Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Marcin Ociepa o tym, na jaką pomoc mogą liczyć samorządowcy…
2020-03-25, 09:42 Autor: Joanna Matlak

Marcin Ociepa o tym, na jaką pomoc mogą liczyć samorządowcy oraz przedsiębiorcy w związku z tzw. Tarczą Antykryzysową

Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
– Dialog jest podstawowym obowiązkiem posła, dlatego że reprezentujemy mieszkańców, a także w jakimś sensie samorządowców. Nie da się rozwiązywać problemów i zarządzać kryzysowo bez pełnego oglądu sytuacji – mówił w porannej rozmowie Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej i poseł Porozumienia.
W pierwszych wideokonferencjach brali udział m.in. burmistrz Brzegu, Prudnika czy Olesna, a także starosta głubczycki.

– Rozmowy dotyczyły np. terenów przygranicznych, naszej granicy z Czechami. Rozmawialiśmy o tym, jak ważna jest obsługa strażników granicznych, żołnierzy, policjantów, którzy dzisiaj strzegą granic. To jest kwestia logistyki, rozmawiamy jak ich wesprzeć – mówił Ociepa.

Poseł przekazał, że rozmowy dotyczyły też przygotowania instytucji gminnych takich jak np. Ośrodki Pomocy Społecznej.

– Chodzi o opiekę nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi czy dostawę sprzętu ochrony osobistej – zaznaczył.

Nasz gość podkreślił, że sytuacje kryzysowe są testem na przywódców i na odpowiedzialność wśród polityków.

Zobacz także

2020-03-15, godz. 08:30 Małgorzata Płaszczyk-Waligórska o konsumenckiej świadomości, a także o tym, co najczęściej trapi nas jako konsumentów 15 marca przypada Światowy Dzień Praw Konsumenta i Europejski Dzień Konsumenta. O naszej konsumenckiej świadomości, a także o tym, co najczęściej trapi nas jako… » więcej 2020-03-14, godz. 00:00 Basia Beuth i Michał Gołąb o Warsztatach Gitarowych fundacji BLUESOPOLE Fundacja BluesOpole przekonuje nas, że „Muzyka daje siłę”. O tym, kto może przyjść na warsztaty gitarowe, ale także o możliwości szkolenia wokalnego informowali… » więcej 2020-03-13, godz. 08:55 Dr n. med. Anna Matejuk o przygotowaniu Opolskiego Sanepidu do badań genetycznych w celu identyfikacji koronawirusa Dr n. med. Anna Matejuk, Opolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny - Jest to skomplikowany aparat, udało nam się go kupić w bardzo szybkim tempie, oczywiście… » więcej 2020-03-12, godz. 10:30 Arkadiusz Wiśniewski o funkcjonowaniu miasta w obliczu zagrożenia koronawirusem – Pracujemy dalej, bo z jednej strony jest to troska o miasto, żeby ono mogło działać, bo potrzebna jest ciągłość pracy instytucji miejskich, z drugiej strony… » więcej 2020-03-11, godz. 09:22 Michał Siek o tym jakie rekomendacje popłynęły do szkół i przedszkoli z Ministerstwa Edukacji Narodowej - Trochę inaczej jest w szkołach średnich a w szkołach podstawowych. W średnich gromadzi się młodzież z większego terenu, z różnych miejscowości. W podstawówkach… » więcej 2020-03-10, godz. 10:06 Janusz Kowalski o rządowym programie „Kolej Plus szansą” – Po tej słynnej konferencji prezydenta na stacji w Końskich otworzyła się gigantyczna możliwość dla woj. opolskiego i otworzenia linii kolejowej Racibórz-Głubczyce… » więcej 2020-03-09, godz. 09:05 Grzegorz Sawicki o projekcie prószkowskiej Pomologii Projekt prószkowskiej Pomologii wreszcie nabiera rozpędu. Właśnie dziś Uniwersytet Opolski podpisze umowę z wykonawcą, która wybuduje Międzynarodowe Centrum Badań… » więcej 2020-03-08, godz. 08:35 Krzysztof Mucha o uroczystej gali XXX-lecia Samorządu Terytorialnego w Namysłowie 8 marca 1990 r. została uchwalona Ustawa o samorządzie gminnym. W tym dniu przypada również Dzień Kobiet. W Namysłowie postanowiono połączyć te dwie okoliczności… » więcej 2020-03-07, godz. 08:35 Łukasz Berlik o wypuszczeniu myszołowa, które odbędzie się w przyszły weekend Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze niezmiennie zaprasza opolan do kontaktu z fauną i florą. Już w sobotę (14.03) kolejna okazja do spaceru na Wyspie Bolko, tym… » więcej 2020-03-06, godz. 08:24 Marek Tomków o pacjentach kupujących leki "na zapas" Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskie - Widzimy te skutki zwłaszcza w sferze emocjonalnej. Pacjenci przychodzą do apteki i chcą robić zapasy, do… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »