Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy

Nasze rozmowy

2020-04-08, 11:22

Rafał Tkacz o ustawie uchwalonej przez sejm, która dotyczy głosowania korespondencyjnego

Rafał Tkacz o przygotowaniach do wyborów prezydenckich i o ewentualnych zamianach w kalendarzu wyborczym [fot. Justyna Krzyżanowska]
Rafał Tkacz o przygotowaniach do wyborów prezydenckich i o ewentualnych zamianach w kalendarzu wyborczym [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Wcześniej były to osoby niepełnosprawne, od kilku tygodni mogły głosować także osoby starsze powyżej 65 roku życia oraz osoby przebywające na kwarantannie czy też izolacji domowej. Teraz ten wachlarz osób się zwiększył - mówił w porannej rozmowie Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Opolu.więcej »
2020-04-07, 09:56

Agnieszka Gabruk o kurierze społecznym oraz webinariach dla seniorów

Agnieszka Gabruk [fot. Łukasz Fura]
Agnieszka Gabruk [fot. Łukasz Fura]
- Do naszego systemu trafiają pierwsze nowe osoby, choćby z powodu utraty pracy, ale do tej pory pomoc społeczna koncentruje się na tych osobach, które już korzystały z niej wcześniej. Na pewno coraz bardziej widoczny jest problem przemocy w rodzinie w związku z izolacją. Teraz w trudnej sytuacji są ofiary przemocy - mówiła w porannej rozmowie Agnieszka Gabruk, wicedyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Opolu.więcej »
2020-04-06, 08:26

Marcin Ociepa w porannej rozmowie "W cztery oczy"

Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Ostatecznie dowiemy się pewnie w połowie kwietnia, kiedy minister zdrowia, który jest konstytucyjnie odpowiedzialny za te kwestie, zdecyduje czy sytuacja epidemiczna w Polsce pozwala na ich przeprowadzenie - mówił w porannej rozmowie "W cztery oczy" Marcin Ociepa, poseł Porozumienia i wiceminister obrony narodowej pytany o to, kiedy ostatecznie dowiemy się o terminie i sposobie przeprowadzenia wyborów prezydenckich.

więcej »
2020-04-05, 08:24

Marek Bocianowski o Dniu Leśnika i Drzewiarza

Marek Bocianowski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marek Bocianowski [fot. Justyna Krzyżanowska]
5 kwietnia, w Dniu Leśnika i Drzewiarza, Marek Bocianowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Prószków, opowiedział o tym, jak ważne są lasy i co zawdzięczamy ludziom, którzy na co dzień dbają o drzewa. Zapytaliśmy też o to, jak zostać leśnikiem i czy w Polsce przybywa lasów.więcej »
2020-04-04, 08:24

Katarzyna Małkowska o codziennej służbie medycznej w szeregach wojska

Młodszy chorąży Katarzyna Małkowska, 10. Brygada Logistyczna [zdjęcie z prywatnego albumu]
Młodszy chorąży Katarzyna Małkowska, 10. Brygada Logistyczna [zdjęcie z prywatnego albumu]
W dniu Święta Wojskowej Służby Zdrowia rozmawialiśmy z młodszym chorążym Katarzyną Małkowską z Grupy Zabezpieczenia Medycznego 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Pielęgniarka-żołnierz opowiadała o codziennej służbie medycznej, a także o wyzwaniach związanych z wyjazdami na misje.więcej »
2020-04-03, 09:27

Jarosław Kończyło o otwarciu Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej w monoprofilowym szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. A. Pospiszyl]
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. A. Pospiszyl]
Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu
- Zespół ratownictwa medycznego przywiózł nam pacjenta, który miał wiele chorób. Jego stan zdrowia był krytyczny. Pacjent odszedł następnego dnia. Zrobiliśmy wszystko, ale nie udało się go uratować - informował dyrektor jednoimiennego szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, Jarosław Kończyło, mówiąc o pierwszej śmiertelnej ofierze COVID-19 na Opolszczyźnie.więcej »
2020-04-01, 09:21

Ks. Arnold Drechsler o opolskiej odsłonie ogólnopolskiej akcji #PomocdlaSeniora

Ks. dr Arnold Drechsler [fot. Justyna Krzyżanowska]
Ks. dr Arnold Drechsler [fot. Justyna Krzyżanowska]
Cartias Polska przeznacza 1 milion złotych na nową akcję #Pomoc Dla Seniora. Pieniądze trafiły też do opolskiej Stacji Caritas. - Ten milion złotych podzielono na 44 diecezje, czyli na każdą wychodzi mniej więcej 25 tysięcy złotych. My te pieniądze już otrzymaliśmy, a parafialne zespoły Caritas przesłały nam listę pół tysiąca seniorów. Musieliśmy wyselekcjonować tę grupę do seniorów w najbardziej dramatycznych sytuacjach bytowych i zdrowotnych i powstała grupa 140 osób. Do nich trafią ciepłe posiłki i prowiant. Ale pomoc jest wciąż potrzebna, zachęcamy do wpłat – mówił w porannej rozmowie „W 4 Oczy” ks. Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej.więcej »
2020-03-31, 09:51

Michał Siek o zdalnych próbnych egzaminach i zakupie sprzętu dla uczniów i nauczycieli do zdalnej nauki

Michał Siek [fot. Łukasz Fura]
Michał Siek [fot. Łukasz Fura]
– O tym decydują same szkoły. Niektóre organizowały już sobie egzaminy próbne, niektóre już nawet dwa takie przeprowadzały, albo we współpracy z jakimś wydawnictwem albo organizowały same na podstawie ubiegłorocznych arkuszy. Nie wszystkie szkoły przystępują do egzaminów, bo nie ma takiego obligatoryjnego przymusu – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Michał Siek, Opolski Kurator Oświaty, pytany o próbne egzaminy ósmoklasistów, które są od wczoraj przeprowadzane. Po raz pierwszy w sposób zdalny.więcej »
2020-03-30, 09:40

Karolina Banaszek o Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań w 2021 roku

logo gus wersja podstawowa wariant kolorowy
logo gus wersja podstawowa wariant kolorowy
- Podjęliśmy decyzję o tym, żeby nie puszczać rachmistrzów w teren. Więc po pierwsze będzie to samospis przez internet, a po drugie spis będzie można wykonywać przez telefon. Nasi rachmistrze będą się kontaktować z mieszkańcami gminy Prószków, ale jeśli mieszkaniec będzie chciał sam do nas zadzwonić, to mamy infolinię. A jej numer to 22 279 99 99 - mówiła w porannej rozmowie „W 4 Oczy” Karolina Banaszek, rzecznik prasowy Głównego Urzędu Statystycznego.więcej »
2020-03-29, 08:20

Dr Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa o krwiodawstwie w czasach pandemii

Iwona Rajca-Biernacka [fot. Justyna Krzyżanowska]
Iwona Rajca-Biernacka [fot. Justyna Krzyżanowska]
W ostatnim czasie coraz częściej słychać zachętę do oddawania krwi. Dr Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu, podpowiedziała, kto może zgłosić się jako krwiodawca i jak postępować w czasie epidemii koronawirusa, by rzeczywiście pomóc, a nie stwarzać zagrożenie.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »