Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności

2020-11-20, 15:29

Adrian Czubak o szpitalu w Korfantowie, "Czarnej Księdze PiS" i Funduszu Dróg Samorządowych

Wojewoda opolski Adrian Czubak w "Loży Radiowej" (20.11.20)
- Pan wicemarszałek Kolek trochę niepoważnie się zachowuje mówiąc, że jest zaskoczony, bo albo jest nieodpowiedzialny na swoim stanowisku albo był oszukiwany przez to co się dzieje w Korfantowie. Ja mogę przekazać pisma od prezesa OCR-u i od lekarzy jakie do mnie przychodziły – powiedział w Loży Radiowej Adrian Czubak, wojewoda opolski.
2020-11-19, 15:27

Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" m.i.n o czterodniowym dniu pracy jako sposobie na kryzys gospodarczy

Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" (19.11.2020)
Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy dziś o pomyśle niemieckiego związku zawodowego czyli czterodniowego czasu pracy na czas kryzysu pandemicznego, a także o nowym pomyśle Ministerstwa Finansów, czyli obniżeniu podatków dla emigrantów zarobkowych. Zaproszenie do naszej debaty przyjęli: Grzegorz Adamczyk (NSZZ "Solidarność), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Kulis (BCC) oraz dr Artur Żurakowski (ekonomista).
2020-11-19, 14:34

„Prosto z sejmu” w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą, europoseł PiS o polskim wecie ws. budżetu UE i awanturze w sejmie

Magdalena Ogórek i Beata Kempa [fot. Radio Opole]
Magdalena Ogórek i Beata Kempa [fot. Radio Opole]
- To jest krzyk rozpaczy – tak Beata Kempa, europoseł PiS skomentowała dzisiejsze zachowanie polityków opozycji w sejmie. Przypomnijmy, doszło do ostrej dyskusji kiedy marszałek sejmu Elżbieta Witek przekazywała informacje na temat wczorajszych zdarzeń związane ze strajkiem kobiet, także z udziałem wicemarszałka Włodzimierza Czarzastego. Magdalena Ogórek pytała swojego gościa także o polskie weto w sprawie budżetu unijnego.
2020-11-18, 15:07

Magdalena Sacha o przeprowadzonym badaniu, które miało określić częstotliwość występowania zespołu kruchości związanego z wiekiem

Magdalena Sacha o przeprowadzonym badaniu, które miało określić częstotliwość występowania zespołu kruchości związanego z wiekiem
- Zespół kruchości to utrata rezerw, zarówno tych fizycznych i psychicznych. Z wiekiem tych rezerw mamy ich coraz mniej – mówiła Magdalena Sacha, gerontolog. Nasz gość wraz z zespołem naukowców m.in. z Politechniki Opolskiej przeprowadzili badania na seniorach prowadzących samodzielne życie, aby określić częstość występowania związanego z wiekiem zespołu kruchości.
2020-11-18, 15:04

Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska o sytuacji cudzoziemców na opolskim rynku pracy i konkursie, który ma docenić pracodawców, którzy ich zatrudniają

Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska o sytuacji cudzoziemców na opolskim rynku pracy
- Konkurs „Opolska firma przyjazna cudzoziemcom” organizujemy po raz pierwszy. Czas pandemii to czas, kiedy cudzoziemcy są najbardziej zagrożeni utratą pracy – mówiła dr Sabina Kubiciel-Lodzińska z Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej.
2020-11-17, 15:13

Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (17.11)

Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (17.11)
W kolejnej odsłonie cotygodniowego cyklu "Co tam Panie w polityce?" pakiet soczystych komentarzy i opinii na temat aktualnych wydarzeń politycznych z udziałem redaktora Piotra Goćka (Do Rzeczy, TVP Kultura i Polskie Radio) i Piotra Moca (Radio Opole).
2020-11-17, 14:35

Jarosław Wasik i Andrzej Czernik o programie pomocy dla artystów i jego negatywnym odbiorze przez społeczeństwo

Jarosław Wasik i Andrzej Czernik o programie pomocy dla artystów i jego negatywnym odbiorze przez społeczeństwo
O kontrowersjach, jakie wzbudziła ogłoszona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego lista podmiotów działających w branży kulturalnej, które mają dostać wsparcie finansowe, mówił w programie Loża Radiowa, Jarosław Wasik, piosenkarz, kompozytor, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
2020-11-16, 11:43

Marcin Ociepa o wnioskach po Marszu Niepodległości i mechanizmie powiązania budżetu unijnego z praworządnością

Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Musimy trzymać się zasad państwa demokratycznego, gdzie każdy ma prawo do manifestowania swoich poglądów. Marsz Niepodległości w swoim założeniu ma patriotyczne podłoże, ale państwo demokratyczne powinno wyłapywać i karać chuliganów, którzy zachowują się niestosownie – stwierdził w Loży Radiowej Marcin Ociepa, opolski poseł Porozumienia i wiceminister obrony narodowej.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***