Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Grażyną Sokołowską o ofercie eukacyjnej…
2019-05-18, 09:15 Autor: Ewa Skrabacz

Rozmowa z Grażyną Sokołowską o ofercie eukacyjnej Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biadaczu

Grażyna Sokołowska o ofercie eukacyjnej Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biadaczu
Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Biadaczu działa od września zeszłego roku, ale w sobotę, 18 maja br. oficjalnie otworzyła swoją nową siedzibę. O ofercie edukacyjnej szkoły, a także o misji placówki opowiadała Grażyna Sokołowska, prezes Fundacji Artem Silesiam Promovere.
- Organizujemy Dzień Otwarty dla wszystkich zainteresowanych ofertą naszej placówki, a także zapraszamy na otwarcie budynku, który po remoncie będzie siedzibą szkoły. Szkołę uruchomiliśmy we wrześniu ubiegłego roku, wówczas ruszyła VII klasa. Nieco przedłużyły się jednak procedury związane ze zdobywanymi przez nas funduszami, co spowodowało opóźnienie remontu docelowego budynku. Do tej pory wynajmowaliśmy pomieszczenia w szkole podstawowej w Kluczborku – informowała Grażyna Sokołowska.

- W nowym roku szkolnym chcemy ruszyć z klasą I, by od początku kształcić dzieci naszymi metodami, by kształtować pożądane przez nas nawyki. Będziemy również prowadzić nabór do klasy IV i prawdopodobnie VII. Nie chcemy mieć od razu wszystkich oddziałów, chcemy powoli wprowadzać nasze metody, uzupełniać skład nauczycielski. To jest proces – mówiła prezes Fundacji Artem Silesiam Promovere.

- Odbywaliśmy różne rozmowy, wizyty studyjne, odwiedzaliśmy szkoły, w których w zupełnie inny sposób są prowadzone zajęcia, w których inaczej pracują nauczyciele, a także rodzice inaczej uczestniczą w życiu szkoły i wiemy, że różne rzeczy są możliwe. Chodzi m.in. o odejście od podręczników, które są grupą tematów zamkniętą na określonych stronach. Wiedza zaś jest dużo szersza, jest dużo więcej wartościowych źródeł. Chcemy uczyć dzieci korzystania z tych źródeł, wykorzystania ich w procesie zdobywania wiedzy – zaznaczyła Sokołowska.

- Szkoła to efekt spotkania grupy osób, którym bliskie są określone wartości, moralność katolicka. Otrzymaliśmy zgodę ks. bpa Andrzeja Czai, który bardzo się cieszył, że jest to inicjatywa oddolna. W codziennym życiu szkoły jest obecna poranna modlitwa i raz w miesiącu Msza Święta. Organizujemy także dla nauczycieli dzień skupienia – informowała Grażyna Sokołowska.

Dzień Otwarty w Katolickiej Niepublicznej Szkole Podstawowej w Badaczu patronatem medialnym objęło Radio Opole

Zobacz także

2020-08-14, godz. 09:45 Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej o sytuacji na Białorusi i rekonstrukcji rządu - Nie czytam tego jako jakąś zmianę czy odmianę osobowości czy polityki przywódcy Białorusi, raczej jako pewną grę. Celem Łukaszenki jest pozostanie… » więcej 2020-08-13, godz. 08:57 Marcin Oszańca o przyszłości Polskiego Stronnictwa Ludowego i Koalicji Polskiej Jaka jest przyszłość Polskiego Stronnictwa Ludowego i co dalej z Koalicją Polską? Kto zostanie nowym szefem partii w regionie? Gościem porannej rozmowy "W… » więcej 2020-08-12, godz. 08:44 Michał Maliński o sytuacji na Białorusi - W naszym interesie nie jest destabilizacja państwa białoruskiego, to jest nasz sąsiad, który jest silnie skoligacony z Rosją, ale to wciąż niepodległe… » więcej 2020-08-11, godz. 08:58 Zbigniew Kubalańca o Samorządowej Karcie Praw Rodzin - Mam nadzieję, że Samorządowa Karta Praw rodzin nie zostanie przyjęta przez sejmik – powiedział w Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa… » więcej 2020-08-10, godz. 09:19 Katarzyna Czochara o tym, co dalej z prowadzoną przez nią i wiceministra Janusza Kowalskiego kontrolą poselską – Dzisiaj udaję się do OCRG i Urzędu Marszałkowskiego po dokumenty i mam nadzieję, że one na nas czekają – mówiła w porannej rozmowie „W cztery… » więcej 2020-08-09, godz. 08:35 Łukasz Nowak o kompetencjach strażaków i problemach, jakie napotykają - Na razie jeszcze nie obserwujemy zwiększonej ilości interwencji związanych z upałem - stwierdził młodszy aspirant Łukasz Nowak, p.o. oficera prasowego… » więcej 2020-08-08, godz. 08:35 Henryk Nosewicz o zagrożeniu dla ludzkości z powodu malejącej ilości pszczół - Trudno znaleźć w przyrodzie drugie stworzenie, od którego człowiek jest tak zależny – powiedział pszczołach Henryk Nosewicz, sekretarz Wojewódzkiego… » więcej 2020-08-07, godz. 10:44 Dominik Pikos o zagospodarowaniu jezior, sukcesach w walce z sinicami i bezcelowej walce z komarami - Jeśli chodzi o Jezioro Duże, to w zatokach, w miejscach, w których nie ma silnego prądu, czy wiatru sinice się pojawiają, ale cieszymy się, że z roku… » więcej 2020-08-06, godz. 09:12 Maksymilian Polis o nowej inicjatywie młodzieżówki Platformy Obywatelskiej – Jest to uchwała o pełnym poparciu marszałka Andrzeja Buły – wyjaśnił Sebastian Polis. W tej uchwale Młodzi Demokraci sprzeciwiają się – jak… » więcej 2020-08-05, godz. 08:46 Longin Bartnik o możliwości sojuszu ze Zjednoczoną Prawicą - Być może na szczeblu warszawskim coś takiego się dzieje, ale na szczeblu opolskim jest cisza – powiedział Longin Bartnik z Konfederacji, odnosząc się… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***