Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'W cztery oczy' (rozmowy w latach 2010 - 2021) » Władysław Kosiniak-Kamysz o kampanii prezydenckiej…
2020-02-24, 08:47 Autor: Joanna Matlak

Władysław Kosiniak-Kamysz o kampanii prezydenckiej i jego wizycie na Opolszczyźnie

Władysław Kosiniak-Kamysz o kampanii prezydenckiej i jego wizycie na Opolszczyźnie
- Zostawiam na Opolszczyźnie pozytywny przekaz, że jest nadzieja dla Polski - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL i kandydat na prezydenta.
Nasz gość powiedział, że temat ochrony zdrowia to dla niego temat najważniejszy, ale w trakcie rozmowy poruszyliśmy także kwestię oferty dla młodego elektoratu oraz depopulacji naszego regionu. Szef PSL zwrócił uwagę, że mieszkanie jest dzisiaj podstawowym problemem.

- Trzeba zachęcać do pozostania w mniejszych miejscowościach, stąd pomysł programu „Własny kąt”, czyli 50 tys. złotych na wkład własny. Te 50 tys. złotych w Opolu, Kluczborku, czy Nysie znaczy więcej niż 50 tys. złotych w Warszawie. Mówimy o bezzwrotnej inwestycji i ona jest na kanwie trochę nieudanego programu „Mieszkanie Plus”. Wkład własny daje w ogóle szansę na myślenie o zakupie własnego mieszkania. Jest też drugi pomysł czyli „ziemia za złotówkę” – mówił Kosiniak-Kamysz.

Nasz gość opowiedział także o pomyśle 1000 plus dla studentów. - To stypendium, które byłoby przyznawane dla studentów szczególnie związanych z zawodami, których dzisiaj brakuje, są to obszary inżynieryjne, informatyczne czy medyczne. To nie jest kredyt. Student nie musi zwracać pieniędzy dla państwa tylko gwarantuje, że przez 10 lat po ukończeniu nauki będzie pracował w Polsce – powiedział prezes PSL.

Władysław Kosiniak Kamysz odwiedził wczoraj kilka podopolskich gospodarstw m.in. z Kotorza Małego, a wieczorem uczestniczył w debacie organizowanej przez Młodzieżową Radę Miasta Opola. W poniedziałek planuje objechać Dolny Śląsk.

Zobacz także

2021-11-14, godz. 08:30 Bogdan Zwoliński o boomie związanym z branżą budowlaną Mimo rosnących cen materiałów budowlanych, również na Opolszczyźnie trwa boom związany z tą branżą. Zmieniają się przepisy dotyczące tej działalności… » więcej 2021-11-13, godz. 08:30 Wacław Bortnik o brakach kadrowych w inspekcji weterynaryjnej Nie tylko w przychodniach zdrowia znaczącym problemem zaczyna być deficyt młodych lekarzy. Kłopoty kadrowe ma też inspekcja weterynaryjna. Jej działalność… » więcej 2021-11-11, godz. 08:30 Jerzy Wrębiak o zachowaniu spuścizny i polskiej obecności na Kresach Wschodnich W Narodowe Święto Niepodległości rozmowa „W cztery oczy” poświęcona była zachowaniu spuścizny i polskiej obecności na Kresach Wschodnich. O związane… » więcej 2021-11-07, godz. 08:30 Tadeusz Piątkowski o 25-leciu działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Prudniku 25-lecie działalności obchodzi Środowiskowy Dom Samopomocy w Prudniku. Był pierwszy na Opolszczyźnie. Tego typu placówki dziennego pobytu są ośrodkami… » więcej 2021-11-06, godz. 08:30 Adriana Dziaczyszyn o różnych aspektach funkcjonowania i realizowania projektów przez Lokalne Grupy Działania Od 15 lat funkcjonują Lokalne Grupy Działania. Zrzeszają przedstawicieli sektora publicznego, prywatnego oraz pozarządowego. Za pośrednictwem LGD samorządy… » więcej 2021-11-01, godz. 08:30 Marcin Żukowski o poszukiwaniu miejsc spoczynku osób poległych w walkach o niepodległość i zjednoczenie Polski Początek listopada to czas zadumy, kiedy w szczególny sposób wspominamy tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Ich mogiły są… » więcej 2021-10-31, godz. 08:30 Elżbieta Oficjalska o tym, że obok tradycji katolickiej przez wieki funkcjonowały wierzenia ludowe i gusła Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny mają wyjątkowe miejsce w naszym kalendarzu. W tym czasie szczególnie odwiedzamy mogiły bliskich, zapalamy znicze, kładziemy… » więcej 2021-10-30, godz. 08:30 Prof. Jan Żaryn m.in. o postawie opolskich hierarchów w komunistycznych czasach W sobotni poranek zapraszamy do wysłuchania wywiadu z prof. Janem Żarynem, znanym historykiem, znawcą historii Kościoła Katolickiego w Polsce XX wieku. Był… » więcej 2021-10-24, godz. 08:30 Katarzyna Czochara o aktywności sejmowej oraz protestach lekarzy i nauczycieli O aktywność sejmową oraz protesty lekarzy i nauczycieli zapytaliśmy w niedzielny poranek Katarzynę Czocharę, posłankę Prawa i Sprawiedliwości. Pokieruje… » więcej 2021-10-23, godz. 08:35 Piotr Bujak o tematyce ekologicznej i dotyczącej ochrony zabytków w gminie Głogówek Tematyka ekologiczna i dotycząca ochrony zabytków zdominowała poranną rozmowę „W cztery oczy” z Piotrem Bujakiem, burmistrzem Głogówka. Władze gminy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »