Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'W cztery oczy' (rozmowy w latach 2010 - 2021) » Rozmowy z Łukaszem Śmierciakiem i Katarzyną Kownacką…
2019-06-14, 09:58 Autor: Marek Świercz

Rozmowy z Łukaszem Śmierciakiem i Katarzyną Kownacką o Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki

Rozmowa z Łukaszem Śmierciakiem o Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki
Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji opolskiego Urzędu Miasta

- Oferta imprez około festiwalowych jest bardzo bogata, to już jest taka dobra tradycja od ładnych kilku lat. Festiwal wychodzi do miasta. Pamiętam, jak rozpoczynaliśmy te działania w 2015 roku, tych wydarzeń było dużo mniej i bardzo trudno było spotkać na mieście artystów związanych z festiwalem. Pierwszą inicjatywą, którą udało nam się uruchomić, jest bardzo popularna kawiarenka z gwiazdami. Potem pojawiły się kolejne – mówił w rozmowie „W cztery oczy” Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji opolskiego Urzędu Miasta.

Pierwsze imprezy towarzyszące festiwalowi już na nami – bardzo udane frekwencyjnie Hip hop Opole i Rock Opole. Przed nami kolejna odsłona wspomnianej kawiarenki.

- W przerwach między próbami i koncertami jest możliwość spotkania się z artystami na opolskim rynku i porozmawiania o tym, co wiąże się z naszym festiwalem. W tym roku będzie to między innymi Margaret, De Mono czy Szymon Wydra – mówił nasz gość.

W planach jest także oczywiście strefa widza – koncerty będzie można oglądać na wielkim ledowym ekranie na rynku (w planie są także liczne konkursy). Swoje gwiazdy w Alei Gwiazd odsłonią także kolejni artyści: Janusz Kondratowicz, Ania Dąbrowska oraz Tomek Lipiński, legendarny muzyk Nowej Fali. A w poniedziałek po raz kolejny – koncert muzyki alternatywnej transmitowany przez TVP Kultura.

Rozmowa z Katarzyną Kownacką o Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki
Katarzyna Kownacka

- Ten festiwal będę oglądać w telewizorze, z wypieki, jak od dziecka. Moja przygoda z festiwalem zaczęła się, kiedy miałam latek mało. U mnie w domu była taka zasada, że dzieci filmów po 20:00 nie oglądały, dyspensa była tylko w przypadku opolskiego festiwalu, który oglądałam do samego końca, chyba, że po drodze usnęłam – mówiła w „Poglądach i osądach” Katarzyna Kownacka, która jako dziennikarka różnych mediów relacjonowała kilkanaście festiwali.

Jak mówi nasz gość, możliwość znalezienia się nie tylko na widowni, ale także za kulisami festiwalu, była ogromnym przeżyciem. Za największy sukces uważa wywiad z Sewerynem Krajewskim, który wywiadów od dekad nie udzielał, ale jej – przy pomocy Krzysztofa Szewczyka – dał się namówić.

- Za co lubię opolski festiwal? To jest festiwal trochę archaiczny, ale chyba taki powinien być, bo to jest w końcu historia polskiej piosenki – mówi Kownacka.


Zobacz także

2021-11-14, godz. 08:30 Bogdan Zwoliński o boomie związanym z branżą budowlaną Mimo rosnących cen materiałów budowlanych, również na Opolszczyźnie trwa boom związany z tą branżą. Zmieniają się przepisy dotyczące tej działalności… » więcej 2021-11-13, godz. 08:30 Wacław Bortnik o brakach kadrowych w inspekcji weterynaryjnej Nie tylko w przychodniach zdrowia znaczącym problemem zaczyna być deficyt młodych lekarzy. Kłopoty kadrowe ma też inspekcja weterynaryjna. Jej działalność… » więcej 2021-11-11, godz. 08:30 Jerzy Wrębiak o zachowaniu spuścizny i polskiej obecności na Kresach Wschodnich W Narodowe Święto Niepodległości rozmowa „W cztery oczy” poświęcona była zachowaniu spuścizny i polskiej obecności na Kresach Wschodnich. O związane… » więcej 2021-11-07, godz. 08:30 Tadeusz Piątkowski o 25-leciu działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Prudniku 25-lecie działalności obchodzi Środowiskowy Dom Samopomocy w Prudniku. Był pierwszy na Opolszczyźnie. Tego typu placówki dziennego pobytu są ośrodkami… » więcej 2021-11-06, godz. 08:30 Adriana Dziaczyszyn o różnych aspektach funkcjonowania i realizowania projektów przez Lokalne Grupy Działania Od 15 lat funkcjonują Lokalne Grupy Działania. Zrzeszają przedstawicieli sektora publicznego, prywatnego oraz pozarządowego. Za pośrednictwem LGD samorządy… » więcej 2021-11-01, godz. 08:30 Marcin Żukowski o poszukiwaniu miejsc spoczynku osób poległych w walkach o niepodległość i zjednoczenie Polski Początek listopada to czas zadumy, kiedy w szczególny sposób wspominamy tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Ich mogiły są… » więcej 2021-10-31, godz. 08:30 Elżbieta Oficjalska o tym, że obok tradycji katolickiej przez wieki funkcjonowały wierzenia ludowe i gusła Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny mają wyjątkowe miejsce w naszym kalendarzu. W tym czasie szczególnie odwiedzamy mogiły bliskich, zapalamy znicze, kładziemy… » więcej 2021-10-30, godz. 08:30 Prof. Jan Żaryn m.in. o postawie opolskich hierarchów w komunistycznych czasach W sobotni poranek zapraszamy do wysłuchania wywiadu z prof. Janem Żarynem, znanym historykiem, znawcą historii Kościoła Katolickiego w Polsce XX wieku. Był… » więcej 2021-10-24, godz. 08:30 Katarzyna Czochara o aktywności sejmowej oraz protestach lekarzy i nauczycieli O aktywność sejmową oraz protesty lekarzy i nauczycieli zapytaliśmy w niedzielny poranek Katarzynę Czocharę, posłankę Prawa i Sprawiedliwości. Pokieruje… » więcej 2021-10-23, godz. 08:35 Piotr Bujak o tematyce ekologicznej i dotyczącej ochrony zabytków w gminie Głogówek Tematyka ekologiczna i dotycząca ochrony zabytków zdominowała poranną rozmowę „W cztery oczy” z Piotrem Bujakiem, burmistrzem Głogówka. Władze gminy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »