśmy w stałym kontakcie. A czy ceni sobie moje rady? O to musicie zapytać pana prezydenta - mówił w Loży Radiowej Sebastian Paroń, doradca prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, uważany przez niektórych za wpływową szarą eminencję, która miała między innymi wpływ na decyzję o zerwaniu umowy z TVP w czerwcu tego roku. - To spekulacje - komentuje krótko Paroń.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »