Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Grażyną Sokołowską o ofercie eukacyjnej…
2019-05-18, 09:15 Autor: Ewa Skrabacz

Rozmowa z Grażyną Sokołowską o ofercie eukacyjnej Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biadaczu

Grażyna Sokołowska o ofercie eukacyjnej Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biadaczu
Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Biadaczu działa od września zeszłego roku, ale w sobotę, 18 maja br. oficjalnie otworzyła swoją nową siedzibę. O ofercie edukacyjnej szkoły, a także o misji placówki opowiadała Grażyna Sokołowska, prezes Fundacji Artem Silesiam Promovere.
- Organizujemy Dzień Otwarty dla wszystkich zainteresowanych ofertą naszej placówki, a także zapraszamy na otwarcie budynku, który po remoncie będzie siedzibą szkoły. Szkołę uruchomiliśmy we wrześniu ubiegłego roku, wówczas ruszyła VII klasa. Nieco przedłużyły się jednak procedury związane ze zdobywanymi przez nas funduszami, co spowodowało opóźnienie remontu docelowego budynku. Do tej pory wynajmowaliśmy pomieszczenia w szkole podstawowej w Kluczborku – informowała Grażyna Sokołowska.

- W nowym roku szkolnym chcemy ruszyć z klasą I, by od początku kształcić dzieci naszymi metodami, by kształtować pożądane przez nas nawyki. Będziemy również prowadzić nabór do klasy IV i prawdopodobnie VII. Nie chcemy mieć od razu wszystkich oddziałów, chcemy powoli wprowadzać nasze metody, uzupełniać skład nauczycielski. To jest proces – mówiła prezes Fundacji Artem Silesiam Promovere.

- Odbywaliśmy różne rozmowy, wizyty studyjne, odwiedzaliśmy szkoły, w których w zupełnie inny sposób są prowadzone zajęcia, w których inaczej pracują nauczyciele, a także rodzice inaczej uczestniczą w życiu szkoły i wiemy, że różne rzeczy są możliwe. Chodzi m.in. o odejście od podręczników, które są grupą tematów zamkniętą na określonych stronach. Wiedza zaś jest dużo szersza, jest dużo więcej wartościowych źródeł. Chcemy uczyć dzieci korzystania z tych źródeł, wykorzystania ich w procesie zdobywania wiedzy – zaznaczyła Sokołowska.

- Szkoła to efekt spotkania grupy osób, którym bliskie są określone wartości, moralność katolicka. Otrzymaliśmy zgodę ks. bpa Andrzeja Czai, który bardzo się cieszył, że jest to inicjatywa oddolna. W codziennym życiu szkoły jest obecna poranna modlitwa i raz w miesiącu Msza Święta. Organizujemy także dla nauczycieli dzień skupienia – informowała Grażyna Sokołowska.

Dzień Otwarty w Katolickiej Niepublicznej Szkole Podstawowej w Badaczu patronatem medialnym objęło Radio Opole

Zobacz także

2020-07-26, godz. 08:30 Doc. dr hab. Janusz Kubicki o nieznanych faktach z historii polskich królów i królowych - Pasjonuję się historią Śląska, Opola, Polski i Europy – przyznał emerytowany lekarz ginekolog doc. dr hab. Janusz Kubicki, który jest autorem kilku… » więcej 2020-07-24, godz. 10:16 Anna Łysy o najczęstszych wykroczeniach kierowców ciężarówek i dostawczaków – W tym wakacyjnym okresie dbamy przede wszystkim o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – powiedziała Anna Łysy, zastępca wojewódzkiego inspektora transportu… » więcej 2020-07-23, godz. 08:47 Dr Ewa Kosowska-Korniak o tym, jak uspokoić nastroje w dyskursie społecznym i unikać hejtu Dr Ewa Kosowska-Korniak, Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu - To jest bardzo smutne. Teraz potrzebujemy wyciszenia - oceniła agresję w trakcie kampanii politycznej… » więcej 2020-07-22, godz. 08:43 Dr Stanisław Niewiński o tym czy podpisane porozumienie w Brukseli faktycznie można nazwać sukcesem Dr Stanisław Niewiński z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu - To jest sukces, ale z domieszką goryczy – tak dr Stanisław Niewiński z… » więcej 2020-07-21, godz. 08:41 Dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka o zapotrzebowaniu na dar życia, sposobach oddawania krwi i osocza - Okres wakacji to kres wyjątkowy dla nas - przyznała dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu… » więcej 2020-07-20, godz. 10:23 Witold Radomański o tym czy pandemia wygasa i o tragediach spowodowanych zarażeniami COVID-19 – Do dzisiaj w naszym regionie 1038 osób uległo zakażeniu – poinformował Witold Radomański z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu. » więcej 2020-07-19, godz. 09:15 Anna Tarka o wartości bajek – nie tylko w Dniu Czerwonego Kapturka - Bajki bawią, uczą myślenia i empatii – zastrzegła psycholog Anna Tarka. – Rozwijają dziecięcą wyobraźnię i kształtują umiejętność ładnego… » więcej 2020-07-18, godz. 09:30 Katarzyna Idziorek o pomysłowości szmuglerów w próbach dostarczenia różnych przesyłek do osadzonych - Jest korespondencja listowna, całkiem dobrze opanowane mamy widzenia za pomocą skype’a - powiedziała kapitan Katarzyna Idziorek, rzecznik prasowy dyrektora… » więcej 2020-07-17, godz. 09:10 Renata Cygan o sytuacji na rynku pracy w regionie Renata Cygan, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu - Sytuacja na rynku pracy na Opolszczyźnie się normuje. Na koniec czerwca mamy niewielki wzrost… » więcej 2020-07-16, godz. 09:04 Iwona Zyman i Aleksandra Pawlicka z opolskiej delegatury NIK komentują najnowszy raport z kontroli gmin - Z naszej kontroli wychodzi to, co mieszkańcy województwa wiedzą intuicyjnie, tzn. że ta pomoc jest trochę rozdawana – mówiła w porannej rozmowie „W… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***