Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'W cztery oczy' (rozmowy w latach 2010 - 2021) » Rozmowa z Markiem Szubrytem o XV Opolskich Podbi…
2019-04-14, 08:30 Autor: Ewa Skrabacz

Rozmowa z Markiem Szubrytem o XV Opolskich Podbiegach

Marek Szubryt o XV Opolskich Podbiegach
„Wstawać, wstawać, nie udawać” - tak Narodowe Centrum Polskiej Piosenki budzi nas z zimowego snu i zaprasza na XV PODBIEGI. O idei podbiegania, o tych, którzy korzystają z tej formy aktywności i o trasie dzisiejszej (14.04) imprezy opowiadał Marek Szubryt z NCPP.
Z Markiem Szubrytem rozmawia Ewa Skrabacz
- "Podbiegi" są organizowane dwa razy w roku, czyli XV edycja wskazuje na 7,5-letnią historię. Pierwszy raz w roku, wiosną witamy sezon i żegnamy go jesienią, gdzieś w październiku – mówił organizator.

- Dreptamy, spacerujemy, czyli każdy o własnych siłach, ale podług własnych możliwości ma przebyć wyznaczoną trasę. Czy ją przebiegnie, przetruchta czy przespaceruje w ciągu trzech godzin, dla nas nie ma znaczenia. Tu nie ma podium – dodał Marek Szubryt.

- Trasa ma długość 7,5 km. "Podbiegi" to impreza rodzinna, rekreacyjna, raczej zachęcamy do aktywności, niż stawiamy na śrubowanie wyników. Są oczywiście osoby profesjonalnie przygotowane do szybkiego biegania, które na mecie zjawiają się po 30 min., ale są też rodziny z dziećmi, czy osoby starsze – informował organizator.

- Ci, którzy pokonają całą trasę i potwierdzają to pieczątkami z punktów kontrolnych, są uprawnieni do wzięcia udziału w konkursach oraz do otrzymania specjalnego, imiennego dyplomu – mówił Marek Szubryt.

- Spotykamy się na starcie o godz. 11:00, przy amfiteatrze Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy ubrać wygodne buty i przyjść na start, gdzie otrzyma się tzw. kartę uczestnika z mapką trasy i miejscem na pieczątki – zachęcał organizator.

Zobacz także

2021-12-26, godz. 08:30 Marcin Żukowski o przedświątecznej i świątecznej działalności wolontariuszy i harcerzy ZHR W Święta Bożego Narodzenia pamiętamy też o naszych rodakach żyjących za granicami Ojczyzny. To też czas, gdy wspieramy kombatantów, starsze osoby i polskie… » więcej 2021-12-25, godz. 08:30 Ks. Marek Dziony o lokalnych tradycjach i duchowym wymiarze Bożego Narodzenia Opolszczyzna jest wielokulturowym regionem. O lokalnych tradycjach i duchowym wymiarze Bożego Narodzenia rozmawialiśmy w sobotni, świąteczny poranek. Gościem… » więcej 2021-12-19, godz. 08:30 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska o postawie mieszkańców województwa opolskiego wobec cudzoziemców W związku z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej problem migrantów jest jednym z tematów dnia medialnych przekazów. Wzbudza też spore emocje społeczne… » więcej 2021-12-18, godz. 08:30 Violetta Zalejska o tym, jak pandemia i obostrzenia odbiły się na instytucjach kulturalnych Do niedzieli potrwa Jarmark Bożonarodzeniowy w Strzelcach Opolskich. To jedna z ostatnich takich przedświątecznych imprez w regionie. Grudzień to też czas… » więcej 2021-12-12, godz. 12:11 Grzegorz Pukas o najnowszej publikacji dotyczącej ks. bp. Antoniego Adamiuka Gościem Radia Opole był Grzegorz Pukas Chorągwi Harcerzy Ziemi Opolskiej ZHR im. Witolda Pileckiego, który opowiedział o najnowszej publikacji dotyczącej… » więcej 2021-12-11, godz. 08:30 Sebastian Szczurek o najnowszym raporcie dotyczącym umów o dzieło ZUS opublikował raport dotyczący umów o dzieło. Choć budzi obawy przedsiębiorców, to pokazuje kilka ciekawych danych. O nich opowiadał w sobotni poranek… » więcej 2021-12-05, godz. 09:21 Monika Feret o opolskiej akcji „Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew” Po raz 10 organizowana jest w Opolu akcja „Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew”. Podczas tego wydarzenia w poprzednich latach zbierano blisko 40 litrów… » więcej 2021-12-03, godz. 13:51 Radosław Roszkowski o szczegółach przedsięwzięć na pograniczu opolsko-czeskim Wraz z nową perspektywą finansową Unii Europejskiej pojawia się możliwość poprawy infrastruktury drogowej i kolejowej na pograniczu opolsko-czeskim. O unijne… » więcej 2021-11-21, godz. 08:30 Marek Dziony ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Bialskiej o książce o historii Białej Po blisko stu latach przetłumaczono z niemieckiego i wydano wyjątkową książkę „Historia miasta Białej na Górnym Śląsku”. Tekst tej publikacji oparty… » więcej 2021-11-20, godz. 08:30 Stefan Wacław o o sukcesach i problemach dotyczących upraw i hodowli zwierząt w regionie Opolscy rolnicy należą do krajowej czołówki producentów tego sektora gospodarki. Wpływ na to ma też otoczenie tej branży m.in. instytucje udzielające… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »