Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Marcin Ociepa o tym, na jaką pomoc mogą liczyć samorządowcy…
2020-03-25, 09:42 Autor: Joanna Matlak

Marcin Ociepa o tym, na jaką pomoc mogą liczyć samorządowcy oraz przedsiębiorcy w związku z tzw. Tarczą Antykryzysową

Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
– Dialog jest podstawowym obowiązkiem posła, dlatego że reprezentujemy mieszkańców, a także w jakimś sensie samorządowców. Nie da się rozwiązywać problemów i zarządzać kryzysowo bez pełnego oglądu sytuacji – mówił w porannej rozmowie Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej i poseł Porozumienia.
W pierwszych wideokonferencjach brali udział m.in. burmistrz Brzegu, Prudnika czy Olesna, a także starosta głubczycki.

– Rozmowy dotyczyły np. terenów przygranicznych, naszej granicy z Czechami. Rozmawialiśmy o tym, jak ważna jest obsługa strażników granicznych, żołnierzy, policjantów, którzy dzisiaj strzegą granic. To jest kwestia logistyki, rozmawiamy jak ich wesprzeć – mówił Ociepa.

Poseł przekazał, że rozmowy dotyczyły też przygotowania instytucji gminnych takich jak np. Ośrodki Pomocy Społecznej.

– Chodzi o opiekę nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi czy dostawę sprzętu ochrony osobistej – zaznaczył.

Nasz gość podkreślił, że sytuacje kryzysowe są testem na przywódców i na odpowiedzialność wśród polityków.

Zobacz także

2020-03-05, godz. 08:53 Przemysław Pytlik o uruchomieniu miejskiego programu in-vitro w Opolu - To jest ponadpartyjny i ponadpolityczny projekt, który służy mieszkańcom Opola - mówił w porannej rozmowie „ W 4 oczy” Przemysław Pytlik, niezależny radny Opola… » więcej 2020-03-04, godz. 08:53 Violetta Porowska o specustawie ws. koronawirusa - Nasze działania w ostatnich paru dniach były naprawdę bardzo pilne i w trybie ekstraordynaryjnym przygotowaliśmy specustawę ws. koronawirusa. Chodzi o to, żebyśmy… » więcej 2020-03-03, godz. 09:50 Yaroslav Bahriy o Młodzieżowym Centrum Leczenia Nerwic w Zawadzie - Wczoraj zaczęliśmy działalność i już mamy 8 osób. Jeszcze 7 miejsc jest wolnych, już trwają zapisy, także myślę, że szybko wypełnimy te 15 miejsc. NFZ zapewnił… » więcej 2020-03-02, godz. 09:39 Beata Dyko o możliwości przystąpienia do Małego ZUS-u plus - Przedsiębiorcy mieli 30 dni na dokonanie zmiany i zgłoszenie się do Małego ZUS-u plus, ale ze względu na to, że luty miał 29 dni i 29 wypadał w sobotę, to jeszcze… » więcej 2020-03-01, godz. 08:45 Martyna Kolemba-Gaschka o obchodach Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca w wielu miejscowościach na Opolszczyźnie odbywają się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zaproszenie na uroczystości w stolicy regionu… » więcej 2020-02-29, godz. 08:45 Ks. prof. Marek Lis o Wielkopostnych Wykładach Otwartych na Wydziale Teologicznym UO Po raz kolejny Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego zaprasza na Wielkopostne Wykłady Otwarte. O cyklu, który w tym roku nosi tytuł “Kryzys w świecie, kryzys… » więcej 2020-02-28, godz. 09:07 Piotr Moc o rekompensacie dla mediów publicznych i spotkaniu z prezydentem - Zapytaliśmy prezydenta czy już podjął decyzję, a on odpowiedział, że nie spotkałby się z nami, gdyby już wiedział co z tym zrobić - mówił w porannej rozmowie… » więcej 2020-02-27, godz. 09:42 Sławomir Batko o tym, jak widzi swoją nową role w radzie i kto przejmie stery w Komisji Rewizyjnej - Chciałbym mieć szerszy wpływ na samo prowadzenie sesji, ale też Rada ma możliwość szerszego reprezentowania miasta w różnego rodzaju wydarzeniach czy wyjazdach… » więcej 2020-02-26, godz. 09:51 Kordian Kolbiarz o powstaniu nowego zakładu firmy UMICORE Największa zagraniczna inwestycja w regionie i jedna z większych w Polsce. Dzień po ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod nowy zakład UMICORE w Radzikowicach… » więcej 2020-02-25, godz. 09:39 Rafał Bartek o tematach dzisiejszej sesji sejmiku województwa – To szkoła policealna i ona przy dzisiejszym rynku edukacyjnym cieszy się dużo mniejszym zainteresowaniem. Dyrekcja próbowała wprowadzać nowe kierunki, ale nie… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »