Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy

Nasze rozmowy

2020-04-01, 09:21

Ks. Arnold Drechsler o opolskiej odsłonie ogólnopolskiej akcji #PomocdlaSeniora

Ks. dr Arnold Drechsler [fot. Justyna Krzyżanowska]
Ks. dr Arnold Drechsler [fot. Justyna Krzyżanowska]
Cartias Polska przeznacza 1 milion złotych na nową akcję #Pomoc Dla Seniora. Pieniądze trafiły też do opolskiej Stacji Caritas. - Ten milion złotych podzielono na 44 diecezje, czyli na każdą wychodzi mniej więcej 25 tysięcy złotych. My te pieniądze już otrzymaliśmy, a parafialne zespoły Caritas przesłały nam listę pół tysiąca seniorów. Musieliśmy wyselekcjonować tę grupę do seniorów w najbardziej dramatycznych sytuacjach bytowych i zdrowotnych i powstała grupa 140 osób. Do nich trafią ciepłe posiłki i prowiant. Ale pomoc jest wciąż potrzebna, zachęcamy do wpłat – mówił w porannej rozmowie „W 4 Oczy” ks. Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej.więcej »
2020-03-31, 09:51

Michał Siek o zdalnych próbnych egzaminach i zakupie sprzętu dla uczniów i nauczycieli do zdalnej nauki

Michał Siek [fot. Łukasz Fura]
Michał Siek [fot. Łukasz Fura]
– O tym decydują same szkoły. Niektóre organizowały już sobie egzaminy próbne, niektóre już nawet dwa takie przeprowadzały, albo we współpracy z jakimś wydawnictwem albo organizowały same na podstawie ubiegłorocznych arkuszy. Nie wszystkie szkoły przystępują do egzaminów, bo nie ma takiego obligatoryjnego przymusu – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Michał Siek, Opolski Kurator Oświaty, pytany o próbne egzaminy ósmoklasistów, które są od wczoraj przeprowadzane. Po raz pierwszy w sposób zdalny.więcej »
2020-03-30, 09:40

Karolina Banaszek o Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań w 2021 roku

logo gus wersja podstawowa wariant kolorowy
logo gus wersja podstawowa wariant kolorowy
- Podjęliśmy decyzję o tym, żeby nie puszczać rachmistrzów w teren. Więc po pierwsze będzie to samospis przez internet, a po drugie spis będzie można wykonywać przez telefon. Nasi rachmistrze będą się kontaktować z mieszkańcami gminy Prószków, ale jeśli mieszkaniec będzie chciał sam do nas zadzwonić, to mamy infolinię. A jej numer to 22 279 99 99 - mówiła w porannej rozmowie „W 4 Oczy” Karolina Banaszek, rzecznik prasowy Głównego Urzędu Statystycznego.więcej »
2020-03-29, 08:20

Dr Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa o krwiodawstwie w czasach pandemii

Iwona Rajca-Biernacka [fot. Justyna Krzyżanowska]
Iwona Rajca-Biernacka [fot. Justyna Krzyżanowska]
W ostatnim czasie coraz częściej słychać zachętę do oddawania krwi. Dr Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu, podpowiedziała, kto może zgłosić się jako krwiodawca i jak postępować w czasie epidemii koronawirusa, by rzeczywiście pomóc, a nie stwarzać zagrożenie.więcej »
2020-03-27, 08:48

Tomasz Ognisty o pakiecie działań osłonowych dla rolnictwa w związku z pandemią koronawirusa.

Tomasz Ognisty [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tomasz Ognisty [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Sprawa dotyczy np. mleka. Są mleczarnie, które już przysłały rolnikom pisma, że z dniem 1 kwietnia nie będą od nich odbierać mleka. Na rynku wołowiny i wieprzowiny obserwujemy duże spadki cen. Jest też grupa ludzi na rynku, tzw., dystrybutorów czy handlującym towarem, że wykorzystują sytuację związaną z koronawirusem i chcą rolnikom zapłacić mniej, za to, co rolnik wyhodował – - mówił w porannej rozmowie „W 4 oczy” Tomasz Ognisty, przewodniczący Opolskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych.więcej »
2020-03-26, 09:37

Arkadiusz Wiśniewski o tym jak zmieniło się funkcjonowanie miasta po kilkunastu dniach pandemii

Arkadiusz Wiśniewski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Arkadiusz Wiśniewski [fot. Justyna Krzyżanowska]

- Urząd działa w miarę normalnie. Wiele zadań, które nie wymaga kontaktu z klientem jest realizowanych elektronicznie - mówił w porannej rozmowie „W 4 Oczy” Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, pytany o aktualne funkcjonowanie Urzędu Miasta Opola. Przypomnijmy, od dziś przyjmowanie klientów w Urzędzie Miasta Opola zostało zawieszone do odwołania. Jedynie Urząd Stanu Cywilnego rejestruje zgony w budynku ratusza. Inne sprawy można załatwić za pośrednictwem platformy ePUAP. – Pracownicy w większości pracują zdalnie – mówi prezydent.

więcej »
2020-03-25, 09:42

Marcin Ociepa o tym, na jaką pomoc mogą liczyć samorządowcy oraz przedsiębiorcy w związku z tzw. Tarczą Antykryzysową

Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
– Dialog jest podstawowym obowiązkiem posła, dlatego że reprezentujemy mieszkańców, a także w jakimś sensie samorządowców. Nie da się rozwiązywać problemów i zarządzać kryzysowo bez pełnego oglądu sytuacji – mówił w porannej rozmowie Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej i poseł Porozumienia.więcej »
2020-03-24, 08:32

Podinsp. Marzena Grzegorczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu o konsekwencjach prawnych z nieprzestrzegania zasad kwarantanny

Marzena Grzegorczyk [fot. Agnieszka Lubczańska]
Marzena Grzegorczyk [fot. Agnieszka Lubczańska]
- Od samego początku głośno mówimy o tym, żeby ograniczać spotkania i żeby zostać w domu. To służy nam wszystkim, bo wychodząc na zewnątrz narażamy ratowników, policjantów i strażaków, czyli te osoby, które w nagłej sytuacji służą nam pomocą – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” podinspektor Marzena Grzegorczyk, rzecznik prasowy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »