Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności

2019-06-24, 14:36

Antoni Duda, poseł PiS podsumowuje kadencję i mówi o chamstwie na sali sejmowej oraz o układaniu list wyborczych

Antoni Duda podsumowuje swoją kadencję
- Rozpatruję, jeśli nic się nie wydarzy, to prawdopodobnie będę chciał znaleźć się na liście - powiedział w Loży Radiowej poseł PiS Antoni Duda, pytany o to, czy będzie kandydował jesienią do Sejmu. Jeśli chodzi o pozycję na liście, to zaznaczył, że im wyżej tym lepiej, ale jedynka jest jedna, dwójka jest jedna a wszyscy pracują na sukces Prawa i Sprawiedliwości, na sukces Polski.więcej »
2019-06-21, 11:24

Rafał Tkacz, dyrektor delegatury KBW w Opolu o nielegalnej kampanii wyborczej, sprzątaniu po wyborach do PE i kalendarzu wyborczym do Sejmu i Senatu

Rafał Tkacz o nielegalnej kampanii wyborczej
- To niezgodne z prawem - powiedział w Loży Radiowej Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego, komentując pomysł zwolennika Platformy Obywatelskiej, opublikowany w mediach społecznościowych. Napisał on, żeby PO podała treść jaką chciałaby zamieścić na ulotkach, które ludzie mogą samodzielnie wydrukować i rozdawać w czasie wakacji.więcej »
2019-06-19, 12:24

Prof. Franciszek Marek o tym, że możemy mówić o gwarach, ale nie o jednej gwarze śląskiej

Franciszek Marek o gwarze i dialekcie
- Już samo określenie gwara śląska nie jest trafne. Bo mamy poza językiem ogólnonarodowym, który nazywamy literackim, mamy tak zwane narzecza: małopolskie czy podhalańskie – mówił w Loży Radiowej prof. Franciszek Marek. – Nie ma jednego narzecza śląskiego, pod tą nazwą kryją się różne dialekty. Inny jest opolski, inny annogórski, inny głogówecki, jeszcze inny raciborski. Co do gwar, czasem są różne gwary w jednej rodzinie.więcej »
2019-06-19, 12:23

Marcin Palade o tym, że przygotowanie trafnej prognozy wyborczej to wyższa szkoła jazdy

Marcin Palade o sondażach w wyborach
- Najważniejszą zmianą jakościową jest to, że są już dwie czy trzy instytucje, które postanowiły pochylić się nad trafnością sondaży w Polsce. Przypomnę, że taką batalię toczyłem jako badacz jeszcze na początku poprzedniej dekady. Wiodące firmy badawcze uważały wtedy, że podstawą do rozstrzygania o wiarygodności firmy nie jest do końca to, czy precyzyjnie przewiduje wynik wyborów. A to jest przecież kluczowe – mówił w Loży Radiowej Marcin Palade, politolog i specjalista od sondaży, były prezes Radia Opole, który za trafny sondaż przed eurowyborami otrzymał właśnie wyróżnienie Centrum Badań Ilościowych nad Polityką Uniwersytetu Jagiellońskiego.więcej »
2019-06-18, 09:19

Dr Mariusz Patelski o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy cenzorów, którzy uważnie czytać musieli każdy praktycznie świstek

Dr Mariusz Patelski o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy cenzorów, którzy uważnie czytać musieli każdy praktycznie świstek
- Był czas, gdy cenzurowano wszystko, praktycznie każdy kawałek papieru, z fakturami włącznie. Nawet szkolne akademie mogły być realizowane tylko według wcześniej zatwierdzonych gotowych scenariuszy - mówił w Loży Radiowej dr Mariusz Patelski, historyk z Uniwersytetu Opolskiego, który wydał właśnie książkę o cenzurze na Opolszczyźnie w czasach Polski Ludowej.więcej »
2019-06-17, 14:24

Aleksandra Hadzik, prezes KRUS o bezpieczeństwie w rolnictwie

Aleksandra Hadzik o konkursie pt. Bezpieczne Gospodarstwo Rolne
- 31 gospodarstw z terenu województwa opolskiego wzięło udział w wojewódzkim finale Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. W skali kraju do konkursu zgłosiło się ponad tysiąc gospodarstw - powiedziała w Loży Radiowej Aleksandra Hadzik, prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. - Największą nagrodą jest bezpieczeństwo - dodała.więcej »
2019-06-17, 14:18

Jerzy Naszkiewicz o swoich parlamentarnych - i nie tylko - planach na przyszłość

Jerzy Naszkiewicz o swojej roli w Sejmie
- Mam świadomość, że cztery miesiące to mało czasu, ale zrobię wszystko, żeby ten czas dobrze wykorzystać - powiedział w Loży Radiowej Jerzy Naszkiewicz, nowy poseł Ziemi Opolskiej, który objął mandat po Patryku Jakim, który - przypomnijmy - został 26 maja wybrany europosłem. Jak dodał, traktuje swoje obowiązki tym bardziej poważnie, że jesienią zamierza powalczyć o reelekcję.więcej »
2019-06-14, 14:25

Marko Markowski z PiS o aktywności młodzieżówki podczas wyborów do PE i planach na jesień

Marko Markowski z PiS o aktywności młodzieżówki podczas wyborów do PE i planach na jesień
- Zaktywizowali się ci, którzy byli naszymi członkami, ale z różnych przyczyn często osobistych, wykazywali mniejszą aktywność. Jednak w wyborach do PE była mobilizacja i aż takiego wysiłku działaczy i członków się nie spodziewałem – mówił w Loży Radiowej Marko Markowski z młodzieżówki PiS, zapytany czy po wygranych wyborach do PE, do młodzieżówki PiS ustawiła się kolejka chętnych.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »